Polowanie na zorzę polarną

Sankt Petersburg Carskie sioło Kem Kalevala Jezioro Kuitto Voinica Kumo Porog

Karelia, obszerna kraina jezior, znajdująca się na północnym zachodzie Rosji, wyróżnia się zadziwiającym pięknem przyrody. Zimą przysypana śniegiem prezentuje się iście magicznie. Bardzo małe zaludnienie połączone z niskimi temperaturami powoduje, iż powietrze jest tu krystalicznie czyste. To sprawia, że panują tu wspaniałe warunki do oglądania zorzy polarnej, na której polowanie zapraszamy podczas naszej wyjątkowej wyprawy…

Dodatkową atrakcją będą zwiedzanie najważniejszych zabytków Petersburga (wraz z Ermitażem!) oraz wycieczka do Carskiego Sioła.
Zobacz program wycieczki

polowanie_na_zorze_polarna

Cena

2.500 PLN + 1.490 EUR
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.500 PLN + 1.490 EUR + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

29.02.2020 - 09.03.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie: hotel 4* w Petersburgu w pokojach dwuosobowych z łazienkami oraz w drewnianych domkach w stylu karelskim podczas aktywnej części wycieczki w pokojach dwu lub trzyosobowych ze wspólną łazienką (uwaga! obok każdego domku dostępna rosyjska bania!),
 • transport: nocny przejazd pociągiem na trasie Petersburg ‒ Kem ‒ Petersburg (czteroosobowe przedziały),
 • wszystkie transfery,
 • wyżywienie: śniadania, w czasie aktywnej części wycieczki 3 posiłki dziennie,
 • wypożyczenie skuterów śnieżnych Yamaha VK 540-III,
 • wyposażenie do prowadzenia skutera (kombinezon, kask, rękawice, maski ochronne, GPS, telefon satelitarny),
 • paliwo do skutera,
 • opiekę instruktora ‒ przewodnika podczas aktywnej części wycieczki,
 • opiekę polskiego, rosyjskoojęzycznego pilota‒przewodnika,
 • opłatę za wizę,
 • zwiedzanie Petersburga z polskojęzycznym lokalnym przewodnikiem,
 • bilety wstępów,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasie Warszawa ‒ Petersburg ‒ Warszawa: od 1.050 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 EUR,
 • wyżywienia (oprócz śniadań) w Petersburgu i w czasie podróży koleją: od 10 EUR za posiłek,
 • wypożyczenia butów na aktywną część wycieczki.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorne zwiedzanie historycznego centrum Petersburga: plac pałacowy, gdzie będzie możliwość zobaczenia przepięknie podświetlonego Pałacu Zimowego. Następnie spacer po nabrzeżu Newy, skąd otwiera się piękny widok na Twierdzę Pietropawłowską oraz wyspę Vasylia.

Dzień 2

Od rana zwiedzanie jednego z najsłynniejszych muzeów świata – Ermitażu. Jego piękne wnętrza zachwycają swoim przepychem i różnorodnością. Zgromadzono tutaj scytyjskie złoto, antyczne wazy, perskie srebro, meble i szaty cesarskie (ponad 300 strojów Piotra I), kolekcje malarstwa europejskiego z dziełami Rafaela, Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rubensa, Rembrandta, Gauguina, Matissa, Picassa i wielu, wielu innych. Dla chętnych wieczorne zwiedzanie miasta szlakiem rjumocznych. Możliwość spróbowania rosyjskiej wódki, miejscowych zakąsek oraz zapoznania się nieco z historią i kulturą picia tego napitku w Rosji. Wszystkie odwiedzane lokale mieszczą się w centrum miasta, między najważniejszymi zabytkami.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Petersburga: Twierdzy Pietropawłowskiej (wraz z Soborem św. Piotra i Pawła, gdzie spoczywają wszyscy członkowie carskiej rodziny Romanowów), krążownika Aurora, domku Piotra I, Placu św. Trójcy, Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, Soboru Smolnego, Soboru św. Izaaka wreszcie pomnika Piotra I wzniesionego z inicjatywy Katarzyny II. Po południu przejazd autokarem do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Podziwianie m.in. Bursztynowej Komnaty, Sali Wielkiej, pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Pałac Jekateryński ze swoją czterystumetrową fasadą wywiera niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających. Wieczorem fakultatywne wyjście do teatru lub na balet do słynnego teatru Marińskiego.

