Japońskie smakowitości

Tokio Kioto Otsu Hikone Nara Takayama Koya Tokio

Zapraszamy wszystkich miłośników kuchni i kultury japońskiej na wycieczkę tematyczną, której celem będzie zapoznanie Państwa zarówno z bogatymi tradycjami kulinarnymi Japonii, jak i przybliżenie unikalnej kultury tego kraju w rozmaitych jej aspektach. Będziemy przyrządzać sushi i okonomiyaki, odwiedzimy najsłynniejsze zabytki, popływamy po największym japońskim jeziorze, pojedziemy shinkansenem, zawitamy na prowincję, prześpimy się w ryokanie, odwiedzimy najwspanialszy japoński zespół klasztorów, gdzie chętni uczestniczyć będą w modłach…
Warto przekonać się, jak naprawdę smakuje Japonia!

 

Zobacz program wycieczki

 Japonskie-smakowitosci

Cena

6.900 PLN + 277.000 jenów
Wyprawa realizowana już od 4 osób!
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 5.900 PLN + 277.000 jenów płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

29.03.2022 - 08.04.2022
(dodatkowa atrakcja: kwitnienie wiśni!)
12.05.2022 - 22.05.2022
(dodatkowa atrakcja: Święto Malwy Aoi Matsuri!)
25.10.2022 - 04.11.2022
(dodatkowa atrakcja: czerwienienie klonów!)

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65





Cena obejmuje

  • 5 lekcji kuchni japońskiej,
  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami i taksówkami,
  • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, 1 nocleg w ryokanie, 1 nocleg w świątyni,
  • śniadania, 5 własnoręcznie przyrządzonych obiadów, 1 kolacja w ryokanie, 1 kolacja w świątyni,
  • bilety wstępu,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Tokio ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
  • dopłata do pokoju jednoosobowego: 55.000 jenów,
  • biletów wstępu na atrakcje fakultatywne.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot na lotnisko Narita, przejazd do Tokio, przesiadka na shinkansen i kontynuowanie podróży do Kioto. Zameldowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorne wyjście do miasta na spacer i kolację. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Relaksacyjny poranek na jeziorem Biwa. Przejazd do miejscowości Otsu i rejs po największym japońskim jeziorze. Po południu początek kursu sztuki gotowania, czyli pierwsze zetknięcie z wysublimowaną prostotą tutejszej kuchni. Kurs obejmować będzie szereg różnych miejscowych tradycji kulinarnych: zupa miso, sushi w rozmaitych odmianach, ekskluzywna kuchnia bankietowa kaiseki, „japońska pizza” okonomiyaki, smażone ryby i owoce morza tempura, itd. Magiczna kraina gastronomii stanie otworem. Wieczorem powrót do hotelu.

Dzień 4

Od rana zwiedzanie Kioto, miasta pozostającego do dziś duchową stolicą kraju. W programie świątynia Toji z najwyższą japońska pagodą oraz pałac shoguna Nijojo z pięknym ogrodem. W terminie majowym uczestniczenie w święcie Aoi Matsuri. Po południu kurs kuchni japońskiej. Wieczorem spacer po dzielnicy gejsz Gion. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Przed południem wycieczka do pobliskiego Hikone celem zwiedzania jednego z niewielu zamków, który przetrwał nienaruszony od czasów historycznych. Spacer po pobliskim ogrodzie Genkyuen i poznawanie m.in. japońskiej koncepcji „zapożyczonego widoku”, stosowanej podczas projektowania ogrodów. Po południu kurs kuchni japońskiej. Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. W świątyni Todaiji, największej drewnianej budowli świata, podziwianie Wielkiego Buddy, największego historycznego odlewu buddy na świecie. Powrót do Kioto, kurs kuchni japońskiej. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Rano zwiedzanie dzielnicy Higashiyama w Kioto: najpierw podziwianie jednej z najstarszych świątyń miasta, Kiyomizu-dera – tam modlitwa do boga miłości Okuninushi-no Mikoto i czerpanie wody ze świętych źródeł. Następnie zakupy w tradycyjnych warsztatach ceramiki, spacer wąskimi, historycznymi uliczkami, przystanek przy największym w Japonii posągu japońskiej bogini Kannon. Po południu kurs kuchni japońskiej. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Przejazd do Takayamy, pełnej niekłamanego czaru historycznej miejscowości. Zwiedzanie Takayama jinya, jedynego dawnego budynku rządowego, który pozostał po szogunach. Spacer po dzielnicy Sanmachi, gdzie obecne są jeszcze w dużej liczbie tradycyjne sklepy, domy kupieckie i muzea. W gronie chętnych delektowanie się lokalnymi sake i świetną lokalną wołowiną hida. Kolacja i nocleg w ryokanie.

Dzień 9

Po śniadaniu w ryokanie przejazd do Koya-san, zespołu monastycznego 117 świątyń, siedziby jednego z najważniejszych japońskich odłamów buddyzmu, zarazem jednego z najważniejszych japońskich ośrodków duchowych o ponadtysiącletniej historii. Spacer po najstarszym cmentarzu japońskim, do świątyni Okuno-in (gdzie spoczywa pogrążony w wiecznej medytacji mnich Kukai, a mogiły pamiętają czasy samurajów). Mistyczny wieczór zakończy klasztorna kolacja. Nocleg w świątyni.

Dzień 10

Po porannej lekturze sutr i tradycyjnym, świątynnym śniadaniu spacer do serca kompleksu – świątyni Garan. Następnie przejazd do Tokio, a dalej do miejscowości Narita w okolice portu lotniczego. Wieczorny spacer po historycznej miejscowości na najlepsze pierożki w mieście :) Nocleg w hotelu.

Dzień 11

Rano dojazd do lotniska, wylot do Warszawy i przylot na lotnisko Okęcie. Zakończenie wycieczki.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?