Moskwa i Petersburg

Moskwa - Petersburg wraz z Peterhofem, Carskim Siołem i wycieczką śladami Dostojewskiego

Zapraszamy na wyprawę do dwóch rosyjskich metropolii.
W Moskwie, 12-milionowej kosmopolitycznej metropolii Rosji, pokażemy Państwu najbardziej znane zabytki, wieczorem zaś zaproponujemy fakultatywne atrakcje ‒ w wyborze sposobów spędzania tu wolnego czasu ograniczyć może Was tylko Wasza wyobraźnia.
Z kolei Petersburg, jedno z najpiękniejszych miast świata każdego lata kusi legendarnymi białymi nocami i przebogatą ofertą kulturalną zapraszając do zanurzenia się głębiej w niepowtarzalnej atmosferze miasta. Jak bardzo – zdecydują Państwo sami…

Zobacz program wycieczki

moskwa_petersburg

Petersburg, gród wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO, jest jednym z najpiękniejszych miast świata. Piotr Wielki, marząc o potędze Rusi, zbudował zapierającą dech w piersiach stolicę imperium. Swoim rozmachem miała ona przyćmić europejskie miasta (którymi się inspirowano) i całkowicie zerwać z tradycją rosyjską, w myśl zaplanowanej przez cara modernizacji. Dzięki jego wizji powstało wspaniałe miasto-pomnik, przez wielu nazywane Wenecją Północy. Charakter miasta dodatkowo ukształtowały inne ważne karty z dziejów Rosji:  Rewolucja Październikowa, blokada Leningradu czy, całkiem niedawno, bandyckie (jak mówią Rosjanie)  lata dziewięćdziesiąte. Teraz Petersburg odżywa, każdego lata kusząc legendarnymi białymi nocami i przebogatą ofertą kulturalną: carskimi zabytkami, operowymi spektaklami, teatralnymi przedstawieniami, doskonałą kuchnią… Odrestaurowany przeżywa swój renesans, ponownie stając się  rosyjską bramą do Europy. Rejsy po Newie, Peterhof, spacer po dachach Newskiego Prospektu czy, z pozoru zwyczajna, a tętniąca rock’and’rollowym życiem z nutką rosyjskiej dekadencji petersburska ulica na długo pozostaną w pamięci, zapraszając do zanurzenia się głębiej w niepowtarzalnej atmosferze miasta. Jak bardzo – zdecydujecie Państwo sami; uprzedzamy tylko, że Petersburg wybudowano na bagnach, a te wciągają głęboko.

 

 

 

Cena

2.190 PLN + 1.400 EUR
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.190 PLN + 1.400 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

28.05.2022 - 09.06.2022

10.09.2022 - 22.09.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych z łazienkami,
 • śniadania,
 • przejazdy metrem, publicznymi środkami transportu, autokarem,
 • przejazd szybkim pociągiem (Sapsan) na trasie Moskwa ‒ Petersburg,
 • opiekę polskiego, rosyjskojęzycznego pilota‒przewodnika,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • bilety wstępów,
 • wizę,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR i bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ Moskwa i Petersburg ‒ Warszawa: od. 1.250 PLN,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Zaznajamianie się z miastem: wycieczka autobusem po najbardziej znanych punktach widokowych, następnie spacer do Parku Gorkiego i „Nienudnego ogrodu”. Wieczorem do wyboru atrakcje z listy.

Dzień 2

Po śniadaniu piesza wycieczka po centrum Moskwy: ul. Tverskaya, Liubyanka (była siedziba KGB), Plac Rewolucji, Teatr Wielki, Plac Czerwony wraz z wizytówką Rosji – soborem św. Wasyla Błogosławionego. Następnie wizyta w Galerii Trietiakowskiej, w której można podziwiać sztukę najlepszych rosyjskich artystów wielu epok i stylów, od sakralnej do nowoczesnej. Po południu zwiedzanie Ogólnorosyjskiego Centrum Wystawowego VDNH – parku z pawilonami zbudowanymi w socjalistycznym stylu, prezentującymi osiągnięcia republik radzieckich. Po gruntownej renowacji na 80-lecie otwarcia jest jednym z ciekawszych w Moskwie i zachwyca swoim rozmachem. W parku odwiedzimy nowo otwarte Muzeum Kosmonautyki oraz memoriał zdobywców kosmosu.

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Kremla, w tym sobory Uspieński i Archangielski, dzwonnica Iwana wielkiego a także wizyta w kremlowskiej zbrojowni oraz w Almaznym Fondzie. Po południu wycieczka statkiem po rzece Moskwie.

