Imperium przypraw

Ambon Wyspy Banda Seram

Wyprawa na Moluki w Indonezji, zwane również Wyspami Korzennymi, to prawdziwe doświadczanie przygody. Odwiedzimy regiony, o które swego czasu rywalizowały największe kolonialne mocarstwa Europy i gdzie oddech historii czuć do dziś. Zabytkowa, doskonale zachowana miejscowość Banda Neira budzi wspomnienia z filmów o piratach, dodatkowo piękne plaże i niesamowite rafy koralowe pozwolą odpocząć i nacieszyć się słońcem i wodą, a wyprawy na wulkan i w głąb dziewiczej dżungli uczynią z nas prawdziwych zdobywców. Pora na wakacje w tyleż rajskich, co arcyciekawych tropikach, bez tłumu turystów!

 

Zobacz program wycieczki

 Imperium-przypraw

Cena

2.750 PLN + 2100 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.750 PLN + 2100 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

21.09.2022 - 06.10.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • opłaty lotniskowe,
 • transport promem, statkiem, busami i samochodami,
 • bilety wstępu,
 • wyżywienie: śniadania w dniach 3-15; lunche w dniach: 4-13; kolacja dniach 4-10, 12.,13.,
 • zakwaterowanie w hotelach 3 i 4* w pokojach dwuosobowych z prywatną łazienką oraz w pensjonacie w Banda Neira, także w pokojach dwuosobowych z prywatnymi łazienkami,
 • usługi miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa – Denpasar ‒ Warszawa: cena od ok. 2.500 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD,

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Indonezji.

Dzień 2

Przylot na Bali. Transfer do hotelu znajdującego się w pobliżu lotniska. W zależności od godziny przylotu czas wolny na wyjście na miasto.

Dzień 3

Po śniadaniu transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Ambon. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Ambon.

Dzień 4

Całodzienne zwiedzanie miasta Ambon i okolic; wizyta w muzeum Siwalima, którego ekspozycja poświęcona jest kulturze, tradycjom i historii wyspy. Następnie zmiana klimatu na przyrodniczy: wizyta na plażach Pinu Kota, Natsepa i niezwykle malowniczej Liang. Po drodze lunch w lokalnej restauracji oraz odwiedziny w wiosce Waai, której mieszkańcy hodują uznawane za święte, osiągające nawet kilka metrów długości, węgorze karmione... kurzymi jajami! Przed powrotem na nocleg do hotelu kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 5

Kontynuacja zwiedzania wsypy Ambon. Na początek wizyta w położonej w górach wiosce Soya; zwiedzanie chaty radży, czyli dawnego władcy wioski; krótki spacer na szczyt góry, na której zboczach położona jest wioska. Następnie przejazd na cmentarz, który jest równocześnie pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej oraz wizyty w wioskach Kaitetu i Hila. W okolicy pierwszej z nich znajduje się najstarszy meczet na Molukach wybudowany w XV wieku, na obecne miejsce przeniesiony został na początku XVII wieku. W Hila wizyta w kolonialnym kościele i forcie Amsterdam, wzniesionym w pierwszej połowie XVII wieku przez holenderską Kompanię Wschodnioindyjską. W trakcie całodniowego zwiedzania będzie miała miejsce przerwa na lunch w lokalnej restauracji. Wieczorem, także w lokalnej restauracji, kolacja, po której nastąpi przejazd do hotelu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do portu. Rejs szybką łodzią motorową na Banda Neira, wyspę, na której znajduje się miasteczko o tej samej nazwie – jedyne większe skupisko ludzkie w archipelagu Wysp Banda. Jeśli czas pozwoli jeszcze tego samego dnia odbędzie się krótka wycieczka po miasteczku zachowanym w całości jeszcze z okresu kolonialnego. W planie wizyta w pałacu Mini Neira, rezydencji gubernatora Kompani Wschodnioindyjskiej na Banda Neira, wybudowanym w XVII wieku kościele oraz na lokalnym targu. Wieczorem przejazd do hotelu; kolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wyprawa na wyspę Banda Besar i wizyta na historycznych plantacjach gałki muszkatołowej. Kolejno wizyta w Forcie Hollandia i Perigi Kramat, gdzie znajduje się święta studnia, stanowiąca jedno z głównych źródeł wody mieszkańców wyspy. W drugiej części dnia wyprawa snorkelingowa na wyspę Karaka-Karang Baru. Lunch na wyspie. Wieczorem powrót do Banda Neira na kolację i nocleg.

Dzień 8

Całodzienny „island hopping”, czyli wizyty na wyspach Ai, Run i Nailaka; rajskie plaże i idealne warunki do snorkelingu z pewnością uatrakcyjnia wypoczynek w tym malowniczym zakątku świata. Na jednej z wysp będzie miała miejsce przerwa na lunch. Po południu powrót do Banda Neira na kolacje i nocleg.

Dzień 9

Kolejny dzień, który upłynie na błogim plażowaniu oraz snorkelingu. W planie: wyspa Hatta i wyspa Pisang. Przy tej pierwszej znajduje się jedna z najpiękniejszych raf koralowych w Indonezji. Lunch w trakcie wypoczynku. Po południu powrót do Banda Neira na kolacje i nocleg.

Dzień 10

Od rana wyprawa, której celem jest zdobycie wulkanu Gunung Api. Około trzygodzinna trasa wspinaczki na szczyt wiedzie przez gęsty las równikowy, a w końcowej fazie przez pola wulkanicznego pumeksu. Nagrodą za wysiłek jest fantastyczny widok na cały archipelag. Zejście z wulkanu i wypoczynek po wspinaczce. Nocleg w Banda Neira.

Dzień 11

Po śniadaniu przejazd do poru. Podróż szybką łodzią na wyspę Ambon. Transfer do hotelu. Wieczorem czas wolny, kolacja. Nocleg w Ambon.

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd do poru. Dwugodzinny transfer łodzią do portu Amahai na wyspie Seram, drugiej co do wielkości w archipelagu Moluków. Kolejno przejazd samochodem do wioski Saleman, leżącej na północy wyspy (ok. 2,5 godziny jazdy). Stamtąd transfer łodzią na plażę Ora, przepiękny zakątek wsypy, gdzie znajduje się niewielki ośrodek turystyczny. Nocleg.

Dzień 13

Śniadanie w hotelu, a następnie wycieczka łodzią do pięknych przyrodniczo miejsc Mata Air Belanda i Tebing Batu. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Kilkugodzinny powrót na wyspę Ambon. Transfer do hotelu; kolacja i nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i lot na Bali. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny; ostatnie chwile, by nacieszyć się równikowym słońcem. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?