Błękitne oko Syberii

Step Tażerskij wyspa Olhon Listwianka Port Bajkał Arszan Irkuck

Zobaczyć Bajkał to dla wielu osób marzenie lub jeden z życiowych celów. Proponujemy Państwu niezwykłą możliwość odkrycia Bajkału dla siebie. Wizyta na wyspie Olchon, rajd po stepach, wycieczki statkiem, konne przejażdżki oraz podróż Wokółbajkalską Magistralą Kolejową w Rosji pozwolą spojrzeć na jezioro z kilku perspektyw. Poza zapierającą dech w piersiach przyrodą, na trasie spotkamy ślady dawnego osadnictwa a wizyta w gorących źródłach oraz relaks na piaszczystych plażach będą stanowiły miłe przerywniki w ambitnym programie wyjazdu.

Zobacz program wycieczki

blekitne_oko

Cena

2.300 PLN + 1.000 EUR
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.350 PLN + 1.000 EUR + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

18.07.2020 - 31.07.2020

24.08.2020 - 06.09.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przejazd pociągiem Irkuck – Moskwa. Klasyczne rosyjskie wagony z przedziałami 4-osobowymi w 2. klasie. Klasa 1 (lux – 2-osobowe przedziały) możliwa za dopłatą 10.000 rubli/os.,
 • wszystkie transfery,
 • transport: mikrobusy, auta terenowe, pociągi, prom,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i pensjonatach (pokoje 2, 3, 4-osobowe, wyposażone w toaletę i prysznic),
 • wyżywienie: śniadania, w czasie bajkalskiej części wycieczki 3 posiłki dziennie,
 • opiekę polskiego, rosyjskojęzycznego pilota‒przewodnika,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • bilety wstępu,
 • przejazd Wokółbajkalską Turystyczną Magistralą Kolejową,
 • opłatę za wizę,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Moskwa ‒ Irkuck i Moskwa ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 475 EUR,
 • zwyczajowych napiwków,
 • wyżywienia w czasie przejazdu koleją transsyberyjską.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot Warszawa-Moskwa-Irkuck.

Dzień 2

Przejazd do środkowej części Bajkału przez step Tażerański nad zatokę Małego Morza. Po drodze podziwianie naskalnych rysunków oraz zwiedzanie wioski Elency. Po dojechaniu na miejsce zakwaterowanie i obiad, a następnie mała piesza wycieczka po okolicy - od zatoki Bajkału, do grobowców i siedliska prehistorycznego człowieka. Dla chętnych możliwość wejścia na górę Szibete, skąd otwiera się przepiękny widok na Bajkał i okalający go step. Kolacja w bazie.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd przez step Tażerskij i dolinę Śpiących Duchów do jaskini Marzenie, która jest równie stara jak samo jezioro. W drodze powrotnej wejście na górę Tanhan (970 m n.p.m.). Zejście z góry przez stary las modrzewiowy. Po powrocie do bazy obiad. Po południu do wyboru dwie atrakcje: konna przejażdżka po okolicy lub wycieczka stateczkiem po zatokach Małego Morza.

Dzień 4

Po wczesnym śniadaniu przeprawa promowa na wyspę Olhon (największa i najładniejsza wyspa Bajkału) i przejazd do osady Hużir (40 km). Po zakwaterowaniu i obiedzie wycieczka na przylądek Szamanka (biała skała – wizytówka Bajkału). Następnie wizyta na słynnych Olhońskich piaskowych plażach oraz zwiedzanie muzeum krajoznawczego z kolekcją przedstawiającą dawne życie wyspiarzy. Wieczorem do wyboru wyprawa na wyspę Ogoj, gdzie stoi buddyjska świątynia, lub konna wycieczka po okolicy. Na zakończenie dnia tradycyjna bania.

