Kompaktowa Japonia, czyli nowoczesność i tradycja w pigułce

Tokio Nikko Kamakura Enoshima

Proponowany poniżej tygodniowy wyjazd do Japonii to idealna propozycja dla tych, którzy chcieliby w krótkim czasie i przy zachowaniu niskiej ceny poznać uroki ultranowoczesnego Tokio – największej metropolii świata, jak i zaznajomić się z japońską historią i tradycją podczas wypraw do Nikko i Kamakury. W czasie wycieczki nie zabraknie również chwil błogiego relaksu poza miejskim zgiełkiem w otoczeniu japońskiej przyrody, zarówno w Nikko jak i na Enoshimie. Odwiedź Japonię i sprawdź, jak wiele do zaoferowania ma stolica Japonii oraz cały pobliski region Kanto!

Cena

200.000 jenów
I rata: 30.000 jenów + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 170.000 jenów płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

02.02.2022 - 08.02.2021

25.05.2022 - 31.05.2022

14.09.2022 - 20.09.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • przejazdy publicznymi środkami transportu,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
  • śniadania,
  • opiekę pilota-przewodnika japonisty,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tokio ‒ Warszawa: od ok. 2.500 PLN,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 35.000 jenów.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Tokio i przejazd do hotelu, odłożenie bagaży. Przejazd do dzielnicy Shinjuku słynącej z najbardziej ruchliwej stacji metra na świecie. Tam także można poznać przykłady nowoczesnej japońskiej architektury. Wjazd na piętro widokowe tokijskiego Ratusza. Następnie spacer po dzielnicy czerwonych latarni Kabuki-cho. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd na całodniową wycieczkę do Nikko. Zwiedzanie znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, malowniczo położonego mauzoleum Ieyasu, założyciela potężnego rodu shogunów Tokugawa, wojownika, który zjednoczył kraj. Spacer aleją kryptomerii, podziwianie misternie zdobionych świątyń i bram, z których wiele właśnie zostało poddanych konserwacji przywracającej im dawny blask. Powrót do Tokio.

Dzień 4

Rano przejazd do kosmopolitycznej dzielnicy Roppongi, słynącej z renomowanych galerii i muzeów. Odwiedziny w imponującym kompleksie biznesowo-handlowym Roppongi Hills. Tam wjazd na platformę widokową ze spektakularnym widokiem. Następnie wizyta w Meijijingu, chramie poświęconym cesarzowi Meiji, ojcu nowoczesnej Japonii. Podziwianie tradycyjnej architektury zabudowań świątynnych wraz z największą japońską drewnianą bramą torii wykonaną z 1500-letniego cyprysu. W dzielnicy Harajuku poznawanie japońskiej mody i niezwykle kolorowych subkultur młodzieżowych. Pod wieczór przejazd do dzielnicy Shibuya, znanej ze skrzyżowania o największej przepustowości pieszych na świecie i pomnika psa Hachiko – symbolu wierności. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Kamakury – dawnego ośrodka władzy w Japonii. Odwiedzenie słynnego, ponad 11-metrowego Wielkiego Buddy z możliwością wejścia do wnętrza posągu. Następnie zwiedzanie świątyni Hase-dera, z imponującym posągiem bogini miłosierdzia Kannon i jaskinią poświęconą bogini Benzaiten. Po południu przejazd zabytkową kolejką do nadmorskiej miejscowości Enoshima. Błogi relaks na plaży bądź, dla chętnych, przejście przez groblę i spacer po malowniczo położonej wyspie. Wieczorem powrót do Tokio na nocleg.

Dzień 6

Rano przejazd do dzielnicy Asakusa i zwiedzanie najstarszej świątyni miasta Senso-ji. Możliwość zakupienia tradycyjnych pamiątek na jednym z najciekawszych i największych tego typu bazarów w Japonii. Przejazd pod teren Pałacu Cesarskiego i rzut oka na reprezentacyjny most Nijubashi. Spacer luksusową dzielnicą Ginza, gdzie znajdują się jedne z najdroższych sklepów i restauracji w mieście. Po południu przejazd na sztuczną wyspę Odaiba, podziwianie futurystycznej architektury i zapierającej dech w piersiach panoramy Tokio z perspektywy Zatoki Tokijskiej. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Przejazd na lotnisko Narita, wylot do Polski, przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Więcej propozycji: Wycieczki tematyczne do Japonii


Szukasz czegoś konkretnego?