Floryda – raj na ziemi pełen słońca, przygód i niesamowitych atrakcji

Wspaniałe plaże, mnóstwo słońca, tropikalna przyroda, kultura i rozrywka sprawiają, że Floryda jest najpopularniejszą destynacją podróżniczą na świecie. To miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu, by poczuć jego wyjątkowy klimat.

Stan Floryda położony jest na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i stanowi jedno z najbardziej popularnych miejsc na naszym globie. Półwysep, na którym się znajduje, otoczony jest przez wody Zatoki Meksykańskiej i Oceanu Atlantyckiego na wschodzie, granicząc na lądzie z Alabamą i Georgią. Co ciekawe, Floryda posiada najdłuższe wybrzeże we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, liczące ponad 1,350 mil (około 2,170 kilometrów) długości. To raj dla miłośników plaż i wodnych sportów, który jest też trzecim pod względem liczby ludności i ósmym pod względem gęstości zaludnienia stanem USA.

Typowe wybrzeże na Florydzie

Sunshine State – pogoda na Florydzie

Pogoda na Florydzie jest jednym z głównych powodów, dla których turyści obierają ten stan jako cel swojej podróży. Nazywa się ją „stanem słońca”, gdyż cieszy się subtropikalnym klimatem, a większość dni jest tu słonecznych i ciepłych. Latem temperatury mogą sięgnąć nawet 30-35°C, a zimą utrzymują się na poziomie 20-25°C, co czyni Florydę idealnym miejscem na odpoczynek przez cały rok!

Atrakcje na Florydzie – co warto zobaczyć?

Jedną z najważniejszych atrakcji Florydy jest miasto Miami, które słynie ze swojego dynamicznego nocnego życia i pięknych miejsc dla plażowiczów. Jego symbolem jest kultowe Miami Beach, czyli słynna plaża przyciągająca turystów z całego świata. W mieście czekają też inne atrakcje – luksusowe hotele, modne kluby nocne i kolorowe budynki art deco, które tworzą niepowtarzalną atmosferę.

Plaża w Miami na Florydzie

Walt Disney World z kolei oczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ten słynny kompleks parków rozrywki w Bay Lake niedaleko Orlando jest marzeniem każdego miłośnika twórczości Disneya. Znajduje się tam Magic Kingdom, Epcot, Disney’s Hollywood Studios i Disney’s Animal Kingdom, czyli parki oferujące niezapomniane przeżycia i spektakularne pokazy całej rodziny.

Na Florydzie znajduje się też Everglades, jeden z największych parków narodowych w USA, znany z unikalnych ekosystemów dzikiej przyrody i niezwykłych gatunków zwierząt, takich jak aligatory i lamantyny. Można odkryć tu piękno i tajemnice bagiennych sawann na pokładzie łodzi powietrznej, a także poczuć dreszczyk emocji, podziwiając majestatyczne orły przelatujące nad głowami turystów.

Floryda ma też wiele innych ciekawych atrakcji do zaoferowania, jak chociażby Key West – najdalej na południe wysunięty punkt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych czy Kennedy Space Center, gdzie można dowiedzieć się więcej na temat misji kosmicznych NASA. Zwolennicy nieco mniej obleganych miejsc z pewnością odnajdą się na Key Biscayne, uroczej wyspie, która oferuje piękne plaże, spokojne rezerwaty przyrody i znane latarnie morskie czy też w St. Augustine – historycznej miejscowości, która jest uważana za najstarsze europejskie miasto w Stanach Zjednoczonych. Wzrok przyciągają przede wszystkim jej klimatyczne budynki, wąskie uliczki czy twierdza Castillo de San Marcos.

Garść ciekawostek o Florydzie

Floryda skrywa też wiele ciekawostek, które przybliżą nam niezwykłe oblicze tego urokliwego miejsca. Oto kilka z nich:

Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem natury, historii, rozrywki czy po prostu chcesz zrelaksować się na pięknych plażach – Floryda ma wszystko, czego potrzebujesz! Ta ekscytująca destynacja oferuje niezapomniane przeżycia dla każdego podróżnika.

Powiązane kierunki

USA
o nas
Powiązane wycieczki tematyczne
o nas

Powiązane artykuły

Wycieczka do Yosemite

Parki narodowe USA – cuda przyrody

Najpiękniejsze cuda natury Stany Zjednoczone są bardzo zróżnicowane i słyną […]

czytaj dalej
Golden Gate - San Francisco

Miasta USA – Zachodnie Wybrzeże

Zniesione wizy do Stanów Zjednoczonych to ważny argument, aby wreszcie […]

czytaj dalej

Kultowe szlaki trekkingowe – TOP 3

Nepal. Wyprawa wokół majestatycznego masywu Annapurny Niemal bajeczna trasa wokół […]

czytaj dalej
USA ciekawostki

USA – ciekawostki

Ciekawostki o USA: Statua Wolności w Nowym Jorku Słynna Statua […]

czytaj dalej
wymarzona podróż samolotem

Wakacje 2022 – podróżowanie w czasie pandemii

JAPONIA Japonia znosi stan wyjątkowy. Ma to związek z mniejszą […]

czytaj dalej
Beatlesi w Nowym Jorku

Nowy Jork i Beatlesi

Nowy Jork gościł wielu sławnych muzyków. Przyjeżdżali nie tylko z […]

czytaj dalej
wyjazd do usa bez wizy

ESTA – Czyli bezwizowe podróżowanie do USA dla obywateli polskich

Polska bardzo długo starała się o przyjęcie do bezwizowego programu […]

czytaj dalej
Kanion Antylopy nocą

Niezwykła gra światła – Kanion Antylopy

Kanion położony jest około 3 godziny drogi samochodem od Wielkiego […]

czytaj dalej
Floryda. Słoneczne wybrzeże USA

Floryda – raj na ziemi pełen słońca, przygód i niesamowitych atrakcji

Stan Floryda położony jest na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i […]

czytaj dalej

Szukasz czegoś konkretnego?

test