Wyprawa 'Z widokiem na Himalaje' : Nepal, Bhutan

Z widokiem na Himalaje

Kathmandu Bhaktapur Park Narodowy Chitwan Buddhanath Thimphu Punakha Paro

Niniejsza wyprawa to podróż do dwóch niezwykłych państw otoczonych przez najwyższe góry świata. Wycieczki do Nepalu dają możliwość zapoznania się z lokalną kulturą, zwyczajami, architekturą i sztuką przez wieki pilnie chronioną przez niedostępny teren. Odwiedzimy nie tylko zróżnicowany kulturowo Nepal, ale przemierzymy także Bhutan ‒ buddyjską krainę szczęścia i dobrobytu. Zapraszamy na wakacje na łonie dziewiczej przyrody, górskich krajobrazów, rododendronowych lasów i dżungli z bogatą fauną i florą. Bhutan i Nepal – wycieczki tam organizowane przez nasze biuro pozostaną na długo w Państwa pamięci.

Zobacz program wycieczki

 z_widokiem_na_himalaje

Cena

2.500 PLN + 2.190 EUR
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.500 + 2.190 EUR + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

10.05.2018 - 23.05.2018

06.09.2018 - 19.09.2018


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • przelot Katmandu ‒ Paro ‒ Delhi,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • pełne wyżywienie w Chitwan Park oraz w Bhutanie (śniadanie, lunch, kolacja), napoje (kawa, herbata, woda podczas zwiedzania Bhutanu), z pominięciem dni 13. i 14. (śniadanie). W Nepalu śniadania wraz z ciepłymi napojami, w dniu 2. dodatkowo kolacja,
 • bilety wstępów,
 • wizę do Bhutanu,
 • wizę tranzytową indyjska,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒orientalisty,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa Delhi ‒ Kathmandu, Delhi ‒ Warszawa: od 3.500 PLN,
 • wizy na wjazd do Nepalu: 40 USD,
 • zwyczajowych napiwków: 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 490 EUR.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Delhi przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Delhi. Przelot do Kathmandu. Spacer po Thamelu, turystycznej dzielnicy Kathmandu. Wieczorem powitalna kolacja w typowej restauracji nepalskiej, połączona z pokazem tradycyjnego tańca. Będzie można spróbować nepalskiego dalu i napić się pysznej, mlecznej, słodkiej herbaty.

Dzień 3

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie stolicy, m.in. Kathmandu Durbar Square ‒ wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO kompleksu świątyń i dawnej rezydencji króla. Przejazd do świątyni Dakshinkali (Dakchhinkali), miejsca poświęconego hinduskiej bogini Kali. Następnie krótka wspinaczka na wzgórze stupy Swayambhu zwanej również "Świątynią Małp". Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie Bhaktapur ‒ dawnej stolicy Nepalu, której początki sięgają IX wieku. Podziwianie unikatowej drewnianej architektury Nepalu: kompleksu pagod i szikhar usytuowanych wokół pałacu o 55 oknach. Zwiedzanie świątyni Changunarayan, poświęconej hinduskiemu bogowi Wisznu. Przejazd do Nagarkot, by zobaczyć zachód słońca na tle panoramy najwyższych gór świata. Nocleg w hotelu.

Dzień 5

Pobudka wczesnym rankiem, by podziwiać wschód słońca nad szczytami Himalajów. Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Chitwan ‒ rezerwatu dzikich zwierząt ukrytego w prawdziwej dżungli. Po dotarciu do parku możliwość uczestniczenia w zajęciach do wyboru: safari na słoniu, spacer po dżungli, spływ łodzią. Nocleg na terenia Parku.

Dzień 6

Pobudka wczesnym rankiem. Po porannej kawie albo herbacie wyprawa po dżungli, by obserwować budzące się zwierzęta ‒ w parku żyją m.in. słonie indyjskie, tygrysy bengalskie, lamparty, nosorożce indyjskie, krokodyle błotne. Przyrodę będzie można obserwować z grzbietu słonia albo spacerując. Po śniadaniu spacer w górę rzeki Narayani, podczas drogi powrotnej, przemierzanej lokalną łodzią, wypatrywanie krokodyli. Po lunchu zajęcia do wyboru: safari na słoniu, spacer po dżungli, spływ łodzią albo wizyta na wieży obserwacyjnej. Nocleg na terenie parku.

