W DOLINIE JORDANU

AMMAN AQABA WADI RUM PETRA MORZE MARTWE JERASH

Cena

1150 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 850 USD płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

21.02.2022 - 28.02.2022

21.03.2022 - 28.03.2022

29.04.2022 - 06.05.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 7 noclegów w hotelach 4* ,
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • przejazdy klimatyzowanym minibusem lub autobusem,
 • bilety wstępu,
 • kolację beduińską z występem folklorystycznym,
 • przejazd konno do kanionu Siq w Petrze,
 • jeep safari po pustyni Wadi Rum,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa – Amman – Warszawa,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 290 USD,
 • napiwków – ok. 80 USD za osobę,
 • testu na COVID-19, wymaganego na 72 h przed wylotem.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy i przylot do Ammanu po południu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd przez Amman – zarazem nowoczesną i starożytną stolicę Jordanii. To jedno z najstarszych, bez przerwy zamieszkałych miast na świecie. Znany jako starotestamentowy Rabbath-Ammon, stolica Ammonitów od ok 1200 r. p.n.e., wspominany jest również jako „miasto wody”. Wizyta w Cytadeli – ruiny starożytnej Filadelfii oraz panorama na teatr rzymski. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd na pustynię, gdzie zwiedzimy kilka zamków pustynnych: Amra – zamek z VIII w. wpisany na listę UNESCO, który był rezydencją kalifów Umajadów; Azraq – czarny bazaltowy fort, strategicznie położony pośrodku oazy, na głównym pustynnym szlaku handlowym, zbudowany przez Rzymian w III w. naszej ery; Kharanah – imponująca i dobrze zachowana budowla Umajjadów położona pośród bezmiaru jordańskiej pustyni datowana na 710 r. Po zwiedzaniu przejedziemy na samo południe do Aqaby – kurortu nad Morzem Czerwonym. Wypoczynek, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Dalszy odpoczynek nad Morzem Czerwonym. Po południu przejazd na pustynię Wadi Rum. 2-godzinne safari jeepami po pustyni. Nocleg w luksusowych namiotach na pustyni. Kolacja w stylu beduińskim z występem folklorystycznym.

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Petry. Wizyta we wspaniałym czerwono-różowym mieście. Do wyboru: spacer lub przejazd konno do kanionu Siq. Zwiedzanie „Skarbca” wykutego w różowej skale. Następnie rzymski teatr, grobowce królewskie i rzymska droga. Dla wytrwałych godzinny spacer do „Klasztoru”, jeszcze jednej ikonicznej budowli. Kolacja i nocleg w Petrze.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Kerak i zwiedzanie twierdzy krzyżackiej. Następnie przejazd do Wadi Al Mujib na krótki relaks – dla chętnych 2-3 godzinne przejście kanionu (często wypełnionego wodą). Następnie przejazd nad Morzem Martwe, do najniżej położonego miejsca na świecie (aktualnie 420 m p.p.m.). Kąpiel i relaks. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Dalszy odpoczynek nad Morzem Martwym. Następnie przejazd na górę Nebo, skąd Mojżesz zobaczył Ziemię Obiecaną. Zwiedzanie Madaby, gdzie w prawosławnej cerkwi św. Jerzego znajduje się mozaika z V w. przedstawiająca najstarszą mapę Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Jerash, położonego ok. 48 km na północ od Ammanu w spokojnej dolinie pomiędzy górami Gilead. Miasto stanowi jeden z największych i najlepiej zachowanych przykładów rzymskiej architektury na świecie. Przejazd do Ajloun, gdzie na wzgórzu znajduje się zamek z XII w. wybudowany przez Saladyna. Kolacja i nocleg w Ammanie.

Dzień 8

Śniadanie, transfer na lotnisko i odlot do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?