Noc z nosaczem

Kuching Gunung Gading Bako Miri Lambir Niah Mulu Kuala Lumpur

Borneo zdumiewa bogactwem przyrody. Tylko tu znajdziemy doskonałe warunki do obserwowania orangutanów, nosaczy, langurów, nietoperzy, rozlicznych gatunków ptaków i węży, także przepięknych orchidei i groźnych dzbaneczników, wreszcie – niezwykłych, jednych z największych na świecie jaskiń.

Nasz program rozpali Waszą wyobraźnie, uwrażliwi na czar dalekich lądów, pozwoli wrócić do kraju z bagażem niezapomnianych przeżyć…

W Malezji, na Borneo wielu z Was przeżyje swoją podróż życia.
Zobacz program wycieczki

Noc-z-nosaczem

Cena

2.900 PLN + 2.900 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 + 2.900 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

05.08.2024 - 18.08.2024

09.09.2024 - 22.09.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, 7 lunchy, 2 kolacje,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • bilety wstępu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Kuala Lumpur ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 550 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Kuala Lumpur, przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Kuala Lumpur, przesiadka na samolot do Kuchingu. Przylot do Kuchingu, miasta kotów, stolicy malezyjskiego stanu Sarawak na Borneo. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny rejs po rzece Sungai – podziwianie miasta szczycącego się zabytkami ery kolonialnej oraz ciekawymi przykładami nowoczesnej architektury, nawiązującej do wzorców tradycyjnych. Pierwszy toast za przygodę przy akompaniamencie malajskiej muzyki, towarzyszącej pokazom tańca mniejszości etnicznych.

Dzień 3

Rano przejazd do Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom Semenggok, gdzie będzie można zaprzyjaźnić się z orangutanami. Wczesnym popołudniem powrót do Kuchingu na zwiedzanie miasta. Oglądanie starego budynku sądu, spacer miejską promenadą, przejazd do dzielnicy malajskiej, zwiedzanie świątyni taoistycznej Tua Pek Kong oraz głównego meczetu miasta wraz z muzułmańskim cmentarzem. Wizyta w Muzeum Sarawaku, prezentującym okazałą kolekcję artefaktów związanych z życiem okolicznych ludów. Nocleg w Kuchingu.

Dzień 4

Przejazd do Parku Narodowego Gunung Gading – wyprawa celem poszukiwania raflezji, największego kwiatu świata. Trekking po dżungli, kąpiel w wodospadach i poznawanie skomplikowanej (wciąż nie do końca jeszcze opisanej) biologii przedziwnego, pięknie kwitnącego kwiatu-pasożyta. Po południu przejazd do Permai Rainforest Resort. Zakwaterowanie w komfortowo wyposażonych domkach na palach, wybudowanych w ostępach lasu deszczowego, które wysokością dorównują górnemu piętru lasu! Tu dzika przyroda będzie naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Dzień 5

Rano wycieczka do skansenu Sarawak Cultural Village. Poznawanie kultury i wierzeń Ibanów, Orang Ulu, Bidayuh, Melanau... Przyglądanie się rzemieślnikom przy pracy i pokazom plemiennych tańców. Powrót w okolice Permai Rainforest Resort, spotkanie z przewodnikiem i rejs łódką wśród namorzyn celem wypatrywania nosaczy, krokodyli i świetlików. Nocleg w domkach w koronach drzew.

Dzień 6

Poranna kawa w towarzystwie wylegujących się nieopodal langurów. Następnie rejs motorówkami do ujścia rzeki w poszukiwaniu delfinów krótkogłowych, krążących wokół rybackich kutrów wracających z połowu. Przepłynięcie na wyspę Satang, stanowiącą teren lęgowy żółwia zielonego (od maja do września). Kąpiele i nurkowanie z fajką. W drodze powrotnej przystanek przy Ptasiej Skale, wysepce będącej ostoją wielu gatunków dzikiego ptactwa. Po chwili odpoczynku w chatkach wieczorny spacer po dżungli. Atrakcją "do poduszki" będzie śpiew dzioborożców.

