Szaleństwa w Tokio

Tokio Kamakura Nikko Fuji Yokohama

Tokio – ogromne miasto neonów, jedna ze światowych stolic rozrywki i mody, centrum wszelkiego rodzaju dziwactw i azyl dla „odszczepieńców”. Na naszej wycieczce do Japonii ludzie znający tę szaloną metropolię od podszewki zabiorą Państwa także w miejsca nieopisywane w przewodnikach turystycznych, pokażą najlepsze na świecie bary i kluby muzyczne, przeprowadzą przez ciemne zakamarki tokijskich uliczek, zaproponują odwiedzenie najciekawszych galerii i wskażą najlepsze miejsca, by zaopatrzyć się w oryginalne gadżety dostępne tylko w Japonii. Poczuj, że i Ty jesteś Tokijczykiem!

Zobacz program wycieczki

 Szaleństwa-w-Tokio

Cena

2.600 PLN + 175.000 jenów
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.600 PLN + równowartość 175.000 jenów płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.03.2022 - 11.04.2022

30.06.2022 - 11.07.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami i metrem,
  • zakwaterowanie w hotelu 3*,
  • śniadania,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tokio ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
  • kosztów związanych z wyjściami do klubów oraz biletu wstępu do onsenu Ooedo.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Tokio i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku przejazd do dzielnicy Shinjuku, spacer między imponującymi drapaczami chmur, podziwianie najnowszej japońskiej architektury i wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Następnie zwiedzanie radykalnie odmiennej wschodniej części dzielnicy, czyli m.in. dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho oraz dobrze ukrytego obszaru z maleńkimi barami Golden Gai – ulubionego miejsca spotkań artystycznej bohemy. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Rano przejazd do dzielnicy Ueno, czyli części miasta, gdzie nadal można poczuć atmosferę dawnego Tokio, jeszcze sprzed ekonomicznego boomu. Następnie przejazd do pobliskiej dzielnicy Asakusa i zwiedzanie najstarszej świątyni miasta Senso-ji. Możliwość zakupienia pamiątek na jednym z najciekawszych i największych tego typu bazarów w Japonii. Tu także rzut oka na najwyższą telekomunikacyjną wieżę świata Sky Tree. Po południu rejs na sztuczną wyspę Odaiba, podziwianie futurystycznej architektury i zapierającej dech w piersiach panoramy Tokio z perspektywy zatoki tokijskiej. Powrót do hotelu, po krótkim odpoczynku fakultatywne wyjście do miasta i szalona noc w jednym z renomowanych tokijskich klubów.

Dzień 4

Około południa przejazd do dzielnicy Roppongi – w ciągu dnia znanej z wielu świetnych galerii, muzeów i kawiarni, wieczorem zaś funkcjonującej jako centrum wszelakiej rozrywki dla przybyszów z całego świata. Wizyta w jednym z ciekawszych muzeów (Mori Art Museum lub The National Art Center – w zależności od ekspozycji), imponującym kompleksie biznesowo-handlowym Roppongi Hills i wjazd na Wieżę Tokijską – jeden z symboli miasta. Wieczorem dla niestrudzonych fakultatywna "gorączka sobotniej nocy" w jednym z klubów w Roppongi.

Dzień 5

Około południa przejazd do dzielnicy Harajuku, zwiedzanie kompleksu shintoistycznego Meiji-jingu. Następnie możliwość obcowania ze zbierającymi się w okolicy różnego rodzaju przebierańcami cosplay. Krótka wizyta w parku Yoyogi (w kwietniu kwitnienie wiśni!) i spacer przez Takeshita-dori, zatłoczoną uliczkę znaną z tanich sklepów z modną japońską odzieżą. Kontynuowanie spaceru przez Omote-sando, ulicą znaną z markowych butików. Przejście do pobliskiej dzielnicy Shibuya znanej z największego na świecie przejścia dla pieszych. Spacer po Dogenzaka, okolicy wypełnionej hotelami miłości, czyli poznawanie japońskiego fenomenu hoteli na godziny dostosowanych do każdych potrzeb. Powrót do hotelu.

Dzień 6

Po intensywnym miejskim weekendzie w Tokio rano wyjazd do Kamakury – dawnej stolicy Japonii. Odwiedzenie ponad 11-metrowego Wielkiego Buddy z możliwością wejścia do wnętrza posągu; następnie zwiedzanie m.in. chramu Hase-dera. Po południu przejazd zabytkową kolejką do nadmorskiej miejscowości Enoshima. Błogi relaks na plaży bądź dla chętnych przejście przez groblę i spacer po malowniczo położonej wyspie. Wieczorem powrót do Tokio i nocleg.

Dzień 7

Rano zwiedzanie okolic pałacu cesarskiego i ogrodów cesarskich. Przejście do pobliskiej dzielnicy Ginza – pierwszego zakątka Tokio poddanego modernizacji w XIX wieku, gdzie nadal znajdują się jedne z najdroższych sklepów i restauracji w mieście. Przejazd do dzielnicy Akihabara – największego centrum elektroniki oraz wszelkiego rodzaju gadżetów związanych z japońską kulturą popularną. Fakultatywna wizyta w Meido cafe, gdzie obsługę stanowią dziewczyny w strojach pokojówek.

Dzień 8

Wyjazd do Nikko, czyli kolejny dzień poza miejskim zgiełkiem. Zwiedzanie mauzoleum shoguna Ieyasu Tokugawy, spacer aleją kryptomerii, podziwianie misternie zdobionych świątyń i bram. Późnym popołudniem powrót do Tokio.

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w kontrowersyjnej świątyni Yasukuni-jinja, wzniesionej ku czci poległych w wojnach Japończyków. Przejazd do dzielnicy Shimokitazawa, gdzie będzie można obcować z alternatywną kulturą współczesnej Japonii. Przy odrobinie szczęścia możliwość obejrzenia ulicznego przedstawienie bądź występ muzyczny. Wieczorem fakultatywny koncert muzyków japońskiej sceny alternatywnej w jednym z okolicznych klubów.

Dzień 10

Rano wyjazd do parku rozrywki Fuji Q, gdzie zbudowano najszybsze i najdłuższe rollercostery na świecie – całodniowa wejściówka na wszelkie atrakcje w cenie wycieczki! Popołudniem powrót do Tokio i po krótkim odpoczynku fakultatywnie nocne szaleństwa z wyjściem do kolejnego renomowanego tokijskiego klubu – ostatnia okazja by zasmakować weekendowej zabawy.

Dzień 11

W godzinach południowych przejazd do Yokohamy, spacer nad zatoką i podziwianie imponującej panoramy miasta; wizyta w zatłoczonej i niewiarygodnie kolorowej, największej w Japonii chińskiej dzielnicy. Późnym popołudniem powrót do Tokio i fakultatywna regeneracja przed podróżą w onsenie Oedo – kompleksie japońskich łaźni. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 12

Przejazd na lotnisko Narita, wylot do Polski, przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

W miarę możliwości czasowych, fakultatywnie:


Szukasz czegoś konkretnego?