Singapur

Singapur – jeden z azjatyckich tygrysów – leży na krańcu Półwyspu Malajskiego, dokładnie między Oceanem Indyjskim a Pacyfikiem. Jego kosmopolityczny charakter sprawia, że będzie idealny jako początek przygody z Azją. Proponujemy wycieczki do Singapuru łączone z Malaką w Malezji, aby mogli Państwo odkrywać obie te fascynujące krainy. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników historii, przyrody czy nowoczesnej architektury.

Singapur to państwo-miasto zajmujące powierzchnię ponad 60 wysp południowego krańca Półwyspu Malajskiego. Jedna z nich, Pulau Ujong, określana jest jako „miasto-ogród” i bez wątpienia stanowi jeden z tutejszych symboli.

Jednak Singapur to również jedno z najdroższych państw w Azji – do niedawno rzadko zwiedzany, obecnie cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów. Wybierając się na wycieczkę z Ex Oriente Lux, zyskujecie Państwo wysoki standard pobytu w atrakcyjnej cenie oraz tak wiele wrażeń, że zakochacie się w wycieczkach po Azji!

Wycieczka kolonialnym szlakiem

Podróż kolonialnym szlakiem wiedzie do Singapuru oraz Malaki w Malezji. Zarówno ich historia, jak i kultura czy religie kształtowały się w wyniku migracji ludności z Indii, Chin, a nawet Dalekiego Wschodu, a także mocarstw kolonialnych Holandii, Anglii czy Portugalii. Wszystko to wpłynęło na oba państwa i sprawiło, że są tak różnorodne.
Proponujemy wyjątkowe wycieczki objazdowe, aby pokazać Państwu najważniejsze zabytki, ale także całą tę fascynującą mozaikę. Zapewniamy atrakcje dla turystów z żyłką podróżnika, fotografa czy konesera sztuki.

Singapur Wycieczka do Singapuru Wycieczki po Singapurze

Luksusowe wieżowce czy zabytki przeszłości?

Wybierzemy się na zwiedzanie starych dzielnic Singapuru, a także nowoczesnych drapaczy chmur, których może pozazdrościć niejedna metropolia! Koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Narodowego, a także na spacer po dzielnicy kolonialnej. Niezapomniane wspomnienia zyskamy także podczas rejsu statkiem po Singapore River.

W China Town, chińskiej dzielnicy, nie brakuje zabytków. Najstarsza świątynia taoistyczno-buddyjska Thian Hock Keng oraz świątynia Zęba Buddy o niebywale bogatym wystroju to punkty obowiązkowe dla każdego zwiedzającego.

Na uwagę zasługuje także jedna z najstarszych dzielnic miasta, hinduska Little India. Nie można jej pominąć podczas wycieczki do Singapuru. Wąskie uliczki, mnogość barw i aromatów z lokalnych restauracji przyprawia o zawrót głowy, podobnie jak rękodzieło i inne pamiątki ukryte w tradycyjnych sklepikach. Wstąpimy także do pięknej świątyni Sri Veeramakaliamman podczas tradycyjnej puji, czyli modlitwy do bogini Kali.

Dla odmiany czeka nas także spacer po nowoczesnej dzielnicy, wśród ogromnych wieżowców oraz wokół Marina Bay. Z platformy widokowej Skypark roztacza się zaś widok na te imponujące drapacze chmur oraz morze. Aby spotęgować niezwykłe wrażenia, udamy się tu na sam zachód słońca!

Ogrody świata – feeria barw

Wycieczka do Singapuru to również podziwianie piękna przyrody. Koniecznie trzeba wybrać się do największego i najpiękniejszego Ogrodu Botanicznego w całej Azji! W samym sercu Singapuru, na ponad 100 hektarach, znajduje się wyjątkowy zespół trzech ogrodów „Gardens by the Bay”, a zarazem jedna z największych atrakcji miasta-państwa.

Odtworzono tu subtropikalne i śródziemnomorskie ekosystemy, zaprojektowano też ogród orchidei, narodowego kwiatu Singapuru. Co ciekawe, odnajdziemy tu również pomnik Fryderyka Chopina!
Pięknem tutejszej flory można napawać się cały dzień, ale warto poświęcić chwilę także na inne atrakcje, m.in. dzielnicę arabską Muslim Kampong Glam. Czeka nas także wycieczka do dawnego pałacu sułtańskiego i ogromnego meczetu Sultan Mosque, a także zakupy w sklepikach wzdłuż Arab Street.

Ucztowanie smaków i aromatów

Zachęcamy też do wycieczki po Singapurze od strony kulinarnej, czyli do kosztowania tutejszych potraw, gdyż można odkryć niezwykłe bogactwo smaków i aromatów. Kuchnia Singapuru to niebywała mieszanka tradycji malejskich, hinduskich, chińskich, japońskich czy tajskich.

Warto skusić się na tost z dżemem kokosowo-jajecznym, pierożki ryżowe czy skrzydełka kurczaka w cieście z pastą krewetkową. W China Town spróbujemy tradycyjnych dań kuchni chińskiej pod gołym niebem. Polecamy m.in. makaron ryżowy i jajeczny smażony z krewetkami i kalmarami lub pierożki ryżowe Bak Chang.

Wybierzemy się też do Newton Circle kuszącego różnorodnością egzotycznych potraw czy do tradycyjnej restauracji hinduskiej. Wszystko smakuje tu wyjątkowo także dzięki egzotycznym przyprawom, które uwydatniają smak potraw.

Wycieczki do Singapuru


Szukasz czegoś konkretnego?