Dzień 7

Rejs łódką do Parku Narodowego Bako. Dalszy ciąg poznawania bogato reprezentowanej tu fauny i flory: poza zaobserwowanymi już wcześniej nosaczami i langurami okazja do przyjrzenia się dzikom, makakom, żmijom i dzbanecznikom (owadożerne rośliny, tutaj osiągające wielkość ludzkiej dłoni). Powrót na nocleg do Kuchingu.

Dzień 8

Rano transfer na lotnisko i przelot na północny-wschód do Miri. Wycieczka do Parku Narodowego Lambir Hills słynącego z górskich strumieni tworzących piękne wodospady i naturalne rozlewiska. Według lokalnej legendy, tereny te zamieszkują nimfy uwodzące samotnych mężczyzn... Spacer po lesie deszczowym wśród potężnych, majestatycznych drzew z rodziny dwuskrzydłowatych. Stanowią one cenne źródło drewna, żywicy i olejków, co jest przyczyną ich nadmiernej eksploatacji. Nocleg w Miri.

Dzień 9

Zwiedzanie Parku Narodowego Niah. Podziwianie wspaniałych formacji skalnych w jaskiniach. W drodze powrotnej przyglądanie się gniazdom jeżyków, służącym tradycyjnie za składnik zupy i wielu parafarmaceutyków. Przejazd przez plantację palmy olejowej (dużo ich tutaj...) i obok długich chat Ibanów. Nocleg w Miri.

Dzień 10

Rano przelot do Mulu. Zwiedzanie koronnej atrakcji Borneo, najbardziej niezwykłych i największych na świecie jaskiń. Podziwianie Jaskini Jelenia (której pojedyncza grota ma wysokość 174 m i długość ponad 2 km!) oraz Jaskini Langa z ciekawymi formacjami wapiennymi. Wieczorem kolejne mistyczne przeżycie – obserwowanie wylotu milionów nietoperzy z jaskiń. Nocleg w Mulu.

Dzień 11

Drugi dzień zwiedzanie Parku Narodowego Mulu. Wizyta w Jaskini Wiatru – błądzenie po fantasmagorycznym lesie stalaktytów i stalagmitów. Trekking po dżungli do mostu wiszącego na długości 480 m, zawieszonego 20 m nad ziemią pomiędzy kilkunastoma drzewami. Przejście po moście będzie egzaminem na prawdziwego trapera. Powrót do Mulu na nocleg.

Dzień 12

Przelot z Mulu do Miri, przesiadka na samolot do Kuala Lumpur. Wieczorem spacer po mieście, podziwianie bogatych w iluminacje szczytów Petronas Towers, sączenie drinków w jednym z klubów o kosmopolitycznej atmosferze.

Dzień 13

Zwiedzanie Kuala Lumpur, jednego z najciekawszych i najnowocześniejszych miast Azji. Rano wizyta w Royal Selangor Pewter, bogatej w tradycje fabryce wyrobów cynowych. Współczesne oblicze miasta przybliży wizyta u bram Pałacu Królewskiego, pod Pomnikiem Pamięci Narodowej i przy Petronas Towers – cudzie nowoczesnej architektury i jednym z najwyższych budynków na świecie. Nie zabraknie też okazji do poznania sztuki islamu w Meczecie Narodowym, oraz na Placu Niepodległości, gdzie będzie można zobaczyć piękne budynki rządowe Sułtana Abdula Samada. Wieczorem odwiedziny w jaskini Batu i podziwianie cudu natury oraz wybudowanej we wnętrzu jaskini hinduistycznej świątyni. Następnie błogosławieństwo kapłana i posiłek z indyjskich chapati z kokosowym sosem, potem przejazd na lotnisko, by późnym wieczorem wylecieć do Polski.

Dzień 14

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test