Na kolonialnym szlaku

Singapur Malakka Penang Kuala Lumpur

Proponujemy Państwu podróż kolonialnym szlakiem po Singapurze i Malezji. Historia, kultura i religijna różnorodność tych dwóch państw kształtowały się z jednej strony poprzez ruchy migracyjne przybyszów z Indii, Chin i Dalekiego Wschodu, z drugiej zaś były efektem zmagających się  o strefy wpływów kolonialnych mocarstw Holandii, Portugalii i Anglii. Rezultatem jest niepowtarzalny melanż wyrażający się w architekturze, bogactwie duchowym, obyczajowym i  kulinarnych.

Wszystkiego tego doświadczymy podczas tej podróży, która powiedzie nas z Singapuru, poprzez Malakkę, Penang do Kuala Lumpur. Poprowadzą nas specjalnie wybrani przez nas przewodnicy – pasjonaci dziedzictwa historycznego tych miejsc. Będzie to wymarzona podróż dla fotografów, smakoszy kulinarnych i koneserów sztuki.

Zobacz program wycieczki

 

 na-kolonialnym-szlaku

Cena

2.799 PLN + 2.800 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.799 + 2.800 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

30.04.2024 - 14.05.2024

29.10.2024 - 12.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • zakwaterowanie w historycznych hotelach 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
  • śniadania,
  • bilety wstępu,
  • usługi lokalnych przewodników,
  • wszystkie przejazdy (autokary z klimatyzacją, przejazdy miejskimi środkami lokomocji),
  • opiekę polskiego pilota‒przewodnika,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Singapur, Kuala Lumpur ‒ Warszawa,
  • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 765 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Singapuru.

Dzień 2

Przylot do Singapuru. Zakwaterowanie w hotelu kolonialnym, kolacja w chińskiej dzielnicy ‒ China Town.

Dzień 3

Rano wizyta w Muzeum Narodowym, spacer po dzielnicy kolonialnej i wycieczka statkiem po Singapore River. Obiad w tradycyjnej kuchni chińskiej w China Town. Nastepnie zwiedzanie China Town. Zwiedzanie świątyni taoistyczno-buddyjskiej Thian Hock Keng oraz świątyni Zęba Buddy. Wieczorem spacer wśród nowoczesnych wieżowców Singapore River i wokół Marina Bay. Wjazd na platformę obserwacyjną Skypark. Kolacja pod gołym niebem w sławnym z różnorodności egzotycznych zapachów i smaków Newton Circle.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie drugiej najstarszej części miasta: hinduskiej dzielnicy Little India. Spacer po wąskich uliczkach pełnych zgiełku, kolorów i zapachów wśród tradycyjnych sklepików handlujących wszelkiego rodzaju produktami z Indii. Wizyty w pięknej świątyni Sri Veeramakaliamman podczas tradycyjnej pudży, w centralnej świątyni Sikhów i w świątyniach buddyjskich. Obiad w tradycyjnej hinduskiej wegetariańskiej restauracji. Kolacja pod gołym niebem na zamkniętej dla ruchu ulicy Lau Pasat.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd autobusem do Malakki w Malezji. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu. Po obiedzie złożonym z tradycyjnych potraw kuchni Peranakan zwiedzanie starej części Malakki z jej urokliwymi antykwariatami i niezliczonymi sklepami oferującymi wyroby rękodzielnicze. Wizyta w domu Baba and Nonya Parankan House oraz w najstarszej światyni Malezji będącej miejscem kultu trzech religii: taoizmu, buddyzmu i konfucjonizmu. Wieczór wolny na odkrywanie uroków Malakki nocą.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie szlakiem ery kolonialnej, który pozostawili po sobie Holendrzy, Portugalczycy i Anglicy: budynki rządowe, najstarszy kościół anglikański i katolicki oraz ruiny na wzgórzu św. Pawła, gdzie był więziony św. Franciszek Ksawery. Po południu czas na indywidualne spacery, tradycyjną kawę kopi i ananasowe ciastko lub wypróbowanie chińskiego masażu stóp.

Dzień 7

Wyjazd na wycieczkę wokół Malakki, zwiedzanie tradycyjnych osad rybackich. Popołudnie wolne na zakup pamiątek i kolacja pod gołym niebem złożona z hinduskich potraw dantori.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd z Malakki, przejazd wzdłuż Półwyspu Malajskiego do historycznego miasta Georgetown (dziedzictwo kultury UNESCO) na wyspie Penang. Zakwaterowanie w kolonialnym hotelu.

Dzień 9

Rano zwiedzanie fortu angielskiego i dzielnicy kolonialnej w starej części Georgetown, wizyta m.in w słynnym hotelu Easten&Oriental i na starym cmentarzu z grobami pierwszych osadników ze Starego Kontynentu. Potem zwiedzanie słynnej rezydencji Blue Mansion, gdzie można dowiedzieć się jak żył Cheong Fatt Tze, biedny imigrant z Chin, który stał się jednym z największych magnatów znad Cieśniny Malakki. Kolacja pod gołym niebem w słynnym z rozmaitości potraw kuchni azjatyckiej Gurney Drive.

Dzień 10

Kontynuowanie odkrywania śladów kolonializmu i poznawanie kulturowego tygla wyspy. Zwiedzanie m.in. wspaniale odrestaurowanego domu kolejnego chińskiego magnata Chung Kkeng Kwee ‒ Pinang Peranakan Mansion. Poza pięknymi zbiorami sztuki chińskiej i kolonialnej, można tu poznać tajniki budowy domów chińskich według sztuki feng shui. Wieczorem wyjazd poza miasto do największej buddyjskiej światyni w Azji Południowo-Wschodniej Kek Lok Si.

Dzień 11

Dzień poświęcony na poznawanie bogactwa religijnego Penangu. Zwiedzanie świątyń birmańskiej i tajskiej ze wspaniałymi posągami Buddy, pierwszego kościoła anglikańskiego w Azji Południowo-Wschodniej, świątyni hinduskiej w Little India, wspaniałego meczetu Kapitan Keling oraz chińskiej świątyni Bogini Miłosierdzia Guanyin.
Wieczór na wolne spacery po starym Georgetown.

Dzień 12

Po śniadaniu wyjazd z Penangu i kilkugodzinny przejazd autobusem do stolicy Malezji Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 13

Rozpoczęcie zwiedzania historycznej części Kuala Lumpur od fabryki tradycyjnych wyrobów cynowych Royal Selangor Pewter. Następnie wizyta na Placu Niepodległości ze wspaniałą architekturą Sultana Abddula Samada. Współczesne oblicze miasta to wieże Petronas należące do najwyższych budynków świata. Po południu odwiedzimy leżącą pod Kuala Lumpur jaskinię Batu i wejdziemy po 272 stopniach do położonych w niej świątyń hinduistycznych, ważnego centrum pielgrzymek dla miejscowych hinduistów.

Dzień 14

Rano wizyta na wieży telewizyjnej, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto. Potem przejazd do China Town, obiad i spacer wśród licznych sklepów i bazarów. Okazja do zrobienia ostatnich zakupów. Po kolacji przejazd na lotnisko i odlot do Warszawy.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test