Spacerem po rafie

Manila Banaue Cambulo Sagada Pinatubo Iglit-Baco Sablayan Apo Pandan

Wszystkich amatorów nieforsownych, pieszych wycieczek, rozkochanych w cudach przyrody, zapraszamy do nieznanych jeszcze szeroko uroczych zakątków Filipin! W ramach programu odbędziemy trekking po największych i najbardziej spektakularnych tarasach ryżowych na świecie (odwiedzając lokalne wioski), zdobędziemy górę Pinatubo i popływamy w jeziorze kraterowym, poznamy wyspę Mindoro z jej bardzo bogatym przyrodniczo parkiem narodowym, wreszcie zanurzymy głowę w akwarium, czyli popływamy w parku Apo, gdzie obcować będziemy z jedną z najbogatszych i najlepiej zachowanych raf koralowych. A wszystko to w towarzystwie skorych do zabawy i zawsze gościnnych tutejszych mieszkańców.

Zobacz program wycieczki

 spacerem_po_rafie

Cena

2.700 PLN + 1.900 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.700 PLN + 1.900 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

23.04.2022 - 07.05.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport autokarem i łodzią,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, w lokalnym domu w dniu 5. oraz w namiocie lub kempingu w dniu 10 i 12., ‒ wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 4.-6.,9.-13., kolacje w dniach 4.-6., 10.,12.,
 • wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 4.-6.,9.-13., kolacje w dniach 4.-6., 10.,12.,
 • bilety wstępy,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Manila ‒ Warszawa: od ok. 4.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • zwyczajowych napiwków : 90 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z lotniska Okęcie z Warszawy.

Dzień 2

Lądowanie w Manili na Filipinach. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Przejazd na północ wyspy Luzon, do Banaue. Podziwianie z okien autobusu egzotycznych krajobrazów, miasteczek i wiosek. Dojazd do Banaue i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4

Trekking po przepięknych, ponadtysiącletnich tarasach ryżowych, najokazalszych na świecie. Wizyta w wiosce Cambulo. Okazja do obserwacji miejscowej kultury i przyrody. Odwiedziny w lokalnej szkole. Możliwość kąpieli w pobliskiej rzece.

Dzień 5

Trekking z Cambulo do wioski Batad – słynnej z tarasów ryżowych wyglądających jak amfiteatry. Nocleg w lokalnym domostwie.

Dzień 6

Dalszy przemarsz do Bangaan. Tutejsze tarasy zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Zakończenie trekkingu i przejazd na nocleg do Sagady.

Dzień 7

Wczesnym rankiem w blasku wschodzącego słońca krótka wspinaczka na górę Kiltepan. Następnie zwiedzanie okolic i podziwianie cudów natury: rozległego wąwozu Echa i jaskini Sumaging z przepięknymi naciekami. Wizyta w lokalnym warsztacie ceramicznym i tekstylnym. Nocleg.

Dzień 8

Przejazd przez Baguio do Tarlac. Chwila na odpoczynek i przygotowanie się do zdobycia wulkanu Pinatubo.

Dzień 9

Przejazd jeepami w okolice krateru. Po drodze podziwianie zerodowanych skał, zbudowanych z tufu wulkanicznego tworzących fantazyjne kształty. Około dwugodzinne podejście do krateru, gdzie można zobaczyć iście bajkowe, turkusowe jeziorko. Kąpiele w ciepłej wodzie (nieustannie podgrzewanej przez wulkan!), wycieczka łódkami po jeziorze. Powrót do podnóża. Przejazd do Manili na nocleg.

Dzień 10

Przelot do San Jose na wyspie Mindoro. Przejazd do Poypoy. Rozpoczęcie trekking na górę Iglit-Baco, zlokalizowaną w parku narodowym, w którym żyje wiele endemicznych gatunków roślin i zwierząt. Nocleg na szlaku.

Dzień 11

Wczesnym rankiem wejście na szczyt. Przy odrobinie szczęścia możliwość obserwacji bawołów mindorskich – endemicznego gatunku ssaka kopytnego zamieszkującego jedynie wyspę Mindoro na Filipinach. Przejazd do miasta Sablayan. Po drodze przerwa na lunch i odpoczynek nad jeziorem Libuao – jednym z najczystszych jezior w kraju, słynnym z białych lotosów. Nocleg w Sablayan.

Dzień 12

Po śniadaniu możliwość zrobienia zakupów na lokalnym targu. Następnie wyprawa na świetnie zachowaną rafę koralową Apo, stanowiącą jedne z najlepszych miejsc nurkowych świata. Okazja do podglądania rafy i licznych jej mieszkańców – podpływają tu m.in. rekiny, płaszczki i manty, nie wspominając o balistydach, meduzach czy strzykwach. Nocleg na jednej z wysp w namiotach lub na kempingu.

Dzień 13

Powrót na stały ląd z postojem na wyspie Pandan, niedotkniętej jeszcze masowym napływem turystów. Wypoczynek pod palmami na białych piaskach, kąpiele w szmaragdowym morzu lub spaceru w głąb wyspy, gdzie można spotkać liczne gatunki ptaków. Nocleg w kurorcie.

Dzień 14

Transfer na lot do Manili. Następnie przelot powrotny do Polski.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Polecamy również: Wycieczki po Filipinach


Szukasz czegoś konkretnego?