Dzień 7

Rano spacer albo wycieczka na słoniu dająca jeszcze jedną możliwość obserwowania bogatej flory i fauny budzącej się ze snu. Po śniadaniu podróż powrotna do Kathmandu. Nocleg w hotelu w Kathmandu.

Dzień 8

Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie okolic wioski Khokana, gdzie mieszka jedno z najważniejszych lokalnych bóstw ‒ Bóg Deszczu i Współczucia. Okazja do przypatrzenia się Newarom, grupie etnicznej zamieszkującej Dolinę Kathmandu, której obyczaje i styl życia nie zmieniły się od wieków. Następnie odwiedziny w świątyni Pasupatinath ‒ w jednym z najważniejszych hinduskich miejsc kultu na świecie, które poświęcone jest bogowi Śiwie. Okazja do przypatrzenia się wiernym zażywającym rytualnych kąpieli w świętych wodach rzeki Bagmati, przepływającej tuż przy świątyni. Przejazd do Buddhanath, gdzie znajduje się największa stupa w dolinie (36 m wysokości), fascynująca swym charakterystycznym wzorem i formą. Nocleg w Buddhanath.

Dzień 9

Wylot do Paro. Przejazd do stolicy Bhutanu ‒ Thimphu. Po drodze okazja do podziwiania niezapomnianych widoków. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie doliny Thimphu. Odwiedziny w Narodowej Bibliotece, Instytucie Zorig Chusum oraz w Muzeum Folkloru i Muzeum Tkaniny. Zwiedzanie Memorial Chorten. Wizyta w przepięknym XVII-wiecznym buddyjskim klasztorze-fortecy Tashicho Dong (Trashichhodzong), będącym tradycyjnie siedzibą głowy państwa. Wizyta w lokalnym Centrum Rzemiosła. Wieczorem odkrywanie kolorów i dźwięków Thimphu Bazar oraz pokaz tradycyjnego tańca w maskach i tańców ludowych. Nocleg w hotelu.

Dzień 10

Wyjazd z Thimphu, by po 3-godzinnej jeździe stromą drogą przez las sosnowo-cedrowy wspiąć się na przełęcz Dochula (3050 m n.p.m.). Podziwianie pięknej przyrody Bhutanu ‒ lasów pełnych rododendronów, magnolii, jałowców i sosen oraz słuchanie dźwięków przeróżnych rzadkich gatunków ptaków. Przy dobrej widoczności można stąd także podziwiać wspaniałe Himalaje. Przystanek w Lobese i krótka wspinaczka do świątyni Chimi Lhakhang ‒ poświęconej Wielkiemu Joginowi Drukpie Kunley, do której, według lokalnych wierzeń, udają się kobiety proszące o płodność. Przejazd dalej na północ do majestatycznego pałacu Punakha Dzong. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

Rano przejazd w stronę Paro. Po drodze przystanek w Ta Dzong, gdzie znajduje się Muzeum Narodowe i w Rimpung Dzong – klasztorze-forteca. Przejście przez XVI-wieczny most wspornikowy do fortecy Drugyel Dzong wybudowanej w 1647 roku. Przy dobrej pogodzie z północnych blanków dostrzec można świętą górę Jomolhari. Następnie wizyta w pobliskim gospodarstwie, by zapoznać się z codziennym życiem Buthańczyków. Nocleg w hotelu.

Dzień 12

Rano trekking do klasztoru Taktsang ("Tygrysie Gniazdo"). Szlak wiedzie przez sosnowo-rododendronowy las. Po drodze postój w kafeterii, która prócz przekąsek oferuje piękny widok na Tygrysie Gniazdo. Po krótkim odpoczynku kontynuowanie wędrówki ku niesamowitemu klasztorowi Taktsang, który został wybudowany w XVII wieku. Położony jest na krawędzi stromych skał, które opadają 900 metrów w dół, do doliny. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 13

Przejazd na międzynarodowe lotnisko w Paro. Przelot do Delhi.

Dzień 14

Wylot z Delhi. Powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?