Najpyszniejsze mango świata

Manila Pinatubo Banaue Sagada Cebu Mactan Bohol Panglao Apo Dumaguete

Filipiny to kraj, o którego niekłamanych urokach przekonało się wciąż jeszcze niewielu – dziwnym trafem, pomimo bardzo wielu atrakcji, zagląda tu niewielu turystów.

Jeśli więc chcecie Państwo zakosztować uroków lata (w środku polskiej zimy!) z dala od tłumów plażowiczów oraz zwiedzić kolonialne miasta i tarasy ryżowe, poznać lokalne mniejszości etniczne czy tutejszą bujną przyrodę, Filipiny stanowią idealny wybór!

Nasz styczniowy program dodatkowo urozmaicą: uczestniczenie w niezwykle barwnym i radosnym święcie Sinulog oraz wypatrywanie delfinów na pełnym morzu.
Zobacz program wycieczki

najpyszniejsze-mango

Cena

2.600 PLN + 2.800 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.600 PLN + 2.800 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

08.01.2022 - 21.01.2022
(Dodatkowe atrakcje: w dniu 9. uczestniczenie w Festiwalu Sinulog, w dniu 12. wypatrywanie delfinów na pełnym morzu)
08.10.2022 - 21.10.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport statkami i klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 3., 5. i 6. oraz kolacje w dniach 8. i 10.,
 • bilety wstępu,
 • opłaty lotniskowe,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przeloty na trasie Warszawa ‒ Manila ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Manili z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Manili. Zwiedzanie miasta, w czasach kolonialnych nazywanego „Perłą Orientu”. W starej części miasta, Intramuros, oglądanie Fortu Santiago, kościoła św. Augustyna oraz rezydencji kolonialnej Casa Manila. Także na starówce okazja do spróbowania odświeżającego deseru halo-halo i kawy z lokalnych plantacji. Przejazd do Lunety, ładnie zaprojektowanego parku, gdzie przy pomniku bohatera narodowego, Jose Rizala, można będzie posłuchać historii filipińskich walk narodowowyzwoleńczych. Podziwianie zachodu słońca z reprezentacyjnego, nadmorskiego bulwaru Roxas, gdzie pośród nawoływań ulicznych handlarzy i głośnych przebojów karaoke można spojrzeć na wody zatoki, skąd niegdyś przybywali chińscy kupcy, hiszpańscy konkwistadorzy, cesarska armia Japonii, wreszcie wojska MacArthura...

Dzień 3

Przejazd do podnóża wulkanu Pinatubo. Przesiadka do jeepów, przejazd pod krater. Po drodze podziwianie fantazyjnych kształtów zerodowanych skał zbudowanych z tufu wulkanicznego. Około 2-godzinne podejście do krateru, gdzie oczom ukaże się iście bajkowe, turkusowe jeziorko. Kąpiele w ciepłej wodzie (nieustannie podgrzewanej przez wulkan!), wycieczka łódkami po jeziorze. Powrót do podnóża wulkanu na lunch i... uwaga, niespodzianka: tradycyjne masaże w stylu filipińskim.

Dzień 4

Przejazd na północ wyspy Luzon, do Banaue. Podziwianie z okien autobusu egzotycznych krajobrazów, miasteczek i wiosek. Przystanek na przełęczy Dalton, gdzie Amerykanie przełamali jeden z ważnych punktów oporu wojsk japońskich podczas kampanii filipińskiej w 1945 roku i gdzie zobaczyć można zapierającą dech w piersiach panoramę filipińskich Kordylierów. Dojazd do Banaue i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 5

Zwiedzanie koronnej atrakcji Filipin: tarasów ryżowych Bangaan. Tutejsze tarasy, wybudowane kilka tysięcy lat temu, zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza i ciągnąc się niemal po horyzont, dając niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Wędrówka do jednej z wiosek i poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów: wizyta w tradycyjnym domu, nauka uprawy ryżu, opowieść o łowcach głów (Ifugao niegdyś parali się i tym), zaznajamianie się z nietypowymi obyczajami pogrzebowymi itd. Powrót na nocleg do Banaue.

