Nieznane antypody

Narita (Japonia) Yap (Federacyjne Stany Mikronezji) Palau Saipan (Mariany Północne) Guam

Zapraszamy Państwa w najdalsze regiony świata – do Mikronezji. Poznawać tam będziemy najciekawsze miejsca regionu: dobrze zachowaną rdzenną kulturę na wyspach Yapu, pamiątki po dawnych ludach na wyspach Guam i Saipan,  wspaniałe atrakcje przyrodnicze na Palau (wapienne wyspy i rafa koralowa), wreszcie poszukamy śladów ważnych bitew z okresu Wojny na Pacyfiku. Podróż przez 4 regiony, pod tropikalnym słońcem, wzbogacona o zwiedzanie rzadko wizytowanej przez turystów japońskiej Narity, pozwoli Państwu zobaczyć świat dla nas zwykle zupełnie niedostępny. Naoczne wrażenia porównamy z opisami wcześniej przebywających w tych okolicach znanych Polaków-podróżników: Kubarego, Wolniewicza i Budrewicza…
Zobacz program wycieczki

 

Nieznane-antypody

Cena

3.500 USD
I rata: 1.000 USD + koszty biletów lotniczych płatne przy zapisie II rata: 2.500 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

26.02.2024 - 10.03.2024

07.10.2024 - 20.10.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wszystkie atrakcje wymienione w programie,
 • transfery z i na lotnisko,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*
 • wyżywienie: śniadania, 3 lunche,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę anglojęzycznych przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów międzykontynentalnych i międzynarodowych - ok. 10.000 PLN,
 • napiwków: ok. 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • kosztów uzyskania ESTA, niezbędnego na Guamie i Marianach Północnych,

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku, wylot z Warszawy do Tokio.

Dzień 2

Po przylocie transfer do hotelu w pobliskiej miejscowości Narita (meldowanie od 15:00), spacer po ciekawej, historycznej miejscowości. nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w szeroko znanej w Japonii świątyni Narita-san, a w gronie chętnych degustacja smażonych węgorzy, uważanych tu za najpyszniejsze w całym kraju. Po południu przelot na Yap z przesiadką na Guamie. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Początek zwiedzanie Yapu, miejsca wyjątkowego na całym Pacyfiku, gdzie tradycyjna kultur jest wciąż żywa. Tutejsi mieszkańcy nadal (choć sporadycznie) płacą kamiennymi pieniędzmi rai, mężczyźni w dalej położonych wioskach noszą odwieczne stroje, a kobiety ubierają się jedynie w spódnice z hibiskusa – mogą odsłaniać piersi, ale zgorszenie wywołuje pokazanie obnażonych kolan, bo są one na Yapie traktowane jako atrybut seksualny.
Na dobry początek półdniowa wycieczka kajakowa. Po południu spacer po stolicy wyspy, mieście Kolonia. Nocleg.

Dzień 5

Całodniowa wycieczka po Yapie. Wizyta w „banku” kamiennych pieniędzy i w tradycyjnych chatach. Zwiedzanie pozostałości po japońskiej szkole i dawnego, nieopisywanego w przewodnikach cmentarza wodzów. Dojazd na północny cypel wyspy, rzut oka na drewnianą figurę mespil (opisywane jeszcze przez Kubarego faworytki) i zakazaną wyspę Rumung. Wycieczka z lunchem. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 6

Rano przejazd do Ngulon, na najładniejszą plażę Yapu. Stamtąd wycieczka tradycyjną łodzią – okazja do poznania niezwykłego kunsztu żeglarskiego tutejszych mieszkańców, którzy już setki lat temu, wykorzystując te same sposoby, potrafili pokonać setki mil nie zawsze spokojnego Pacyfiku. Po południu beztroski wypoczynek na plaży. Nocleg.

Dzień 7

Wypoczynek, poznawanie historii Davida O'Keefe'a, irlandzkiego "króla Yapu". Tego dnia także wyprawa snorkellingowa, czyli poznawanie niezwykłej podwodnej flory i fauny (tutejsze wody znane są m.in. z mant). Późnym wieczorem przelot na Palau, nocleg.

Dzień 8

Zwiedzanie największej atrakcji Palau – kilkuset drobnych wysepek Rocky Islands, wyglądających jak garść szmaragdów rzuconych w szafirowy ocean. Oglądane z motorowej łodzi wyglądają zaś jak zielone grzyby wyrastające z morza. Dzień uatrakcyjni wycieczka kajakiem a także wizyta nad Milky Way, gdzie będzie można natrzeć się wapiennym, leczniczym błotem :) (całodzienna wycieczka z lunchem). Wieczorem powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 9

Całodniowa wycieczka na wyspę Kayangel. Odpoczynek na wyspie uznawanej za najpiękniejszą w całym archipelagu. Snorkelling na obszarze chronionym, następnie wędkowanie – lokalny przewodnik pomoże ugotować lunch składający się z owoców połowu. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 10

Zwiedzanie miasta Koror, m.in. Muzeum Narodowego Belau oraz Międzynarodowego Centrum Rafy Koralowej. Wizyta przy pomniku księcia Libu i poznawania niezwykłej historii młodzieńca, którym zachwycały się swego czasu wszystkie europejskie dwory. Po południu wypoczynek – łapanie tropikalnego słońca. W nocy przelotna Saipan z przesiadką na Guamie.

Dzień 11

Przylot na Saipan (Mariany Północne), objazd wyspy Saipan z przystankami w najważniejszych miejscach: miejscowość Garapan, Klif Banzai, Klif Samobójców, japoński punkt dowodzenia, plaże Agingan i Obyan z pozostałościami wioski ludu Chamorro, Wyspa Ptaków. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 12

Kontynuowanie zwiedzanie wyspy. Wycieczka samochodami z napędem 4x4 do mniej dostępnych atrakcji: m.in. Mt. Tapotchau, Wzgórze 767. Nocleg.

Dzień 13

Rano transfer na lotnisko, przelot na Guam. Objazd najważniejszych atrakcji wyspy. Wizyta w bazylice (obok której znajduje się jedyny na świecie obrotowy pomnik Jana Pawła II), na Placu Hiszpańskim z pozostałościami Pałacu Gubernatora i tzw. Czekoladowym Pawilonem, w forcie Santa Agueda oraz w parku kamieni latte, które są wymownym przykładem rozwiniętej kultury rdzennych mieszkańców z czasów sprzed przybycia Europejczyków. Dodatkowo przejazd nad Klif Kochanków i opowieść o tragicznej miłości w pięknych okolicznościach przyrody...
Po południu wycieczka szlakiem pozostałości po II wojnie światowej – zwiedzanie plaż, gdzie miał miejsce desant, bunkrów i schronów używanych podczas walk z Japończykami, także Muzeum Wojny na Pacyfiku. Nocleg.

Dzień 14

Rano wylot z Guamu na Naritę. Kontynuowanie podróży do Polski. Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie w godzinach wieczornych.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test