Najpyszniejsze mango świata

Manila Banaue Sagada Baguio Pinatubo Cebu Bohol Panglao Balicasang

Filipiny to kraj, o którego niekłamanych urokach przekonało się wciąż jeszcze niewielu – dziwnym trafem, pomimo wielu atrakcji, zagląda tu niewielu turystów.

Jeśli więc chcecie Państwo zakosztować uroków lata (w środku polskiej zimy!) z dala od tłumów plażowiczów oraz zwiedzić kolonialne miasta i tarasy ryżowe, poznać lokalne mniejszości etniczne czy tutejszą bujną przyrodę, Filipiny stanowią idealny wybór!

Nasz styczniowy program dodatkowo urozmaici uczestniczenie w niezwykle barwnym i radosnym święcie Sinulog, którego obchody podziwiać będziemy zarówno na wodzie,  jak i na lądzie!
Zobacz program wycieczki

najpyszniejsze-mango

Cena

3500 USD
I rata: 500 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3000 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

13.01.2024 - 26.01.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport statkami i klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 4., 5. i 7. oraz kolacje w dniach 8. i 10.,
 • bilety wstępu,
 • opłaty lotniskowe,
 • opiekę miejscowego, polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Manila ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 90 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Manili z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Manili. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Od rana zwiedzanie Manili, miasta, które w czasach kolonialnych nazywano „Perłą Orientu”. W starej części miasta, Intramuros, oglądanie Fortu Santiago, kościoła św. Augustyna oraz rezydencji kolonialnej Casa Manila. Przejazd do Lunety, ładnie zaprojektowanego parku, gdzie przy pomniku bohatera narodowego, Jose Rizala, można będzie posłuchać historii filipińskich walk narodowowyzwoleńczych.
Około 10-godzinny przejazd na północ wyspy Luzon, do Banaue. Podziwianie z okien autobusu egzotycznych krajobrazów, miasteczek i wiosek. Przystanek na przełęczy Dalton, gdzie Amerykanie przełamali jeden z ważnych punktów oporu wojsk japońskich podczas kampanii filipińskiej w 1945 roku i gdzie zobaczyć można zapierającą dech w piersiach panoramę filipińskich Kordylierów. Dojazd do Banaue i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4

Zwiedzanie koronnej atrakcji Filipin: tarasów ryżowych Bangaan. Tutejsze tarasy, wybudowane kilka tysięcy lat temu, zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza i ciągnąc się niemal po horyzont, dając niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Przejazd do punktu widokowego. Następnie, w regionie Batad, wędrówka do jednej z wiosek i poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów. Lunch w wiosce. Po południu powrót do Banaue.

Dzień 5

Całodniowa wycieczka do Sagady. Emocjonujący przejazd lokalnym środkiem transportu, jeepneyem, przez Prowincję Górską (ok. 3 godz.). Po drodze, w mieście Bontoc, wizyta w muzeum i oglądanie bardzo ciekawej ekspozycji etnograficznej – poznawanie kultury tutejszych ludów, która, wraz z ekspansją nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych, nieuchronnie się zmienia. W Sagadzie podziwianie cudów natury: jaskini Sumaging z przepięknymi naciekami i rozległego wąwozu Echa. Tam także oglądanie słynnych wiszących trumien. Nocleg w Sagadzie.

Dzień 6

Powrót autokarem do Tarlac najwyżej położoną filipińską autostradą. Lunch w Baguio. Dojazd do hotelu na nocleg.

Dzień 7

Przejazd do podnóża wulkanu Pinatubo. Przesiadka do jeepów, przejazd pod krater. Po drodze podziwianie fantazyjnych kształtów zerodowanych skał zbudowanych z tufu wulkanicznego. Około 2-godzinne podejście do krateru, gdzie oczom ukaże się iście bajkowe, turkusowe jeziorko. Dla chętnych kąpiele w ciepłej wodzie, nieustannie podgrzewanej przez wulkan. Powrót do podnóża wulkanu na lunch i... uwaga, niespodzianka: tradycyjne masaże w stylu filipińskim. Następnie przelot na Cebu z pobliskiego lotniska Clark.

Dzień 8

Wcześnie rano udział w procesji wodnej na łódce - Sinulog Fluvial Parade. Obserwowanie setek kolorowych łodzi. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Cebu, miasta, do którego 7 kwietnia 1521 roku, podczas swej podróży dookoła świata, przypłynął Ferdynand Magellan. Wizyta w forcie San Pedro z połowy XVI wieku, w rotundzie z Krzyżem Magellana i w świątyni taoistycznej, będącej centrum życia duchowego licznie od wieków reprezentowanej tu mniejszości chińskiej. Powrót do hotelu na uroczystą kolację.

Dzień 9

Uczestniczenie w festiwalu Sinulog. Sinulug, największe święto w tej części Filipin, odbywa się ku czci Dzieciątka Jezus. Obchodom towarzyszą barwne procesje i ekspresyjne tańce. Warto zobaczyć, jak spontanicznie i radośnie świętują Filipińczycy - niektórzy mówią, że jeszcze efektowniej niż mieszkańcy Rio podczas karnawału... Wieczorem masaże i powrót do hotelu.

Dzień 10

Rano przejazd do portu i przepłynięcie na wyspę Bohol. Oglądanie najważniejszych atrakcji wyspy: malowniczych Wzgórz Czekoladowych przypominających krople zastygłej czekolady, intrygujących wyraków – ssaków z rodziny naczelnych mniejsze od ludzkiej dłoni, lasu mahoniowego. Dzień uświetni kolacja na statku i rejs po rzece Loay, podczas którego prawdziwie magicznym przeżyciem będzie oglądanie świetlików. Nocleg na sąsiedniej wysepce Panglao.

Dzień 11

Wycieczka na wyspę Balicasag. Wspólne podglądnie życia rafy koralowej i pływanie z często tu spotykanymi ogromnymi morskimi żółwiami. Lunch z owoców morza. Powrót na Panglao i nocleg.

Dzień 12

Dzień wolny na plaży. Wypoczynek pod palmami nad szmaragdowym morzem na białych piaskach. Fakultatywnie możliwość nurkowania i uprawiania sportów wodnych. Rozkoszowanie się tropikalnym słońcem, podczas gdy w Polsce śnieg (lub raczej plucha).

Dzień 13

Przelot z Boholu do Manili. Wylot do Polski.

Dzień 14

Przesiadka w jednym z europejskich lub bliskowschodnich portów lotniczych. Powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Polecamy także: Podróż na Filipiny


Szukasz czegoś konkretnego?

test