Perły kultury drawidyjskiej

Chennai Mahabalipuram Tiruvannamalai Pondicherry Tanjore Kumbakonam Trichy Madurai Munnar Periayar Alleppey Cochin

Południowe Indie to teren wręcz magiczny, jeden z najbardziej bogatych w zabytki regionów na świecie. Na naszej trasie przez stany Tamil Nadu i Kerala czekają na Państwa nie tylko monumentalne budowle z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, ale i podróż przez wielonarodową, kolonialną spuściznę regionu, przejażdżki na słoniach, obcowanie z malowniczą przyrodą podczas wyjątkowego rejsu po zalewiskach i bezpośredni kontakt z drawidyjską kulturą.
Zobacz program wycieczki

 

 Perły-kultury-drawidyjskiej

Cena

2.900 PLN + 2.100 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 PLN +2.100 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

17.02.2024 - 03.03.2024

16.09.2024 - 01.10.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wizę indyjską,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie: śniadania, pełne wyżywienie w dniu 14.,
 • transfer z/do lotniska, wszystkie przejazdy na trasie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Chennai, Cochi ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
 • opłaty do pokoju jednoosobowego: 490 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Chennai.

Dzień 2

Przylot do Chennai. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Chennai: Fort Świętego Jerzego, kompleks budynków kolonialnych wraz z muzeum i Sekretariatem, świątynia Kapaleeswarar z VII wieku, poświęcona bogowi Śiwie. Po południu wyjazd do Mahabalipuram. Zwiedzanie znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksu świątynnego Pancha Rathas. Wykute w skałach reliefy, groty i monolityczne sanktuaria stanowią doskonały przykład sztuki południowoindyjskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mahabalipuram.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Tiruvannamalai. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie świątyni Arunachaleshwara – sanktuarium pochodzącego z XIX wieku, poświęconego kultowi boga Śiwy, świątyni Padavedu poświęconej bogini Renugambal oraz ruin Fortu Gingee – jednego z nielicznych zachowanych fortów na terenie południowych Indii. Nocleg w Tiruvannamalai.

Dzień 5

Przejazd do Pondicherry, dawnej enklawy francuskiej. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Miasta Świtu – Auroville. Nocleg w Pondicherry.

Dzień 6

Przejazd do Tanjore, stolicy królów z dynastii Chola. Po drodze zwiedzanie Chidambaram, Swamimalai oraz Gangaikondacholapuram – miejscowości słynących przede wszystkim z niezwykłej i wyrafinowanej architektury sakralnej okresu Cholów i najbardziej monumentalnych świątyń południa. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tanjore.

Dzień 7

Zwiedzanie pierwszej na świecie granitowej świątyni Brihadeshvara (lista UNESCO) z IX/X wieku i pochodzącego z XVII wieku kompleksu pałacowego Marhata – rezydencji ówczesnej rodziny panującej w Tanjore. Nocleg w Tanjore.

Dzień 8

Przejazd do Kumbakonam ‒ miasta pielgrzymek wyznawców hinduizmu, którzy co 12 lat biorą kąpiel w basenie Mahamakham napełnianym wodą z Gangesu. Wokół basenu wybudowanych jest 16 świątyń poświęconych Śiwie i Wisznu. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie kompleksu świątyń hinduistycznych oraz kościoła Świętej Marii. Nocleg w Kumbakonam.

Dzień 9

Przejazd do Trichy. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie świątyni Rock Fort, wzniesionej na skale, tuż nad brzegiem rzeki Kaveri. Na szczyt świątyni wiodą schody posiadające 437 stopni. Wysiłek zostanie wynagrodzony przepięknym widokiem na okolicę. Wizyta w świątyni Srirangam o siedmiu murach obronnych. Nocleg w Trichy.

Dzień 10

Przejazd do Madurai. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie Pałacu Tirmumalai Nayak i świątyni Vandiyur Mariammant, dedykowanej hinduistycznej bogini deszczu. Zbiornik wodny otaczający świątynię liczy 304 m długości z każdej strony. Wieczorem oglądanie ceremonii „boskich zaślubin” w świątyni Meenakshi – wyjątkowym kompleksie świątynnym wybudowanym za panowania dynastii Nayaków. Nocleg w Madurai.

Dzień 11

Przejazd do Munnar ‒ położonego na wysokości 1550 m n.p.m. pobrytyjskiego górskiego miasteczka. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie plantacji herbaty i wizyta w punkcie widokowym przy jednym z mostów w Munnar. Nocleg w Munnar.

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd do Periyar, niewielkiej miejscowości słynącej z umiarkowanego klimatu i zapierających dech w piersiach widoków. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu wizyta na plantacji przypraw oraz przejażdżka na słoniu. Nocleg w Periyar.

Dzień 13

Po śniadaniu rejs łodzią po jeziorze Periyar – obserwacja życia ptactwa wodnego. Czas na relaks i spacery po miejscowości. Nocleg w Periyar.

Dzień 14

Przejazd do Alleppey. Zaokrętowanie na łodzi (house boat). Rejs po terenach zalewowych – systemie jezior połączonych ze sobą małymi rzeczkami i wąskimi kanałami, tworzącym ruchliwą drogę wodną i jednocześnie malowniczy krajobraz. Podczas rejsu okazja do obserwacji bujnej przyrody i życia mieszkańców regionu. Lunch i obiad na łodzi. Nocleg na łodzi.

Dzień 15

Po śniadaniu przejazd do Cochin, najważniejszego portowego miasta Kerali, gdzie przebywał i zmarł Vasco da Gama. Architektura i atmosfera miasta stanowią mieszankę średniowiecznej Portugalii, Niderlandów i angielskiej wsi. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie żydowskiej synagogi, położonej w samym centrum „starówki”, Pałacu Holenderskiego oraz Chińskich Sieci – niestandardowego systemu używanego do połowów. Wieczorem przedstawienie tańca kathakali. Nocleg w Cochin.

Dzień 16

Po śniadaniu transfer na lotnisko międzynarodowe w Cochin. Powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test