Dzień 4

Wycieczka metrem – podziwianie najładniejszych stacji. Zwiedzanie dzielnicy biznesowej Moskwa City. Wizyta na najwyżej położonym punkcie widokowym w Europie (89 piętro wieżowca Federacja). Powrót na Plac Czerwony, gdzie do wyboru wizyta w Muzeum Historycznym lub wejście do środka Soboru Wasyla Błogosławionego.

Dzień 5

Przejazd do parku-muzeum Kolomenskoye, dawnej siedziby carów, gdzie na powierzchni 390 hektarów znajduje się kilka cerkwi oraz odrestaurowany pałac carski z XVI wieku, w całości zbudowany z drewna w klasycznym rosyjskim stylu. Następnie oglądanie zespołu pałacowego Carycyno, należącego do Katarzyny II i położonego w parku z wieloma fontannami. Wieczorem przejazd na Pokłonną Górę – miejsce upamiętniające zwycięstwa wojsk rosyjskich nad Napoleonem oraz Niemcami w II wojnie światowej.

Dzień 6

Spacer przez Aleksandrowskij Sad do Cerkwi Chrystusa Zbawiciela oraz do pobliskiej Galerii Malarstwa im. Puszkina prezentującej m.in. dzieła Picassa, Matisse'a, Van Gogh'a oraz awangardy rosyjskiej. Obecność podczas zmiany warty przy grobie nieznanego żołnierza. Po południu spacer przez Stary Arbat – ulicę słynną wśród artystów. W jej okolicach mieszkali między innymi Aleksander Puszkin oraz Bułat Okudżawa.

Dzień 7

Rano transfer na dworzec kolejowy. Przejazd do Petersburga najszybszym pociągiem w Rosji (Sapsan; 1000 km w trzy i pół godziny). Transfer do hotelu. Korzystając z białych nocy wieczorny spacer po centrum Petersburga w celu zaznajomienia z miastem.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie najważniejszych zabytków Petersburga: Twierdzy Pietropawłowskiej (wraz z soborem św. Piotra i Pawła), krążownika Aurora, domku Piotra I, Placu św. Trójcy, Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego, Soboru Smolnego, Soboru św. Izaaka, wreszcie pomnika Piotra I wzniesionego z inicjatywy Katarzyny II. W nocy spacer w gronie chętnych połączony z oglądaniem podnoszenia mostów.

Dzień 9

Od rana zwiedzanie Ermitażu – jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Po południu rejs stateczkiem po kanałach i rzekach Petersburga. Świetna okazja aby przekonać się dlaczego miasto nazywane jest "Wenecją Północy".

Dzień 10

Przejazd autokarem do Carskiego Sioła – zwiedzanie pałacu położonego wśród wspaniałych parków i ogrodów, zachwycającego bogactwem i wyrafinowaniem architektonicznym. Podziwianie m.in. Bursztynowej Komnaty, Sali Wielkiej, pałacowych mebli i przedmiotów artystycznych. Wieczorem fakultatywne wyjście do teatru lub na balet.

Dzień 11

Po śniadaniu rejs wodolotem do Peterhofu – dawnej letniej rezydencji Piotra Wielkiego. Peterhof jest nazywany jednym z najpiękniejszych i najbogatszych pałaców całego świata. Dodatkową atrakcję stanowią 144 parkowe fontanny, które zbudowano bez wykorzystania choćby jednej pompy. Wieczorem wycieczka rowerowa po pietrogradzkiej stronie Petersburga – odwiedziny w licznych parkach oraz nad Zatoką Fińską. Zobaczymy wybudowany na mistrzostwa świata 2018 stadion piłkarski oraz prestiżowe dzielnice Petersburga.

Dzień 12

Zwiedzanie Petersburga śladami Dostojewskiego. Odwiedziny w mieszkaniu-muzeum, w którym pisarz przeżył ostatnie lata swojego życia oraz napisał swoją ostatnią powieść „ Braci Karamazow”. Wycieczka śladami „Zbrodnia i kara”, przyglądanie się, w jakich warunkach żyli bohaterowie i co wpłyneło na ich czyny. Następnie wyprawa do miejsca kaźni, w którym (w ostatniej chwili) od śmierci uratował Dostojewskiego carski dekret (kara została zamieniona na zsyłkę na Syberię). Wieczorem wycieczka po dachach – niezwykły sposób zwiedzania Petersburga, pozwalający spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. (Dla osób starszych lub mniej sprawnych – wejście na kopułę Soboru św. Izaaka.)

Dzień 13

Transfer na lotnisko. Wylot i przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Atrakcje fakultatywne w Moskwie:


Szukasz czegoś konkretnego?

test