Dzień 5

Po śnaniu wycieczka UAZ-em po północnej części wyspy Olhon. Oprócz przepięknych pejzaży oglądanie zatoki Piaskowej – pozostałości po jednym z obozów pracy GUŁAG. Podziwianie klifów Sagan Huszin. Następnie krótki spacer na półwysep Hoboi, gdzie można zobaczyć słodkowodne foki bajkalskie w ich naturalnym środowisku. Obiad w wiosce Uzury: prawdziwa rosyjska zupa rybna – ucha - zrobiona z omuła, ryby występującej tylko w Bajkale. Powrót do bazy na nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na południe Bajkału, do miejscowości Listwianka. Po drodze obiad oraz etnograficzne muzeum-skansen Talcy. Wieczorem zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu piesza wycieczka po Listwiancenaj, najbardziej znanej turystycznej miejscowości nad jeziorem. Odwiedziny w muzeum poświęconemu Bajkałowi i historii badań nad akwenem (w czym zasłynęli m.in. polscy zesłańcy) oraz fascynującemu światu fauny i flory, niewystępującej w żadnym innym miejscu na świecie. Następnie wizyta w ogrodzie botanicznym, wjazd wyciągiem krzesełkowym na punkt widokowy Kamień Czerskogo oraz rzut oka na Angarę – jedyną rzekę wypływającą z Bajkału. Po drodze obiad w restauracji, a po południu wizyta w Cerkwi św. Mikołaja i na targu rybnym na przystani. Wieczorem do wyboru: wycieczki statkiem po Bajkale, zwiedzanie galerii obrazów syberyjskich malarzy imienia Plamieńskiego lub bania.

Dzień 8

Po śniadaniu wycieczka promem do miejscowości Port Bajkał. Następnie przesiadka na pociąg poruszający się szlakiem Starej Wokółbajkalskiej Magistrali Kolejowej (pomnik techniki). Trasa składa się z licznych tuneli, mostów i przewyższeń, a prowadzi cały czas brzegiem jeziora. Pociąg zatrzymuje się w najładniejszych miejscach, a przewodnik opowiada o historii budowy magistrali. Obiad na stacji Polowinnaja. Wieczorem dojazd do miejscowości Sliudianka. Następnie przejazd do doliny Tunkińskiej u podnóża wschodnich Sajanów. Zakwaterowanie w kurorcie Arszan, znanym z licznie tu występujących źródeł wody mineralnej.

Dzień 9

Po śniadaniu spacer po miejscowości Arszan, wraz ze zwiedzaniem buddyjskiej świątyni. Po obiedzie wizyta „u wód” oraz niewielki trekking w kanion rzeki Kyngarga (do wodospadów). Wieczorem do wyboru: kąpiel w gorących źródłach Żemczug lub bania.

Dzień 10

Rano przejazd z powrotem do Irkucka. Zakwaterowanie w hotelu, następnie zwiedzanie miasta. W ciągu całego dnia będzie można poczuć atmosferę jednego z większych miast Syberii. Zwiedzanie najbardziej interesujących miejsc, pomników architektury (domy kupieckie, budynki administracji) oraz licznych cerkiew i kościołów (w tym polskiego kościóła katolickiego). Wycieczka przez Skwer imienia Kirowa, centralny park kultury i odpoczynku, aleję Sławy, ulicę Karola Marksa oraz nabrzeże Angary imienia Iurija Gagarina. Oglądanie domów wybudowanych na wiecznej zmarzlinie, zapadnięte w ziemi do pierwszego piętra.

Dzień 11

Niezwykła podróż najdłuższą koleją świata przez kontynenty – krainy niezmierzonych przestrzeni, niezliczonych rzek i jezior oraz niewiarygodnych bogactw mineralnych. Wyprawa obfitująca w spotkania z przyjaznymi i barwnymi Rosjanami (a także przedstawicielami rozmaitych mniejszości etnicznych), da także okazję do popróbowania wielu regionalnych specjałów wprost na peronie.

Dzień 12

Niezwykła podróż najdłuższą koleją świata (czy raczej wesołym pociągiem) przez kontynenty – krainy niezmierzonych przestrzeni, niezliczonych rzek i jezior oraz niewiarygodnych bogactw mineralnych. Wyprawa obfitująca w spotkania z przyjaznymi i barwnymi Rosjanami (a także przedstawicielami rozmaitych mniejszości etnicznych), dająca także okazję do popróbowania wielu regionalnych specjałów wprost na peronie.

Dzień 13

Niezwykła podróż najdłuższą koleją świata (czy raczej wesołym pociągiem) przez kontynenty – krainy niezmierzonych przestrzeni, niezliczonych rzek i jezior oraz niewiarygodnych bogactw mineralnych. Wyprawa obfitująca w spotkania z przyjaznymi i barwnymi Rosjanami (a także przedstawicielami rozmaitych mniejszości etnicznych), dająca także okazję do popróbowania wielu regionalnych specjałów wprost na peronie.

Dzień 14

Po przybyciu do Moskwy transfer na lotnisko i wylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?