Skarby Południowych Indii

Bangalore Srirangapattna Mysore Hassan Hospet Hampi Badami Goa Ellora Mumbai Aurangabad

Zapraszamy Państwa na unikatową trasę wiodącą przez największe skarby kultury południowych Indii. Od czarujących dźinijskich świątyń, przez monumentalne w skali i zachwycające w detalach hinduistyczne i buddyjskie kompleksy świątynne, aż po zapierające dech w piersiach groty i urzekające gwarem miasta. Intensywne zwiedzanie przebogatych kulturowo terenów urozmaici błogi odpoczynek na rajskich plażach Goa. Pozwól by nasi specjaliści pokazali ci prawdziwe bogactwo kultury dawnego południowego imperium.
Zobacz program wycieczki

skarby-poludniowych-indii

Cena

2.900 PLN + 1.900 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne płatne przy zapisie II rata: 2.900 PLN + 1.900 USD 30 dni przed wyjazdem

Terminy

07.09.2024 - 22.09.2024

30.11.2024 - 15.12.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wizę indyjską,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych,
 • wyżywienie: śniadania,
 • transfer z/do lotniska, wszystkie przejazdy na trasie,
 • opiekę polskiego pilota,
 • opiekę lokalnych przewodników,
 • bilety wstępu,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Bangalore, Bombaj ‒ Warszawa,
 • wycieczek fakultatywnych w dniu 10. i 11.,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 490 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Indii.

Dzień 2

Przylot do Bangalore. Po przylocie transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Bangalore – trzeciego co do wielkości miasta w Indiach, nazywanego popularnie indyjską Doliną Krzemową. Wizyta w bazylice Św. Marii oraz świątyni Raja Rajeshwari. Przejazd do Mysore. Po drodze zwiedzanie Srirangapattna – miasta o wielkim historycznym i religijnym znaczeniu: pałacu letniego sułtana Tipu, Fortu Gumbaz i świątyni Sriranghanatha Swami. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Mysore.

Dzień 4

Zwiedzanie Pałacu Mysore - najbogatszego i największego pałacu dawnych władców indyjskich, wzgórz Chamundi, ze słynnym posągiem byka Nandi (wierzchowcem Śiwy), sanktuarium ptaków i świątyni Somanathapuram – doskonałego przykładu architektury dynastii Hojsalów. Wieczorem wizyta na lokalnym bazarze. Nocleg w Mysore.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Hassan. Po drodze wizyta w mieście Sravanabelagola – ważnym ośrodku dźinizmu. Zwiedzanie 19-metrowego posągu Gomateśwary z X wieku. Następnie przejazd do Belur i zwiedzanie XII wiecznej świątyni Ćennakeśawa słynącej z bogatych zdobień przedstawiających motywy roślinne, zwierzęce i sceny erotyczne. Przystanek w Halebid, gdzie główną atrakcją jest niedokończona świątynia Hojsaleśwara, słynąca z pięknych płaskorzeźb ściennych. Dojazd do Hassan, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Hospet. Po drodze zwiedzanie Fortu Chitradurga – legendarnego budynku wznoszonego pomiędzy X a XVIII wiekiem. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Hospet.

Dzień 7

Przejazd do Hampi. Zwiedzanie słynnego kompleksu dawnej stolicy państwa Widźajanagara, nazywanego miastem zwycięstwa. Tutejsze wykopaliska są uznawane za jedne z najcenniejszych w Indiach i zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie ruin miasta: świątyni Ramaćandry, Lotus Mahal, monolitycznego pomnika Narasimhy, łaźni królowej, stajni dla słoni i świątyni Witthala, uznawanej za szczytowe osiągnięcie architektury Widźajanagara. Powrót do Hospet i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Badami. Po drodze wizyta w kompleksie świątyni Durgi w Ajhole oraz świątyń w Patadakkal. Następnie zwiedzanie Badami - zabytkowego miasta, będącego stolicą pierwszych królów z dynastii Ćalukjów. Zwiedzanie wykutych w skałach wspaniałych świątyń pochodzących z VI i VII w. Nocleg w Badami.

Dzień 9

Po śniadaniu przelot na Goa – najmniejszy pod względem powierzchni stan w Indiach, słynący przede wszystkim z malowniczych plaż i portugalskiej spuścizny kolonialnej. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Nocleg na Goa.

Dzień 10

Czas wolny na błogie leniuchowanie na rajskiej plaży. Możliwość wycieczek fakultatywnych (Akwarium Głębin Morskich, Fort Alorna, Zapora Amthane, Muzeum Goa).

Dzień 11

Czas wolny na plaży lub możliwość wycieczek fakultatywnych (zapora Anjunem, wodospady i jaskinie Arvalam).

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Mumbaju. Transfer do hotelu. Po południu wizyta przy Bramie Indii – łuku wzniesionym w stylu indo-saraceńskim i przywodzącym na myśl Indie Brytyjskie. Następnie spacer po plaży Juhu – jedynej dostępnej plaży w Mumbaju, położonej w słynnej bollywoodzkiej części miasta.

Dzień 13

Po śniadaniu wizyta w muzeum Księcia Walii, które zostało wzniesione dla upamiętnienia pierwszej wizyty króla Jerzego V w Indiach. Może się ono poszczycić interesującymi zbiorami z zakresu archeologii, historii naturalnej oraz malarstwa. Transfer na lotnisko i przelot do Aurangabad. Transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 14

Po śniadaniu wizyta w XIV-wiecznym Forcie Daulatabad, a następnie przejazd na teren przepięknego kompleksu Eluraa. Całodzienne zwiedzanie trzydziestu czterech buddyjskich i hinduistycznych świątyń wykutych w bazaltowej skale, powstałych w okresie VII-IX wieku za panowania dynastii Ćalikjow i Rasztrakutów. Nocleg w Aurangabad.

Dzień 15

Po śniadaniu przejazd do grot Adżanta – zespołu 30 pieczar wykutych nad doliną rzeki Waghory, z unikalnymi malowidłami o tematyce buddyjskiej. Powrót do Aurangabad. Wizyta w Bibi-Ka Maqbara – niezwykle estetycznym i eleganckim grobowcu zbudowanym na rozkaz cesarza Aurangzeba dla jego zmarłej małżonki - Dilras Banu Begum. Późnym popołudniem transfer na lotnisko i przelot do Mumbaju. Transfer do hotelu. Nocleg w Mumbaju.

Dzień 16

Po śniadaniu transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test