Stolice zapomnianych imperiów

Rangun Mandalay Bagan Thantaung Inle Siem Reap Angkor Wat Phnom Penh

Zapraszamy na niezwykłą, autorską wyprawę do Birmy i Kambodży, śladem stolic zapomnianych imperiów! Wycieczki do Kambodży oraz do Birmy to niepowtarzalna okazja, aby poznać najpotężniejsze w wiekach średnich ośrodki cywilizacyjne tego regionu, których historia jeszcze do niedawna owiana była tajemnicą. Baśniowy Bagan, znajdujący się w sercu dzisiejszej Birmy oraz majestatyczny kompleks Angkor, odkryty w XIX wieku przez francuskiego przyrodnika Henri Mouhota, ujawnią skrywane przez setki lat sekrety i oczarują niezapomnianymi widokami. Jeśli szukacie Państwo wyjątkowej, egzotycznej wycieczki, Kambodża oraz Birma bez wątpienia spełnią Państwa oczekiwania.
Zobacz program wycieczki

 

Stolice-zapomnianych-imperow

Cena

2.900 PLN + 2.200 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 PLN + 2.200 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

12.02.2023 - 25.02.2023

24.09.2023 - 07.10.2023

20.11.2023 - 03.12.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne w Birmie i Kambodży,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • transport: klimatyzowane autobusy i łódź,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, 3+* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, jeden nocleg w klasztorze,
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, dwa lunche, dwie kolacje,
 • bilety wstępu,
 • wizy do Birmy i Kambodży,
 • opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa ‒ Rangun, Phnom Penh ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 590 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do największego miasta Birmy, Rangunu.

Dzień 2

Przybycie w godzinach wieczornych do Rangunu w Birmie i transfer do hotelu. Kolacja w jednej z restauracji w pobliżu hotelu (fakultatywnie).

Dzień 3

Rankiem transfer na lotnisko i przelot do Mandalay, miasta, w którym swoją twórczość literacką rozpoczął Eric Blair, bardziej znany jako George Orwell. Oglądanie pozostałości ekscentrycznego przedsięwzięcia króla Bodawpayi, który planował wznieść najwyższą pagodę na świecie. Następnie pokłon przed pomnikiem Buddy Mahamuni (I w. n.e.!), którego oblicze przedstawia twarz historycznego księcia Siakyamuni. Intensywny dzień zakończy się w Amarapurze, gdzie będzie można podziwiać zachód słońca z najdłuższego tekowego mostu świata.

Dzień 4

Rejs po rzece Irrawady – odpoczynek połączony z wizytami w przybrzeżnych wioskach. Okazja do podpatrzenia, jak wygląda życie na birmańskiej prowincji. Wieczorem dopłynięcie do Bagan na nocleg.

Dzień 5

Od rana zwiedzanie kolebki państwowości birmańskiej – miasta Bagan, gdzie niegdyś znajdowało się ponad 10 tysięcy świątyń, z czego do dzisiaj zachowało się ponad 2 tysiące. Każda niepowtarzalna i niezwykle malownicza, prezentuje najwyższą wartość historyczną. Cała strefa archeologiczna została uznana przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Nocleg w Bagan.

Dzień 6

Rano transfer na lotnisko i przelot do Heho, a następnie przejazd autobusem do punktu, skąd rozpocznie się trekking po malowniczych terenach birmańskiej prowincji. Cel marszruty to klasztor buddyjski Htithein ‒ tam nocleg, aby na własne oczy przekonać się, jak wygląda życie mnichów buddyjskich w Birmie (Trekking jest technicznie łatwy i nie wymaga żadnego przygotowania. Czas marszu to około 5-6 godzin. Dla własnej wygody należy zabrać jedynie bagaż podręczny, bagaż główny zaś zostaje przetransportowany bezpośrednio do hotelu nad jezioro Inle). Wspólna kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu w stylu klasztornym (prosty posiłek) kontynuacja trekkingu do wioski Thantaung. Następnie przesiadka na łódki, dopłynięcie nad jezioro Inle. Wieczorem przybycie do hotelu na nocleg.

Dzień 8

Kontynuacja wycieczki po jeziorze, w czasie której będzie można przyjrzeć się życiu mieszkańców „pływających wiosek”. Zwiedzanie świątyni Skaczącego Kota oraz targu gromadzącego codziennie mieszkańców jeziora. Targ ten stanowi nie tylko centrum wymiany handlowej, ale jest także miejscem spotkań towarzyskich, gdzie lokalna ludność oddaje się różnym rozrywkom (będą ich także mogli spróbować chętni uczestnicy wycieczki). Niekiedy udaje się tam spotkać także słynne „kobiety-żyrafy”. Nocleg nad jeziorem.

Dzień 9

Rano transfer na lotnisko w Heho i wylot do Rangunu. Przed przesiadką na samolot do Siem Reap, skąd już tylko kilka kroków dzielić nas będzie od kolejnego cudu Azji, kompleksu Angkor, zwiedzanie najświętszego zabytku Birmy, czyli pagody Shwedagon. Po południu przybycie do hotelu i relaks przy hotelowym basenie, gdzie z drinkiem w ręku moża będzie zregenerowąć siły przed zwiedzaniem jednego z największych wytworów ludzkiego geniuszu ‒ dawną stolicą Angkor.

Dzień 10

Wschód słońca w jednej z najbardziej tajemniczych świątyń, Ta Prohm. Być może poczujemy się jak odkrywcy, którzy dotarli do Angkoru w połowie XIX wieku. Następnie całodzienne zwiedzanie dawnej stolicy imperium Khmerów, kompleksu pałacowego Angkor Thom, gdzie znajduje się królewska świątynia Bayon oraz inne bezcenne zabytki o intrygujących nazwach, takich jak Taras Trędowatego Króla i Taras Słoni. Zwieńczeniem dnia będzie kolacja połączona z pokazem Apsar, tradycyjnego tańca dworskiego.

Dzień 11

Niespieszne zwiedzanie najważniejszego w Kambodży, a największego na świecie, kompleksu świątynnego ‒ majestatycznego Angkor Watu, arcydzieła architektury i sztuki sakralnej.

Dzień 12

Wizyta malowniczej świątyni Beng Melea. Transfer na lotnisko i przelot do stolicy Kambodży, Phnom Penh.

Dzień 13

Po śniadaniu odwiedziny w Pałacu Królewskim oraz Srebrnej Pagodzie, znanej także jako Świątynia Szmaragdowego Buddy. Następnie czas na zapoznaniem się z krwawym fragmentem historii Kambodży z lat 70. XX wieku – wizyta w więzieniu Toul Sleng, gdzie zamęczono na śmierć wiele tysięcy Khmerów, a także oddanie hołdu pomordowanym na jednym z prawie 400 pól śmierci w Cheoug Ek. Po południu przelot do Bangkoku i przesiadka na samolot do Europy.

Dzień 14

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?