W poszukiwaniu indyjskiej natury

Delhi Jaipur Agra Orchha Khajuraho Allahabad Varanasi Bodh Gaya Kalkuta

Przedstawiamy zmieniony program wyprawy po północno-środkowych Indiach, będący swoistą mozaiką, zawierającą w sobie bardzo wiele z tego, co Indie mają najlepszego do zaoferowania. Na naszej trasie nie zabraknie wspaniałych zabytków: kompleksów pałacowych dynastii Wielkich Mogołów oraz mistycznych świątyń w Khajuraho związanych z tradycją Kamasutry. Z bliska przyjrzymy się fascynującej, lokalnej kulturze, której bogactwo obserwować będziemy  na ghatach w Varanasi, w rękodzielniczych warsztatach Kalkuty i w czasie przejażdżki rikszami po Delhi.  Odwiedzimy także tereny często omijane w podróżach indyjskich, m.in. ciekawy Park Narodowy Keoladeo. Proponowany tutaj program można krótko streścić w następujący sposób: piękna kultura, religijne bogactwo, wspaniałe zabytki, czyli wszystko to, co kształtuje charakter Indii – w otoczeniu feerii barw natury.
Zobacz program wycieczki

W-poszukiwaniu-indyjskiej-natury

Cena

2.400 PLN + 1.600 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.400 PLN + 1.600 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

01.03.2024 - 15.03.2024

02.11.2024 - 16.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65





Cena obejmuje

  • wizę indyjską,
  • zakwaterowanie w 4 * hotelach lub w atrakcyjnych kurortach, w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką; dodatkowo jedna noc w wagonie sypialnym, klimatyzowanym, na trasie Gaya-Kalkuta,
  • wyżywienie: śniadania,
  • transport: klimatyzowanym samochodem lub minibusem na całej trasie; przejażdżkę na słoniu, transport nieklimatyzowanym samochodem terenowym w forcie Amber, przejażdżki rikszą, łódź w Varanasi, pociąg na linii Gaya-Kalkuta,
  • opiekę polskiego, lokalnego pilota,
  • opiekę lokalnych anglojęzycznych przewodników,
  • bilety wstępu,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Delhi, Kalkuta ‒ Warszawa,
  • ewentualnej wycieczki fakultatywnej do P.N. Panna: 50 USD,
  • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Indii.

Dzień 2

Przylot do Delhi i transfer do hotelu. W pierwszej kolejności zwiedzanie Czerwonego Fortu i Meczetu Jama Masjid. Przejazd rikszą przez tłoczny Chandi Chowk – największy bazar w Delhi. Odwiedziny w miejscu kremacji Mahatmy Gandhiego czyli w Raj Ghat. Ciąg dalszy zwiedzania zabytków stolicy indyjskiej: Pałac Prezydencki oraz Parlament. W programie tego dnia także majestatyczna Brama Indii oraz wspaniały Grobowiec Humajuna. Jest on przykładem połączenia architektury perskiej i indyjskiej. Ostatnim punktem programu w tym dniu będzie Wieża Zwycięstwa Qutub Minar. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru, nazywanego także Różowym Miastem. Zwiedzanie Jaipuru: słynnego Pałacu Wiatrów, którego fasada stanowi jeden z symboli miasta, obserwatorium astronomicznego wybudowanego z polecenia maharadży Jai Singha, w którym znajduje się największy zegar słoneczny na świecie. Tego dnia zwiedzanie zakończy wizyta w Pałacu Miejskim, monumentalnym kompleksie ogrodów, dziedzińców i budynków pałacowych, który zrobi wrażenie na każdym miłośniku architektury. Nocleg w hotelu w Jaipur.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie dawnej siedziby władz miasta, Fortu Amber. Fort położony jest na wzgórzach nieopodal miasta; podziwianie fantastycznego wystroju sal i dziedzińców oraz imponujących fortyfikacji. Dla chętnych przejażdżka na słoniu. Po lunchu przejazd do Agry; po drodze przystanek i zwiedzanie Fatehpur Sikri. Jest to imponujący zespół architektoniczny wybudowany w XVI wieku, co ciekawe po czternastu latach użytkowania został opuszczony, prawdopodobnie z powodu braku wody pitnej. Jedną z największych atrakcji kompleksu jest dziedziniec Diwan-e-Am, przypominający olbrzymią szachownicę, na której cesarz Akbar rozgrywał partie szachów, za pionki mając swoje niewolnice. Dalsza podróż do Agry, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

Dzień 5

Pobudka wczesnym rankiem i podziwianie wschodu słońca nad Taj Mahal, bodaj najsłynniejszym mauzoleum świata; zwiedzanie Taj Mahal. Powrót do hotelu na śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie Fortu Agra gdzie Shah Jehan (władca z dynastii mogołów, z którego polecenia wzniesiono Taj Mahal) spędził ostanie dni swojego życia. Po lunchu, zależnie od pory roku, wizyta w Parku Narodowym Keoladeo lub świętym mieście Mathura. Nocleg w hotelu w Agrze.

