Z widokiem na Himalaje

Katmandu Patan Park Narodowy Shivapuri Telkot Nagarkot rzeka Trishuli Pokhara Thimphu Punakha Paro

Niniejsza wyprawa to podróż do dwóch niezwykłych państw otoczonych przez najwyższe góry świata. Wycieczki do Nepalu dają możliwość zapoznania się z lokalną kulturą, zwyczajami, architekturą i sztuką przez wieki pilnie chronioną przez niedostępny teren. Odwiedzimy nie tylko zróżnicowany kulturowo Nepal, ale przemierzymy także Bhutan ‒ buddyjską krainę szczęścia i dobrobytu. Zapraszamy na wakacje na łonie dziewiczej przyrody, górskich krajobrazów, rododendronowych lasów i dżungli z bogatą fauną i florą. Bhutan i Nepal – wycieczki tam organizowane przez nasze biuro pozostaną na długo w Państwa pamięci. Czas zobaczyć i zachwycić się Himalajami…

Zobacz program wycieczki

z_widokiem_na_himalaje_3

Cena

3.900 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3.600 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

06.05.2023 - 20.05.2023

03.09.2023 - 17.09.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • przelot Katmandu ‒ Paro ‒ Katmandu,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • pełne wyżywienie w Bhutanie; w Nepalu śniadania, kolacja 2 dnia oraz lunche w dniach 4.,6.,7.,8.,
 • bilety wstępu,
 • wizę do Bhutanu i wszytskie niezbędne pozwolenia,
 • opiekę miejscowych anglojęzycznych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota‒orientalisty,
 • miejscowe podatki i opłaty,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa - Kathmandu - Warszawa, od ok. 5000 PLN,
 • wizy na wjazd do Nepalu płatnej na lotnisku: 30 USD,
 • zwyczajowych napiwków: 90 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 400 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Katmandu z przesiadką w Europie lub na Półwyspie Arabskim.

Dzień 2

Przylot do Katmandu. Powitanie na lotnisku i przejazd do hotelu; zakwaterowanie i czas wolny na odpoczynek po locie. Wieczorem powitalna kolacja połączona z pokazem tradycyjnego tańca. Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie stolicy, m.in. Katmandu Durbar Square wpisanego na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO kompleksu świątyń i dawnej rezydencji króla. Następnie krótka wspinaczka na wzgórze stupy Swayambhu zwanej również "Świątynią Małp". Dzień zakończy zwiedzanie Patan – jednego z trzech królewskich miast w dolinie Katmandu. Patan słynie z wyrobu rękodzieła oraz wspaniałej architektury, licznych świątyń zarówno buddyjskich, jak i hinduistycznych. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Budanilakantha, świętego miejsca wyznawców hinduizmu, słynącego z pięciometrowego posągu Wisznu. Stąd rozpocznie się lekki trekking do klasztoru Nagi Gumba, a następnie do Gokarny. Trasa wiedzie przez teren parku narodowego Shivapuri, liczne wioski z tradycyjną zabudową, lasy i punkty widokowe, z których przy dobrej pogodzie można podziwiać Himalaje i rozciągającą się poniżej szczytu Shivapuri dolinę Katmandu. Trekking powinien zając ok. 5-6 godzin, ostatni etap stanowi spacer wzdłuż Baghdwar – strumienia źródłowego rzeki Bagmati. Z Gokarny transfer busem do hotelu w Katmandu. Nocleg w Katmandu.

Dzień 5

Po śniadaniu wizyta w poświęconej bogowi Wisznu świątyni Changunarayan; wybudowana IV wieku, wznosi się majestatycznie ponad ryżowymi polami Bhaktapur. Następnie lekki trekking do wioski Telkot. Po drodze podziwianie urokliwych krajobrazów nepalskiej prowincji. Trekking powinien zając ok. 2 godziny. Z Telkot przejazd do Nagarkot, zakwaterowanie w hotelu. Po południ spacer po jednym z najbardziej malowniczych miasteczek w dolinie Katmandu. Nocleg w Nagarkot.

Dzień 6

Ten piękny dzień rozpocznie się podziwianiem wschodu słońca nad najwyższymi górami świata. Po śniadaniu trekking z Nagarkot do stacji górskiej Dhulikhel. Po drodze podglądanie się życiu miejscowej ludności w wioskach: Kankre, Tanchok i Tusal oraz podziwianie wspaniałej panoramy Himalajów. Trekking powinien potrwać ok. 6 godzin, trasa nie jest jednak wymagająca, a widoki rekompensują włożony w wędrówkę wysiłek. W Dhulikhel odpoczynek, po którym nastąpi przejazd do klasztoru Namobuddha. Zwiedzanie klasztoru i powrót do hotelu. Nocleg w Katmandu.

