Narty i snowboard w Japonii!

Niseko Rusutsu Kiroro Tokio

 

Hokkaido, przepełniony siłami natury kraj Ajnów, jest jednym z najbardziej śnieżnych miejsc na świecie. Nie bez przyczyny w Sapporo odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1972 r., a teraz ściągają tam rokrocznie tłumy amatorów zimowego szaleństwa. Szczególnie wśród freeriderów od wielu ostatnich lat panuje moda na japoński puch. Przez 6 dni odwiedzimy najlepsze ośrodki sportów zimowych, które Japonia ma do zaoferowania, codziennie mając możliwość zjeżdżania w innym miejscu. Zaawansowani freeriderzy natomiast będą mogli spróbować sił poza trasami. Niseko to międzynarodowa mekka tętniąca życiem w dzień i w nocy. Rusutsu oferuje niesamowite zjazdy i widoki, a Kiroro to ukryta gratka dla miłośników dużej ilości śniegu.

Poza tym Hokkaido słynie z najlepszych w Japonii owoców morza i z gorących źródeł, w których będziemy relaksować się po intensywnym dniu jazdy.

Na koniec zasmakujemy także japońskiej kultury w stolicy kraju – Tokio, gdzie nowoczesna architektura drapaczy chmur sąsiaduje ze starą zabudową świątyń buddyjskich i shintō, a z tłumem jednakowo ubranych pracowników korporacji kontrastują kolorowe nastolatki, nierzadko kreujące światowe trendy mody.

Cena

298.000 JPY
Wyprawa realizowana z polskim przewodnikiem już od 6 osób!
I rata: 30.000 JPY + koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 268.000 JPY płatne 30 dni przed imprezą

Terminy

26.02.2022 - 07.03.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przelot wewnętrzny Narita – Shin-Chitose – Narita,
 • przejazdy pociągami i autobusami,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • śniadania,
 • opiekę pilota‒przewodnika japonisty w Japonii,
 • skipassy i bilety wstępu,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu (amatorskie sporty zimowe).

Cena nie obejmuje

 • przelotu do i z Japonii, od ok. 2500 zł,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • wypożyczenia sprzętu narciarskiego,
 • ewentualnych przejazdów poza trasami z lokalnym przewodnikiem,

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Japonii, przesiadka na lot do do Shin-Chitose na Hokkaido. Po wylądowaniu przejazd do hotelu w Niseko.

Dzień 3

Początek narciarskiej przygody. Niseko to największy ośrodek sportów zimowych na Hokkaido. Składa się z 4 ośrodków połączonych w jeden kompleks: Hanazono, Grand Hirafu, Niseko Village i Annupuri. Można skorzystać z 55 wyciągów i ponad 70 tras. Trasy są zróżnicowane i przystosowane zarówno dla początkujących, średniozaawansowanych i ekspertów. Niseko to ośrodek szczególnie znany z ogromnych ilości świeżego puchu i szerokich możliwości jazdy na udostępnionych terenach poza trasami - także z podwózką ratrakiem albo helikopterem.
Niseko tętni życiem nie tylko w dzień, ale i w nocy. Region jest bardzo popularny wśród obcokrajowców. Duża ilość restauracji, kawiarni, pubów i sklepów, wiele imprez i koncertów oraz gorące źródła uprzyjemnią wypoczynek po intensywnych zjazdach.

Dzień 4

Drugi dzień zjazdów w Niseko.

Dzień 5

Dojazd do Rusutsu. Ośrodek jest uważany za jeden z najlepszych w Japonii, szczególnie do pobytu z rodziną. 18 wyciągów i 37 tras rozmieszczonych jest na trzech szczytach. Panują tu doskonałe warunki do freeridów, miejsce słynie ze zjazdów wśród drzew. Poza wyciągami są też baseny i atrakcje dla dzieci. Wieczorem powrót do hotelu w Niseko.

Dzień 6

Trzeci dzień zjazdów w Niseko.

Dzień 7

Przejazd i szusowanie w Kiroro. To jeden z mniejszych i spokojnych ośrodków, ale nie ustępujący jakością śniegu i tras, także tych freeridowych. Znajduje się tu 9 wyciągów i 21 tras. Legendarny puch i niewielu ludzi, czyli prawdziwa perła wśród gór Hokkaido. Powrót na nocleg do Niseko.

Dzień 8

Rano przejazd na lotnisko i przelot do Tokio. Transfer do hotelu. Zwiedzanie miasta: przejazd do dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie i obfitującej w budynki będące bardzo ciekawymi przykładami najnowszej, japońskiej architektury (m.in. słynny „kokon”). Wjazd na piętro widokowe tokijskiego ratusza. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho. Nocleg w hotelu w Tokio.

Dzień 9

Kontynuowanie zwiedzania Tokio. Rano wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie pięknej, tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych (wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu) i prelekcja na temat rdzennych kultów shinto. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych. Następnie zwiedzanie świątyni Sensoji, najstarszej buddyjskiej świątyni miasta. Przejazd do dzielnicy Shibuya, obserwowanie ruchu na największym na świecie przejściu dla pieszych i zdjęcie przy psie Hachiko, symbolu wierności. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 10

Rano przejazd na lotnisko Narita, wylot i powrót do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?