Dzień 6

Przejazd kierunku fortu w Gwalijar, który znany jest także jako “perła wszystkich fortów”. Zwiedzanie fortu i okolic, m.in. Świątyni Sas-Bahu wybudowanej w XI wieku, uznawanej za jeden z najcenniejszych obiektów w Gwalior. Dalsza część programu to wizyta w pałacu Jai Vilas. Nocleg w Gwalior.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do średniowiecznej miejscowości Orchha, położonej na brzegu rzeki Betwa. Zwiedzanie świątyń oraz pałacu Jehangir Mahal, który jest najlepszym przykładem architektury z dynastii Bundela z XVI i XVII w. Po południu wizyta w lokalnej wiosce. Nocleg w Orchha.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Khajuraho. Na miejscu zwiedzanie grupy świątyń wschodniej i zachodniej związanych z wywodzącą się z tych terenów Kamasutrą . W tym dniu także poszukiwanie natury indyjskiej w Parku Narodowym Panna (opcjonalnie, zależnie od pory roku i woli grupy). Jest on siedliskiem dla ponad 200 gatunków ptaków, takich jak gęś tybetańska, trzmielojad, czy indyjskie sępy. Wieczorem udział w pokazach miejscowego tańca. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu kontynuacja podróży i przejazd w kierunku rzeki Ken i pięknego wodospadu Raneh. Kanion rzeki Ken ma około 30 metrów głębokości i zbudowany jest z czystego granitu o różnych kolorach, wśród których wyróżniają się: różowy, zielony, biały, czerwony i szary. Po nasyceniu się tą feerią barw przejazd do hotelu w Allahabad.

Dzień 10

Rano wizyta w anglikańskiej katedrze wybudowanej za panowania Brytyjczyków. Nie zabraknie okazji, by obejrzeć mauzoleum sułtana Khusrau, znajdujące się w ogromnym ogrodzie oraz Mauzoleum Khusrau Mirza, najstarszego syna władcy Jahangir. Na koniec dnia wizyta w Shahi Qila, następnie przejazd do hotelu w Varanasi. Po przyjeździe i szybkim odświeżeniu przejście na ghaty w celu podziwiania Aarti – ceremonii świateł.

Dzień 11

Wcześnie rano po śniadaniu podróż łodzią, aby zobaczyć rytuały, które odbywają się dookoła ghatów, czyli schodów prowadzących do rzeki. Obserwowanie tradycyjnych rytuałów, które pozwolą zrozumieć, dlaczego Varanasi uważane jest za najświętsze miejsce w Indiach; zwiedzanie świątyń, m.in. Bharat Mata i bogini Kali. Dalej podróż do Sarnath, kolebki buddyzmu, gdzie Budda wygłosił pierwsze kazanie po osiągnięciu nirvany. Następnie kilkugodzinna podróż do miejscowości Bodh Gaya, tam też nocleg.

Dzień 12

Po śniadaniu zwiedzanie Mahabodhi Mahavihara, znanej bardziej jako świątynia Bodhgaya lub Wielka Stupa, która jest jednym z 84000 sanktuariów wzniesionych przez króla Asoka w III w p.n.e. Odwiedzimy także drzewo Bodhi, w cieniu którego medytował Siddhartha Gautama i gdzie osiągnął oświecenie. Po południu przejazd na dworzec kolejowy; nocny przejazd pociągiem z Gaya do Kaluty (wagon sypialny, klimatyzowany).

Dzień 13

Przyjazd do Kalkuty i transfer do hotelu. Po odświeżeniu się w hotelu zwiedzanie "miasta szczęścia”. Wizyta w części kolonialnej, gdzie znajdują się: budynek sądu, ratusz, siedziba brytyjskiego gubernatora i budynek poczty. Następie zwiedzanie mającego postać rozległego gmachu pomnika wybudowanego ku czci Królowej Wiktorii. Obiekt ten otaczają 64 akry ogrodów w stylu angielskim - jest to jeden z największych terenów zielonych, należących do miasta. Po południu wizyta ogrodzie botanicznym położonym na brzegu rzeki Hugil. Do jego największych atrakcji można zaliczyć olbrzymie drzewa bananowe. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 14

Po śniadaniu wizyta w domu Matki Teresy oraz Sishu Bhawan – sierocińcu dla bezdomnych dzieci. Następnie spacer po okolicy obfitującej w zakłady garncarskie oraz zwiedzanie Marmurowego Pałacu, posiadłości zbudowanej w XIX wieku przez bogatego bengalskiego kupca. Kolejnym etapem zwiedzania będzie przejazd tramwajem przez wąskie uliczki starej części miast w okolice Uniwersytetu Kalkuty; wizyta w jednej z popularnych kawiarni, miejscu spotkań poetów i pisarzy. Wieczorem przejazd na lotnisko na lot do Polski (zależnie od połączenia możliwa przesiadka w Delhi).

Dzień 15

Powrót do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test