Kultowe szlaki trekkingowe – TOP 3

Wytrawni podróżnicy, dla których długie wędrówki nie są wyzwaniem, a podstawą odkrywania atrakcji przyrodniczych, mogą jednym tchem wymienić kilka kultowych szlaków turystycznych. Podczas naszych podróży również możemy dla chętnych zorganizować trekking o umiarkowanym stopniu trudności. Warto poznać najbardziej malownicze szlaki trekkingowe świata – poniżej polecamy trzy z nich, m.in. trekking w Himalajach.

Nepal. Wyprawa wokół majestatycznego masywu Annapurny

Niemal bajeczna trasa wokół Annapurny w Himalajach jest niezwykle różnorodna pod względem krajobrazów, klimatu i kultur. Magiczna Annapurna mierzy 8091 m – to dziesiąty ośmiotysięcznik i, co ciekawe, ma najmniejszą liczbę wejść i największą śmiertelność spośród himalajskich szczytów, mimo że został najszybciej ze wszystkich zdobyty (w 1950 r.).
W trakcie trekkingu w Nepalu będzie można podziwiać malownicze widoki – trasa wiedzie m.in. przez las, ale także w pobliżu lokalnych osad. Chwilę odpoczynku zaznamy w miasteczku Chame, a także wiosce Pisang – to doskonały punkt, aby podziwiać Annapurnę II oraz Pisang Peak. Mieszkańcy górskich wiosek słynną z wyjątkowej gościnności.

Przygoda w najwyższych górach świata

Szlak wokół masywu Annapurny ma umiarkowany stopień trudności, ale wcześniej warto zadbać o kondycję – niektóre etapy są bardziej wymagające. Najtrudniejszy odcinek, kuszący odważnych i lubiących wyzwania, to pokonanie słynnej przełęczy Thorung La (5416 m) oraz zejście do wioski Muktinath.

Nagrodą będą widoki na doliny, wysokie przełęcze, bujną roślinność, mosty konopne, pola uprawne i osady, a przede wszystkim na masywy Dhaulagiri oraz Annapurny. Można zorganizować trekking legendarną trasą wokół Annapurny i podziwiać himalajskie widoki, a także do sanktuarium lub wokół Manaslu. Trekking w rejonie Annapurny to obcowanie z piękną przyrodą i możliwość odkrywania innej kultury oraz poznania lokalnej społeczności.

Tajlandia. Trekking „W poszukiwaniu dzikich słoni”

Warto wybrać się na wycieczkę po najstarszym i jednym z najpiękniejszych parków narodowych Tajlandii – Khao Yai został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To świetna okazja, aby odkrywać dziką i różnorodną faunę i florę, m.in. tajemniczą dżunglę, podziwiać majestatyczne wodospady oraz bajeczne krajobrazy.

Jedną z największych atrakcji jest jednak możliwość ujrzenia zwierząt – m.in. małp, gibonów, krokodyla czy dzioborożca wielkiego, ale przede wszystkim dzikich słoni. Nie ma jednak gwarancji, że uda się je spotkać – czasami można je jedynie usłyszeć w pobliżu.

Stany Zjednoczone – hawajskie Kauai

Kauai należy do stanu Hawaje – to miejsce niemal wyjęte wprost z niezwykłych legend. Ta nieduża wyspa wulkaniczna znajduje się pośrodku Oceanu Spokojnego – piesza wyprawa przez Kauai obfituje we wrażenia ze względu na różnorodny krajobraz.

Szlak trekkingowy Kalakau wiedzie przez wszystkie tajemnice i malownicze odcinki Kauai. Rozciąga się on aż na 35 km, a pokonanie całej trasy trwa zwykle około 4-5 dni, zależnie od stopnia przygotowania i kondycji. Skoro są to Hawaje, dodatkową atrakcją jest także tropikalny klimat, ale głównie to tereny górskie i widok na ocean sprawiają, że nie brakuje chętnych na taką wyprawę.

Wyprawy trekkingowe

Trekking do niedawna był formą aktywności popularną jedynie wśród sportowców i świetnie przygotowanych piechurów. Obecnie jednak określenie to funkcjonuje w przypadku całej pieszej turystyki, a szlaki trekkingowe mają różne stopnie trudności.

Organizujemy wyprawy do różnych miejsc, a tam wycieczki o umiarkowanych poziomie, a nawet dla początkujących. Na życzenie możemy także wybrać się w trasę kultowym szlakiem lub na wspólne zdobywanie góry biegiem – wszystko zależy od życzeń i przygotowania kondycyjnego naszych Klientów.

Powiązane kierunki

Nepal Wycieczki do USA Tajlandia
o nas

Powiązane artykuły

Kultowe szlaki trekkingowe – TOP 3

Nepal. Wyprawa wokół majestatycznego masywu Annapurny Niemal bajeczna trasa wokół Annapurny w Himalajach jest niezwykle różnorodna pod względem krajobrazów, klimatu i kultur. Magiczna Annapurna mierzy 8091 m – to dziesiąty ośmiotysięcznik i, co ciekawe, ma najmniejszą liczbę wejść i największą śmiertelność spośród himalajskich szczytów, mimo że został najszybciej ze wszystkich […]

czytaj dalej
Wycieczka do Yosemite

Parki narodowe USA – cuda przyrody

Najpiękniejsze cuda natury Stany Zjednoczone są bardzo zróżnicowane i słyną z licznych malowniczych miejsc oraz atrakcji, ale to parki narodowe zapierają dech w piersiach i są dumą USA. Znajdują się tu między innymi wspaniałe jeziora, lasy, lodowce, plaże i kaniony, a także pustynie. W USA jest aż 59 parków narodowych, […]

czytaj dalej
Golden Gate - San Francisco

Miasta USA – Zachodnie Wybrzeże

Zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych to ważny argument, aby wreszcie wybrać się w wiecznie odkładaną na później podróż. W trakcie naszej wyprawy odwiedzimy Zachodnie Wybrzeże, czyli pełną słońca Kalifornię – m.in. San Francisco, Los Angeles, Hollywood i Las Vegas. San Francisco – Golden Gate Podczas naszej wycieczki do USA nie […]

czytaj dalej
USA ciekawostki

USA – ciekawostki

Ciekawostki o USA: Statua Wolności w Nowym Jorku Słynna Statua Wolności to symbol Nowego Jorku. Została podarowana przez Francuzów i przybyła do USA  w październiku 1886 roku. Tak naprawdę nie znajduje się w NYC.  Wyspa Liberty Island, na której się wznosi, leży u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego i […]

czytaj dalej
Ciekawostki o Tajlandii

Tajlandia – ciekawostki

Ciekawostki o Tajlandii Nazwa państwa Do 1949 roku Tajlandia była powszechnie i oficjalnie znana na świecie jako Syjam. Tajowie jednak nazywali swoje państwo Mueang Thai, czyli kraj wolnych ludzi. Kolonizacja Tajlandia, jako jedyne państwo w regionie Azji Południowo-Wschodniej, nigdy nie była skolonizowana. Co prawda ulegała silnym wpływom państw kolonialnych, takich […]

czytaj dalej

Szukasz czegoś konkretnego?