Wyprawa 'Wakacje na wulkanie' : Indonezja

Wakacje na wulkanie

Jawa Flores Park Narodowy Komodo Pink Beach Bali

Proponujemy Państwu nasz główny, sprawdzony program w ulepszonej wersji, która pozwoli jeszcze pełniej poznać kraj: odwiedzimy nie tylko najsłynniejsze zabytki Jawy i Bali, ale także poznamy autentyczne życie w wioskach na Flores. Nie zabraknie również atrakcji przyrodniczych ‒ wulkanów, rafy koralowej, czy słynnych „smoków z Komodo”. Zobaczymy dodatkowo, w kilku miejscach, tarasy ryżowe. Całość w wysokim standardzie za bardzo dobrą cenę. Zapraszamy na wakacje do krain ciekawych kultur, pięknych widoków, intrygujących dźwięków, bogatych smaków i zniewalających zapachów.
Zobacz program wycieczki

 

wakacje-na-wulkanie

Cena

2500 USD
Wyprawa realizowana już od 6 osób!
I rata: 500 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2000 USD płatne 30 dni przed imprezą

Terminy

03.06.2018 - 16.06.2018

11.08.2018 - 24.08.2018

03.10.2018 - 16.10.2018


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • przejazdy prywatnymi mikrobusami, jeepami i łodziami,
 • zakwaterowanie: w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe, 1 nocleg w plemiennych chatach
 • wyżywienie: śniadania, lunche (z wyjątkiem dnia 13), kolacje w dniach 2., 9., 13.,
 • bilety wstępu,
 • usługi miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotniczych na trasach Warszawa ‒ Jakarta i Denpasar ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 400 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Przelot z Warszawy do Dżakarty. Przesiadka w jednym z portów lotniczych w Europie.

Dzień 2

Przylot do Dżakarty, stolicy Indonezji. Transfer z lotniska do hotelu. Czas na odpoczynek po podroży. Kolacja i nocleg w hotelu w Dżakarcie.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Wycieczka po Dżakarcie, w tym: Muzeum Narodowe (w poniedziałki, kiedy muzeum jest zamknięte, wizyta w największym meczecie Azji Południowo-Wschodniej, Mesjid Istiqlal), następnie historyczny port Sunda Kelapa, dalej plac Fatahillah z ciekawymi zabytkami ery kolonialnej i przerwa na indonezyjską kawę w słynnej Cafe Batavia, wreszcie Pomnik Narodowy w centrum dzisiejszej metropolii. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Jogyakarty. Transfer z lotniska do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Rano zwiedzanie Jogyakarty, stolicy starożytnego królestwa Mataram, dziś zaś „kulturowej stolicy” Jawy: pałacu sułtańskiego Keraton, Muzeum Sono Budoyo (z wyjątkiem poniedziałku), centrum rękodzieła oferujące wyroby ze srebra oraz warsztatów rzemieślników wytwarzających batiki. Po południu wycieczka do słynnej Borobudur, pochodzącej z IX w. największej buddyjskiej świątyni świata. Powrót do Jogyakarty na nocleg.

Dzień 5

Śniadanie w hotelu. Przejazd z Yogyakarty na wschód w celu zwiedzania Prambanan, największego kompleksu hinduistycznego na Jawie. Drugi przystanek na zwiedzanie pałacu sułtańskiego Mangkunegaran w Solo. Po zwiedzaniu przejazd w okolice miasta Malang.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Rano eksplorowanie miasteczka Malang: zwiedzanie m.in. chińskiej świątyni. Po południu gościna w tradycyjnej wiosce. Nocleg w hotelu w okolicy Malang.

Dzień 7

Jeszcze przed świtem wyjazd z hotelu i przejazd do punktu widokowego Penanjakan na wschód słońca nad wulkanami Bromo, Batok i najwyższym szczytem Jawy, Gunung Semeru (3676 m n.p.m.). Następnie zjazd dżipami do kaldery wulkanu Tengger i przejazd przez Morze Piasków do miejsca, skąd wjeżdża się na koniach na krawędź wulkanu Bromo. Następnie powrót na śniadanie do hotelu, odpoczynek i transfer na lotnisko. Przelot na Bali. Nocleg w mieście Kuta.

Dzień 8

Wczesnym rankiem przelot na Flores, „kwiatową” (jak mówi sama nazwa) wyspę, która zachwyca swą urodą. Po przylocie transfer do portu i rozpoczęcie rejsu, którego celem jest eksploracja Parku Narodowego Komodo. Wizyta na wyspie Rinca połączona z trekkingiem w poszukiwaniu słynnych waranów. Kolejno rejs w kierunku wyspy Komodo i nurkowanie w pełnych morskiej fauny, krystalicznie czystych wodach w okolicy Różowej Plaży. Wieczorem przejazd do hotelu w Labuan Bajo.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd w kierunku wioski Lembor, gdzie nadarzy się okazja do zobaczenie największych pól ryżowych na zachodzie Flores. Następnie przejazd do położonej na południu Flores wioski Denge, z której rozpocznie się trzygodzinny trekking w kierunku tradycyjnej wioski Wae Rebo. Wędrówka prowadzić będzie przez dziewiczy las deszczowy, a przyroda stale będzie znajdować się „na wyciągnięcie ręki”. Wieczorem zakwaterowanie w jednym z tradycyjnych plemiennych domów i kolacja. Nocleg w odizolowanej od świata wiosce, otoczonej przez dżunglę, na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem.

Dzień 10

Od samego rana obserwacja życia społeczności Wae Rebo; śniadanie, rozmowy z mieszkańcami, dzięki którym będzie można zdobyć ciekawe informacje na temat codziennego życia w wiosce. Następnie zejście do wioski Dange; stamtąd przejazd samochodem do Labuan Bajo. Nocleg w hotelu w Labuan Bajo.

Dzień 11

Poranny transfer na lotnisko i przelot na Bali; zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejazd do świątyni Uluwatu; po drodze okazja do podziwiania krajobrazów Bali. Zwiedzanie świątyni Uluwatu, położonej na szczycie morskiego klifu, skąd rozpościera się niesamowity widok. Jest to zupełnie "pocztówkowe" miejsce – podobnie jak świątynia Tanah Lot, położona na szczycie wyłaniających się z morza skał, gdzie udamy się obserwować zachód słońca. Po zmroku powrót do hotelu w Sanur.

Dzień 12

Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bali pozwalająca poznać kulturę i historię wyspy w najważniejszych ich odsłonach. Wizyta w tradycyjnym balijskim domu, podziwianie cudu techniki – tarasów ryżowych w Bukit Jumbul, zwiedzanie najważniejszego kompleksu świątynnego Pura Besakih, a także odwiedziny w pałacu królewskim w Klungkung. Powrót na nocleg do Sanur.

Dzień 13

Dzień wolny i ostatnia okazja, by nasycić się równikowym słońcem, plażą i zakupić pamiątki. Wieczorem kolacja pożegnalna. W nocy lub nad ranem wylot do kraju.

Dzień 14

Przylot do jednego z portów przesiadkowych. Dolot na lotnisko Okęcie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?