Wakacje na wulkanie

Jawa Flores Park Narodowy Komodo wyspa Kalong wyspa Kelor Bali

Proponujemy Państwu nasz główny, sprawdzony program w ulepszonej wersji, która pozwoli jeszcze pełniej poznać kraj: odwiedzimy nie tylko najsłynniejsze zabytki Jawy i Bali, ale także poznamy autentyczne życie w wioskach na Flores. Nie zabraknie również atrakcji przyrodniczych ‒ wulkanów, rafy koralowej, czy słynnych „smoków z Komodo”. Zobaczymy dodatkowo, w kilku miejscach, tarasy ryżowe. Całość w wysokim standardzie za bardzo dobrą cenę. Zapraszamy na wakacje do krain ciekawych kultur, pięknych widoków, intrygujących dźwięków, bogatych smaków i zniewalających zapachów.
Zobacz program wycieczki

 

wakacje-na-wulkanie

Cena

2500 USD
Wyprawa realizowana już od 6 osób!
I rata: 500 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2000 USD płatne 30 dni przed imprezą

Terminy

03.10.2018 - 16.10.2018

01.06.2019 - 14.06.2019

10.08.2019 - 23.08.2019


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • przejazdy prywatnymi mikrobusami, jeepami i łodziami,
 • zakwaterowanie: w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe, 1 nocleg w plemiennych chatach
 • wyżywienie: śniadania, lunche (z wyjątkiem dnia 10, 12 i 13), kolacje w dniach 2., 8., 13.,
 • bilety wstępu,
 • usługi miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasach Warszawa ‒ Jakarta i Denpasar ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 450 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Przelot z Warszawy do Dżakarty. Przesiadka w jednym z portów lotniczych w Europie.

Dzień 2

Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek po podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżakarcie.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Wycieczka po Dżakarcie, w tym: Muzeum Narodowe (w poniedziałki, kiedy muzeum jest zamknięte, wizyta w największym meczecie Azji Południowo-Wschodniej, Mesjid Istiqlal), następnie historyczny port Sunda Kelapa, dalej plac Fatahillah z ciekawymi zabytkami ery kolonialnej i przerwa na indonezyjską kawę w słynnej Cafe Batavia, wreszcie Pomnik Narodowy w centrum dzisiejszej metropolii. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Jogyakarty. Transfer z lotniska do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Rano zwiedzanie Jogyakarty, stolicy starożytnego królestwa Mataram, dziś zaś „kulturowej stolicy” Jawy: pałacu sułtańskiego Keraton, Muzeum Sono Budoyo (z wyjątkiem poniedziałku), centrum rękodzieła oferującego wyroby ze srebra oraz warsztatów rzemieślników wytwarzających batiki. Po południu wycieczka do Prambanan, największego kompleksu hinduistycznego na Jawie. Powrót do Jogyakarty na nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd do słynnej Borobudur, pochodzącej z IX w. największej buddyjskiej świątyni świata. Następnie wizyta w wiosce Candirejo: przejażdżka bryczką, kosztowanie lokalnych specjałów i kawy luwak, nauka gry na gamelanie. Po zwiedzaniu przejazd na lotnisko i przelot do Surabaya. Następnie przejazd na nocleg w okolice wulkanu Bromo.

Dzień 6

Jeszcze przed świtem wyjazd z hotelu i przejazd do punktu widokowego Penanjakan na wschód słońca nad wulkanami Bromo, Batok i najwyższym szczytem Jawy, Gunung Semeru (3676 m n.p.m.). Następnie zjazd dżipami do kaldery wulkanu Tengger i przejazd przez Morze Piasków do miejsca, skąd wjeżdża się na koniach na krawędź wulkanu Bromo. Następnie powrót na śniadanie do hotelu, odpoczynek i transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Nocleg w mieście Kuta.

Dzień 7

Wczesnym rankiem przelot na Flores, „kwiatową” (jak mówi sama nazwa) wyspę, która zachwyca swą urodą. Po przylocie transfer do portu i rozpoczęcie rejsu, którego celem jest eksploracja Parku Narodowego Komodo. Wizyta na wyspie Rinca połączona z trekkingiem w poszukiwaniu słynnych waranów. Kolejno rejs w kierunku wyspy Kalong (obserwowanie wielkich, owocożernych nietoperzy) i Kelor (snorkelling w pełnych morskiej fauny, krystalicznie czystych wodach). Wieczorem powrót do hotelu w Labuan Bajo.

Dzień 8

Po śniadaniu wyjazd w kierunku wioski Lembor, gdzie nadarzy się okazja do zobaczenie największych pól ryżowych na zachodzie Flores. Następnie przejazd do położonej na południu Flores wioski Denge, z której rozpocznie się trzygodzinny trekking w kierunku tradycyjnej wioski Wae Rebo. Wędrówka prowadzić będzie przez dziewiczy las deszczowy, a przyroda stale będzie znajdować się „na wyciągnięcie ręki”. Wieczorem zakwaterowanie w jednym z tradycyjnych plemiennych domów i kolacja. Nocleg w odizolowanej od świata wiosce, otoczonej przez dżunglę, na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Dzień 9

Od samego rana obserwacja życia społeczności Wae Rebo; śniadanie, rozmowy z mieszkańcami, dzięki którym będzie można zdobyć ciekawe informacje na temat codziennego życia w wiosce. Następnie zejście do wioski Dange; stamtąd przejazd samochodem do Labuan Bajo. Nocleg w hotelu w Labuan Bajo.

Dzień 10

Przedpołudniem czas na zasłużony odpoczynek i relaks w pięknych okolicznościach przyrody. Po południu przelot na Bali. Transfer i nocleg w hotelu w Sanur.

Dzień 11

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bali pozwalająca poznać kulturę i historię wyspy w najważniejszych ich odsłonach. Wizyta w tradycyjnym balijskim domu, podziwianie cudu techniki – tarasów ryżowych w Bukit Jumbul, zwiedzanie najważniejszego kompleksu świątynnego Pura Besakih, a także odwiedziny w pałacu królewskim w Klungkung. Powrót na nocleg do Sanur.

Dzień 12

Wypoczynek pod równikowym słońcem :)

Dzień 13

Dzień wolny i ostatnia okazja, by nasycić się słońcem, plażą i zakupić pamiątki. Wieczorem kolacja pożegnalna. W nocy lub nad ranem wylot do kraju.

Dzień 14

Przylot do jednego z portów przesiadkowych. Dolot na lotnisko Okęcie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?