Tkaczka snów

Cebu jezioro Sebu Apo Davao Bunawan Bislig wyspy Britannia

Mindanao to druga co do wielkości wyspa Filipin, znana jednak bardzo słabo, zarówno zagranicznym turystom, jak i samym Filipińczykom. My chcielibyśmy przybliżyć Państwu jej dwa niezwykłe skarby: ciekawych ludzi i bogatą przyrodę. Odwiedzimy plemię T’boli, słynne z tańców i tkactwa, poznamy pokojowo współżyjących z chrześcijanami rdzennych muzułmanów, zajrzymy także  do  ukrytych na prowincji wiosek. Tutejsze pełne majestatu góry, okazałe wodospady, usiane wyspami szerokie jeziora, „zaczarowane” rzeki i mokradła to z kolei cuda natury, które pozostawią równie niezapomniane wrażenia. Wycieczkę zakończymy wypoczynkiem na piaszczystej plaży z ananasem w ręku – ten pochodzący z Mindano jest najlepszy na świecie!
Zobacz program wycieczki

Tkaczka-snów

 

Cena

2.800 PLN + 1.985 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.800 PLN + 1.985 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

01.02.2022 - 13.02.2022

30.05.2022 - 11.06.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport autokarem i łodzią,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, w domu plemiennym w dniu 4., w lokalnym domu w dniu 7. oraz w pensjonacie na wyspach Britannia,
 • wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 3.,5.,9. i 10., kolacje w dniach 2.,4., i 7.,
 • bilety wstępy, masaż w dniu 11.,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Cebu – Warszawa: od ok. 4.000 PLN,
 • opłaty do pokoju jednoosobowego,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z lotniska Okęcie z Warszawy.

Dzień 2

Lądowanie w Cebu na Filipinach. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, powitalna kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przelot do General Santos. Przejazd nad jezioro Sebu. Wizyta w wiosce plemienia T’boli, uczestnictwo w pokazie tradycyjnych tańców. Odwiedziny u "Tkaczki snów", najstarszej artystki plemiennej i opowieść o dziedzictwie materialnym i duchowym T'boli. Lunch w wodnej restauracji na jeziorze. Nocleg.

Dzień 4

Wcześnie rano zwiedzanie okolicy i podziwianie wschodu słońca nad jeziorem Lahit. Po śniadaniu wizyta przy Siedmiu Wodospadach. Przejazd do podnóża góry Apo, lunch po drodze. Wizyta w domu plemiennym i okazja do przyjrzeniu się życiu mieszkańców. Pokaz kulturalny plemienia Bagobo-Tagabawa połączony z kolacją złożoną z lokalnych przysmaków. Nocleg w domu plemiennym.

Dzień 5

Wczesnym rankiem podziwiane z kubkiem lokalnej kawy w ręku majestatycznej góry Apo – największej w kraju. Dla chętnych wycieczka nad wodospady Tudaya. Przejazd do Davao z przerwą na lunch. Zwiedzanie rezerwatu filipińskich orłów, największych drapieżnych ptaków świata. Nocleg.

Dzień 6

Wizyta u lokalnej społeczność muzułmańskiej, pokaz tańców oraz poczęstunek z lokalnych dań. Zwiedzanie miasta Davao: targu owoców, muzeum miejskiego, budynku lokalnych władz ustawodawczych, ratusza oraz katedry San Pedro. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Wczesnym ranem przejazd do Bunawan. Rejs na bagna Agusan, do rezerwatu bogatego w przedstawicieli różnych gatunków ptaków, żółwi, nietoperzy, krokodyli i obfitującego w rzadkie gatunki roślin. Dopłyniecie do lokalnej pływające wioski, okazja do zapoznania się z codziennym życiem społeczności. Kolacja z ryb przyrządzonych w tradycyjny sposób. Wycieczka kajakiem o zachodzie słońca. Nocleg w wiosce.

Dzień 8

Pobudka o wschodzie słońca. Śniadanie. Wycieczka kajakiem po największych tutejszych jeziorach bagiennych. Powrót do Bunawan, przejazd do Bislig. Dojazd późnym popołudniem, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 9

Wczesne śniadanie, wycieczka do wodospadów Tinuy-an. Dalsza droga do Zaczarowanej Rzeki o słonej wodzie, słynnej z pięknego koloru. Przesiadka na łodzie, by dotrzeć do wioski rybackiej Sibudon. Lunch w wiosce. Odpoczynek nad rzeką – okazja do kąpieli. Przejazd na wyspy Britannia. Zakwaterowanie w pensjonacie.

Dzień 10

Odpoczynek na wyspie: kąpiele, relaks na plaży. Lunch w formie grilla.

Dzień 11

Śniadanie, czas wolny. Po południu przejazd do Butuan na lot do Cebu. Po przylocie relaksujący masaż. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 12

Transfer na lot powrotny do kraju. Wylot z Filipin.

Dzień 13

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Warto zobaczyć: Wakacje i podróże na Filipiny


Szukasz czegoś konkretnego?