o nas

Kultura w Japonii – oczami klientów 11.2011

Intrygująca kultura Japonii

Obyczaje Japończyków fascynują turystów z całego świata. W Kraju Kwitnącej Wiśni wiele może także intrygować, bawić, a nawet dziwić. Osoby, które wybrały się z nami w podróż do Japonii, wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i wiele wrażeń.

Jednym z powodów, dla których wybieramy się w dalekie podróże, jest chęć zdobycia nowych doświadczeń i poznania innych kultur oraz mieszkańców. Będąc w Japonii, warto podziwiać zabytki, ale także poznać jak najwięcej lokalnych zwyczajów. Kultura Japonii jest niezwykle bogata i najlepiej można ją zrozumieć podczas wizyty w tym kraju.

Któż z nas, marząc o podróży do Japonii, nie myśli o walkach samurajów? Byli to japońscy odpowiednicy średniowiecznych rycerzy europejskich. Co ciekawe, w czasach samurajów Japonia była jedynie grupą wysp u wybrzeży Chin. Warto wybrać się w podróż w przeszłość, czyli np. do Muzeum Samurajów w Tokio.

Fascynują też stroje – to temat rzeka. Tradycyjny strój japoński, kimono, jest szyty ręcznie z długich prostokątnych kawałków materiału. Jest wiele fasonów, zależnie od okazji, a także kolorów i zdobień. Trzeba wiedzieć, że nie jest to strój codzienny – podróżni zawsze zachwycają się na widok Japończyków w tradycyjnych strojach.

Jedną z tradycji jest ceremonia herbaciana, czyli spotkania towarzyskie polegające na wspólnym piciu zielonej herbaty. Zwyczaj ten jest niezwykle istotny – w Japonii są nawet szkoły, w których można nauczyć się sztuki parzenia i picia herbaty.

Charakterystyczną potrawą Japońską jest sushi, ale spożywa się tu również dużo innych dań z rybami, owocami morza, wodorostami oraz warzywami. Słynie przecież jako jedna z najzdrowszych na świecie!

Pod wieloma względami Japonia fascynuje w zasadzie każdego, kto decyduje się na poznanie tego kraju. Zachęcamy do lektury opinii naszych klientów, którzy wybrali się z nami do Japonii. Więcej informacji znajdziesz także na naszych stronach poświęconych Japonii.

Kultura w Japonii widziana oczami klientów

To był mój pierwszy wyjazd z Ex Oriente Lux. Dotychczas na egzotyczne wyprawy udawałem się z Wielkimi Biurami Podróży. I dopiero po tym wyjeździe zdałem sobie sprawę, jak płaskie i bezbarwne w porównaniu, były to oferty…

„To co w Japonii najlepsze + czerwienienie klonów” – Oferta nie tylko kusząca, ale przygotowana z profesjonalizmem, pasją, a także dbałością o szczegóły oraz wszechstronnym, indywidualnym i elastycznym podejściem do każdego Klienta! To pierwszy, wielki plus dla małego, ale wartego uwagi Biura!

Oferta całej Imprezy przygotowana wszechstronnie – nie zabrakło żelaznych punktów programu które w Japonii trzeba po prostu zobaczyć, ale nie zabrakło też czasu i miejsca na lokalne klimaty i niuansiki, które często o wiele bardziej sprawiają, że taką podróż naprawdę się pamięta!

Na samym wyjeździe – sympatyczna atmosfera tworzona przez ludzi na podobnym poziomie kulturalnym i intelektualnym, powodowała, że czułem się komfortowo.

Z drugiej strony podejście Pilota (z którym nie sposób się nie zaprzyjaźnić), bardzo profesjonalne, a jednak w jakiś sposób na luzie, ale jednocześnie z pasją pokazanie nam zwyczajów, kultury, drobnych niuansów i smaczków Kraju Wschodzącego Jena spowodowało, że zaraziłem się tą fascynacją!

Fascynacją Japonią, kulturą tak odmienną od naszej, a jednocześnie tak wciągającą, że po dwóch tygodniach zupełnie nie ma się ochoty wracać do Europy.. Niezwykłe, niezapomniane i niepowtarzalne widoki, często pełne surowej estetyki i harmonii, są tu oczywistością, o której jednak warto wspomnieć!

Był to mój pierwszy wyjazd z Ex Oriente lux, ale zdecydowanie nie ostatni – mam już upatrzone trzy następne i wiem że będę równie zadowolony!

Krzysztof Kraśnik

 

 

Z Ex Oriente Lux byliśmy z mężem w listopadzie br. w Japonii. Świetna organizacja, profesjonalny przewodnik, niezwykłe doznania. Polecam WARTO;-))

Ewa Mirończuk

 

 

Już minął jakiś czas od naszego powrotu z Japonii, a ja wciąż mam wrażenie jakby to było wczoraj. Jeszcze raz chciałabym bardzo gorąco podziękować za wszelką pomoc, miłą obsługę i fantastyczną wycieczkę. Ujęła mnie zarówno troska o zadowolenie klienta jak i dokładne informowanie na każdym etapie planowania na czym stoimy oraz Pani widoczne osobiste zaangażowanie. Nasz pilot Grzegorz też spisał się na medal – zawsze pomocny, otwarty, nigdy nie dawał do zrozumienia żeby już mu dać spokój, nie odmawiał poświęcenia nam czasu, nie izolował się od grupy, a zarazem zawsze był przygotowany i o wszystkim nas informował (gdzie jedziemy, o której i gdzie zbiórki, w którym pokoju mieszka itp). Pokazywał nam też takie fajne miejsca jak knajpy gdzie sam jadał gdy tam mieszkał, miejsce gdzie stał podczas trzęsienia ziemi i nieocenione jest to, że ma w Japonii znajomych przez co może odpowiedzieć na pytania dotyczące Japonii i Japończyków „od kuchni”. Dziękuję Waszemu biurze podróży za jak na razie najlepszą wycieczkę mojego życia, mam nadzieję, że kiedyś znów się spotkamy, życzę dalszych sukcesów.

Kasia Orzechowska

 

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Organizacja bez zarzutu, miła atmosfera. Pan Grzegorz profesjonalny i sympatyczny. Z moich obserwacji wynika, że przydałoby się jedynie więcej czasu na spokojne zakupy pamiątek ☺ Pogoda dopisała, jesień w Japonii jest piękna.

Pozdrawiamy serdecznie,
Ewa i Andrzej Popkowscy

 


Szukasz czegoś konkretnego?