Podróż poślubna do Japonii – spełnienie marzeń wielu par

Malediwy czy Wyspy Kanaryjskie? Również Japonia jest często wybierana na podróż poślubną – warto wziąć ją od uwagę, gdyż egzotyczna podróż będzie gwarancją niezapomnianych przeżyć i wspomnień na całe życie. Dzień ślubu powinien być niepowtarzalny – podobnie jak podróż marzeń. Taka wyprawa szyta na miarę potrzeb i oczekiwań będzie najpiękniejszym wspólnym prezentem.

Miesiąc miodowy w Japonii
Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na miesiąc miodowy, podróż marzeń do Kraju Kwitnącej Wiśni będzie świetną inspiracją. Wspólne zwiedzanie i odkrywanie niezwykłego miejsca zbliża, a także obfituje w niezwykłe przeżycia i nowe wrażenia. Podróż po Japonii pozwoli poznać inną kulturę, sztukę i obyczaje. Na przełomie kwietnia i maja można podziwiać słynne kwitnienie wiśni. Wcześniej, w lutym lub marcu, kwitnie z kolei śliwa. Latem irysy i wisteria. Jesienią, w listopadzie, pięknie czerwienieją klony. Japonia sprawdzi się jako miejsce na podróż poślubną niemal przez cały rok – będzie idealna na sesję zdjęciową nie tylko w różowych płatkach.

Tradycyjna japońska ceremonia ślubna – shinzenshiki
Podczas zwiedzania Japonii warto udać się też do słynnych świątyni – jak Meiji-jingu w Tokio – gdzie często można obejrzeć tradycyjną ceremonię zaślubin prowadzoną przez kapłana. Tradycyjny ślub odbywa się według shintoizmu, czyli rdzennej religii Japończyków. W ceremonii biorą udział jedynie najbliżsi młodej pary, ale po zakończeniu części oficjalnej można złożyć młodym życzenia.

Tradycyjny ślub Japoński

Panna młoda dawniej malowała twarz białą farbą, która symbolizowała czystość – dzisiaj zwyczaj ten jest już rzadko praktykowany. Jej ubiór zależy od konkretnej kultury i tradycji – dawniej nosiła strój złożony z aż dwunastu kimon oraz czepiec dekoracyjny. Najważniejszym elementem jest rytuał oczyszczenia przez kapłana.

Następnie młodzi przysięgają sobie wierność, składają gałązkę świętego drzewa sakaki w darze i wypijają po trzy łyki sake z trzech czarek w ramach tradycyjnego rytuału. Po ceremonii zaślubin odbywa się przyjęcie – w Japonii jest ono niezwykle wystawne i świadczy o statusie materialnym rodzin. Co ciekawe, młodzi wybierają także drugą parę narzeczonych jako duchową ostoję i wsparcie w razie kłótni i nieporozumień.

Obecnie w Japonii ceremonia shinzenshiki nie zawsze jest organizowana – odbywają się też śluby cywilne oraz chrześcijańskie.

Niezapomniana przygoda we dwoje
Japonia słynie z bogactwa kulturowego, które warto odkrywać z Drugą Połówką. Kwitnienie wiśni, ogrody japońskie, sushi i inne lokalne dania, plażowanie, zwiedzanie słynnych i pełnych nowoczesnych technologii miast (jak Tokio czy Kioto) i najstarszych świątyń, rejs po największym jeziorze Japonii, wędrówki wśród wulkanów, duchowe SPA to tylko kilka przykładowych atrakcji. Warto wybrać się w podróż z biurem podróży, które stawia na unikalne programy, w którym są uwzględniane zarówno słynne zabytki i atrakcje, jak i te, których próżno szukać u touroperatorów.

Miesiąc miodowy w Japonii - niezapomniana przygoda

Kameralne wyjazdy organizowane przez japonistów
Warto wybrać się na wycieczkę do Japonii z biurem podróży Ex Oriente Lux, które specjalizuje się właśnie w wycieczkach po Kraju Kwitnącej Wiśni. Do wyboru jest kilka wypraw tematycznych, aby każda Para znalazła odpowiednią ofertę dla siebie – Japonia to przede wszystkim kraj różnorodności!

Wszystkie podróże organizowane i prowadzone są przez wyjątkowych pilotów – japonistów i pasjonatów, dlatego można poznać Japonię niemal od podszewki i w różnych aspektach – nie tylko te najsłynniejsze atrakcje. Kameralne wyjazdy, niepowtarzalne programy wycieczek, indywidualne podejście i wysoki standard usług to cechy, które powinny cechować wyjątkową wyprawę.

Podróż poślubna do Japonii to spełnianie marzeń i kolekcjonowanie niezapomnianych przeżyć we dwoje. Taki miesiąc miodowy pozwoli zakochać się na nowo – tym razem w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Powiązane kierunki

Japonia
o nas
Powiązane wycieczki tematyczne
o nas

Powiązane artykuły

Podróż pośłubna do Japonii - czemu nie?

Podróż poślubna do Japonii – spełnienie marzeń wielu par

Miesiąc miodowy w Japonii Jeśli szukasz oryginalnego pomysłu na miesiąc […]

czytaj dalej

Kameralne wycieczki do Japonii

Jeden z najbardziej zaskakujących krajów świata Jeśli mielibyśmy określić Japonię […]

czytaj dalej

Wspinaczka na Fudżi. Co warto ze sobą zabrać?

Planując trekking na Fudżi, najpierw należy skompletować odpowiednie wyposażenie. Przygotowaliśmy […]

czytaj dalej
Kwitnienie wiśni w Japonii

Kwitnienie wiśni w Japonii – 2021

Hanami, czyli tradycja podziwiania kwiatów Hanami, w dosłownym tłumaczeniu „oglądanie […]

czytaj dalej
Japonia - ciekawostki

Japonia – ciekawostki

Ciekawostki o Japonii: W gościnie u Japończyków Goszcząc w japońskim […]

czytaj dalej
Plaża na wybrzeżu Shonan

Wakacje w Japonii – przeżyj z nami swoje niezapomniane wczasy!

Zdecydowana większość kąpielisk udostępnia toalety, prysznice i przebieralnie, a w […]

czytaj dalej
Japonia - Tokio po godzinach

Tokio po godzinach

W każdą niedzielę, mieszczący się w tokijskiej dzielnicy Harajuku park […]

czytaj dalej
Japonia - Tokio - Kultura chaosu

Tokio – Kultura chaosu

 Stolica Japonii nie każdemu przypadnie do gustu od pierwszego wejrzenia. […]

czytaj dalej
wymarzona podróż samolotem

Wakacje 2022 – podróżowanie w czasie pandemii

JAPONIA Japonia znosi stan wyjątkowy. Ma to związek z mniejszą […]

czytaj dalej
Japońskie wróżby noworoczone

Święto Nowego Roku w Japonii

Zanim jednak nadejdzie nowy, należy pożegnać stary rok i zapomnieć […]

czytaj dalej
Tokio

Miasta Japonii

Tokio Tokio, stolica Japonii, jest magnesem przyciągającym mieszkańców z najodleglejszych […]

czytaj dalej
linia brzegowa w Japonii

Wyspy Japońskie

Na archipelag składa się w rzeczywistości prawie 7000 wysp, z […]

czytaj dalej

Szukasz czegoś konkretnego?