o nas

Opinia o wycieczce Sylwester 2021/2022 w Jordanii

Na przełomie roku byłem na wycieczce po Jordanii z sylwestrem na pustyni. Wrażenia? – wspaniałe.

Oto plusy wyróżniające ten wyjazd w porównaniu z innymi biurami podróży;

1) Całodzienne zwiedzanie Petry z noclegiem w Petrze, a właściwie Wadi Musa. Po oficjalnym zwiedzaniu z przewodnikiem był czas do wieczora na samodzielne odkrywanie tego wspaniałego zabytku. Zwiedzając Petrę samodzielnie należy być sprawnym fizycznie. Jednak osoby mniej sprawne mogą sobie poradzić wynajmując wielbłąda, co też uczyniłem.
Dodatkowym udogodnieniem był hotel usytuowany bezpośrednio przy kasach biletowych.

2) Drugim dużym plusem było zwiedzanie najlepiej zachowanego zamku Ajlun, który był przeciwwagą zamków krzyżowców. Tą ofertę ma mało które biuro podróży.
W Jordanii byłem drugi raz. Nie sposób zobaczyć wszystkiego w tak krótkim czasie. Jednak wyjazd ten daje ogromną wiedzę o tym kraju. Jordania jest piękna przez to, że ma tak urozmaicony krajobraz, oraz niepowtarzalne pozostałości materialne swojej długiej historii. Jest krajem wielowyznaniowym z ogromną przewagą wyznawców Islamu, a mimo to gościnnym i bezpiecznym.

Południowe posiłki organizowane były w lokalnych restauracjach, dających możliwość zapoznania się ze smakami Jordanii. Nie bez znaczenia był jordański przewodnik, znający biegle język polski. Dyskretna opieka pilotki dopełniała reszty.

Arkadiusz

Powiązane kierunki

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Jordania

Sprawdź

Szukasz czegoś konkretnego?