Dzień 7

Przejazd z Katmandu do Pokhary, trzeciego co do wielkości miasta w Nepalu położonego tuż u podnóży masywu Annapurny. Po drodze rafting na malowniczej rzece Trishuli, której źródła biją na płaskowyżu tybetańskim. Po emocjonującym spływie lunch w lokalnej restauracji i kontynuowanie podróży do Pokhary. Nocleg w Pokharze.

Dzień 8

Pobudka wczesnym rankiem, śniadanie i przejazd do Naudanda, miejsca rozpoczęcia wędrówki, której celem jest Sarangkot, najpopularniejszy punkt widokowy w Pokharze. Trasa wiedzie przez kilka wiosek zamieszkałych przez ludność o zróżnicowanym pochodzeniu etnicznym, jak Chhetri czy Brahmi. Poszerzaniu wiedzy kulturowej towarzyszyć będzie podziwianie Himalajów oraz panoramy jeziora Phewa, wokół którego rozbudowała się Pokhara. Po zdobyciu Sarangkot krótki odpoczynek, który można, a nawet trzeba przeznaczyć na podziwianie wyrastających tuż przed nosem niebotycznych górskich szczytów. Następnie zejście do Pokhary. Tego dnia wędrówka powinna zająć ok. 6 godzin. Po południu zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta. Nocleg w Pokharze.

Dzień 9

Powrót do Katmandu. Po drodze przystanek na zwiedzanie świątyni Manakamana, poświęconej hinduskiej bogini Durga Bhawani. Świątynia położona jest na wzgórzu, na wysokości 1300 m n.p.m., gdzie dociera się kolejką linową. Po zwiedzaniu świątyni dalsza podróż do Katmandu. Nocleg w stolicy.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Paro. Przejazd do stolicy Bhutanu - Thimphu. Po drodze okazja do podziwiania niezapomnianych widoków. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Memorial Chorten oraz przechadzka do podnóży statuy Buddy Dordenma, wysokiej na 51,5 metra, jednej z najwyższych w Azji. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 11

Po śniadaniu zwiedzanie, w planie: Narodowa Biblioteka oraz Instyt Zorig Chusum, mieszczący muzeum folkloru. Następnie wyjazd z Thimphu, by po 3-godzinnej jeździe stromą drogą przez las sosnowo-cedrowy wspiąć się na przełęcz Dochula (3050 m n.p.m.). Podziwianie pięknej przyrody Bhutanu - lasów pełnych rododendronów, magnolii, jałowców i sosen oraz słuchanie dźwięków przeróżnych rzadkich gatunków ptaków. Przy dobrej widoczności można stąd także podziwiać wspaniałe Himalaje. Przejazd dalej na północ do majestatycznego pałacu Punakha Dzong. Nocleg w hotelu w Punakha.

Dzień 12

Przejazd w stronę Paro. Po drodze przystanek w Lobese i wizyta w świątyni Chimi Lhakhang poświęconej wielkiemu joginowi Drukpie Kunley, do której, według lokalnych wierzeń, udają się kobiety proszące o płodność. W Paro zwiedzanie: Ta Dzong, gdzie znajduje się Muzeum Narodowe i Rimpung Dzong, klasztor-forteca. Kolejno wizyta w Kyichu Lhakhang, jednym z najstarszych i najważniejszych miejsc kultu w Bhutanie. Nocleg w hotelu w Paro.

Dzień 13

Rano trekking do klasztoru Taktsang ("Tygrysie Gniazdo"). Szlak wiedzie przez sosnowo-rododendronowy las. Po drodze postój w kafeterii, która prócz przekąsek oferuje piękny widok na Tygrysie Gniazdo. Po krótkim odpoczynku kontynuowanie wędrówki ku niesamowitemu klasztorowi Taktsang, który został wybudowany w XVII wieku. Położony jest na krawędzi stromych skał, które opadają 900 metrów w dół, do doliny. Następnie wizyta w pobliskim gospodarstwie, by zapoznać się z codziennym życiem Buthańczyków. Powrót do hotelu w Paro.

Dzień 14

Po śniadaniu przejazd na międzynarodowe lotnisko w Paro i przelot do Katmandu. Następnie wylot do Polski z przesiadką w Europie lub na Półwyspie Arabskim.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?