Dzień 4

Po śniadaniu transfer na dworzec i wycieczka na północ do miasteczka Kem, położonego nad brzegiem morza Białego. Przejazd wzdłuż jeziora Ladoga i Onega przez zimowe krajobrazy republiki Karelii. Podróż zajmie około 20 godzin, w czteroosobowych przedziałach.

Dzień 5

Po przyjeździe do miasteczka transfer do miejscowości Kalevala, skąd zacznie się zimowa przygoda. Zakwaterowanie w hotelu nad brzegiem jeziora Kuitto. Po śniadaniu instruktaż prawidłowej obsługi skutera śnieżnego oraz szkolenie w zakresie technik bezpieczeństwa. Wydanie niezbędnego ekwipunku (kasku, ochraniaczy, gogli itp.) Wieczorem dla chętnych wizyta w ruskiej bani.

Dzień 6

Po sytym śniadaniu rozpocznie się aktywna część wyprawy ‒ stara karelska zimowa trasa z jeziora Średnia Kuitto do jeziora Wyższe Kuitto. Tą drogą od wieków miejscowi Karelcy podróżowali w celu sprzedaży wszystkiego, co udało im się wytworzyć latem. Kiedyś droga zajmowała kilka dni, a podróżowało się na saniach, zaprzęgniętych w karibu. Teraz trasa ta zajmie cały dzień (55 km). Przejazd przez małą wioskę Iubalaszka, przez liczne wyspy i zatoki na zamarzniętym jeziorze. Wieczorem dojazd do wioski Voinica, gdzie w małym drewnianym domku będzie czekać rozgrzana ruska bania. Mili gospodarze przyszykują kolację z miejscowych specjałów. Przy pysznej kolacji oraz kieliszku czegoś mocniejszego opowiedzą o kulturze i zwyczajach mieszkańców tej północnej krainy.

Dzień 7

Po śniadaniu przejście na punkt widokowy, skąd otwiera się widok na karelskie jeziora. Będzie to jedna z niewielu okazji zobaczenia wschodu słońca w prawdziwie zimowej atmosferze, bez konieczności wczesnego wstawania. Trzeba pamiętać o tym iż na północy o tej porze roku dzień zaczyna się około godziny 10. Następnie przejazd około 40 kilometrów po zaśnieżonych bezdrożach do wspaniałego wodospadu Kumo-porog. Przeprawa przez zamarznięte bagna. Może się wydawać, że jest to miejsce, gdzie życie wymarło. Jednak po wyłączeniu silników i chwili bezruchu będzie można zaobserwować jak wiele zwierząt krąży wokół . Liczne ślady pozostawione na śniegu pozwolą wytropić lisy, jelenie, rosomaki, a jeśli szczęście dopisze może nawet łosia. Po pokonaniu kolejnych 40 km przejazd na miejsce noclegu. Czekać będzie leśna chatka, w której wcześniej już napalono, oraz przygotowano kolację. Obok chatki znajduje się ruska bania, z wyjściem prosto do przerębla.

Dzień 8

Po śniadaniu rozpocznie się ostatni dzień naszej wycieczki. Do przebycia będzie prawie 90 km po bezdrożach, lasach i zamarzniętych jeziorach. W połowie drogi będzie okazja zobaczenia linii frontu drugiej wojny światowej. Stare bunkry i umocnienia pośród ośnieżonej tajgi robią naprawdę duże wrażenie. Następnie przedzierając się przez leśne drogi i mniejsze jeziora wyjazd na ostatnią prostą czyli jezioro średnie Kuitto, gdzie na ogromnym lodowym polu będzie możliwość sprawdzenia umiejętność jazdy na skuterze śnieżnym. Po kilku kilometrach pojawią się migające światła Kalevaly. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i przy uroczystej kolacji będzie okazja powspominać przeżytą przygodę. Dla chętnych możliwość skorzystania z ruskiej bani.

Dzień 9

Transfer na pociąg do miasteczka Kem. Powrót do Petersburga.

Dzień 10

Przyjazd do Petersburga. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?