Dzień 6

Całodniowa wycieczka do Sagady. Emocjonujący przejazd lokalnym środkiem transportu, jeepneyem, przez Prowincję Górską. Po drodze, w mieście Bontoc, wizyta w muzeum i oglądanie bardzo ciekawej ekspozycji etnograficznej – poznawanie kultury tutejszych ludów, która, wraz z ekspansją nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych, nieuchronnie się zmienia. W Sagadzie podziwianie cudów natury: jaskini Sumaging z przepięknymi naciekami i rozległego wąwozu Echa. Tam także oglądanie słynnych wiszących trumien. Powrót na nocleg do Banaue.

Dzień 7

Powrót autokarem do Manili. Wieczorem przelot na Cebu, nocleg.

Dzień 8

Zwiedzanie Cebu, miasta, do którego 7 kwietnia 1521 roku, podczas swej podróży dookoła świata, przypłynął Ferdynand Magellan. Wizyta w Basilica Minore del Santo Nino, kościele szczycącym się cudowną figurką Dzieciątka Jezus, w forcie San Pedro z połowy XVI wieku, w rotundzie z Krzyżem Magellana i w świątyni taoistycznej, będącej centrum życia duchowego licznie od wieków reprezentowanej tu mniejszości chińskiej. Po południu przejazd na wyspę Mactan, do miejsca, gdzie Magellan zginął z rąk lokalnego wodza Lapu-Lapu. Powrót do Cebu, kolacja i pokaz tradycyjnych tańców.

Dzień 9

W terminie styczniowym uczestniczenie w festiwalu Sinulog. Sinulug, największe święto w tej części Filipin, odbywa się ku czci Dzieciątka Jezus. Obchodom towarzyszą barwne procesje, ekspresyjne tańce oraz zbiorowe obżarstwo (i opilstwo). Warto zobaczyć, jak spontanicznie i radośnie świętują Filipińczycy. Wieczorem fakultatywnie pokaz sztucznych ogni. Nocleg na Cebu (w innych terminach zostanie dodany jeden dzień wypoczynku na wyspie Panglao).

Dzień 10

Rano przejazd do portu i przepłynięcie wodolotem na wyspę Bohol. Oglądanie najważniejszych atrakcji wyspy: malowniczych Wzgórz Czekoladowych przypominających krople zastygłej czekolady, intrygujących wyraków – ssaków z rodziny naczelnych mniejsze od ludzkiej dłoni, lasu mahoniowego, warsztatu produkującego maczety. Dzień uświetni kolacja na statku i rejs po rzece Loboc, podczas którego prawdziwie magicznym przeżyciem będzie oglądanie świetlików. Nocleg na sąsiedniej wysepce Panglao.

Dzień 11

Dzień wolny na rajskiej, usytuowanej tuż przy hotelu, plaży Alona. Wypoczynek pod palmami nad szmaragdowym morzem na białych piaskach. Fakultatywnie możliwość nurkowania i uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Rozkoszowanie się tropikalnym słońcem, podczas gdy w Polsce śnieg (lub raczej podła plucha) i wszystkim się na łzy zbiera.

Dzień 12

Wycieczka na maleńką wyspę Apo. Wspólne podglądnie życia rafy koralowej i pływanie z często tu spotykanymi ogromnymi morskimi żółwiami. Po południu spacer na latarnię połączony z kosztowaniem przepysznego mango prosto z drzewa... Nocleg na Apo.

Dzień 13

Rano krótka podróż statkiem na Negros. Zwiedzanie uroczego, studenckiego miasteczka Dumaguete: wizyta w kampusie uniwersyteckim, na targu, spacer po nadmorskiej promenadzie i zwiedzanie XVII-wiecznej dzwonnicy. Przelot z Dumaguete do Manili. Wylot do Polski.

Dzień 14

Przesiadka w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Polecamy także: Podróż na Filipiny


Szukasz czegoś konkretnego?