Dżungla od środka

Bali Kalimantan (Borneo) Sumatra Bali

Podczas rejsu dzikimi rzekami wyspy Borneo należącej w dużej części do Indonezji i trekkingu przez jedną z największych dżungli świata spotkamy się z wolno żyjącymi orangutanami i przyjrzymy się życiu Dayaków ‒ łowców głów, niegdyś siejących postrach w całej okolicy. Czeka nas również wizyta na plantacji kauczuku i egzotycznych owoców oraz eksploracja fascynujących okolic jeziora Toba – największego jeziora wulkanicznego świata, gdzie spotkać można także szczycący się bogatą kulturą lokalny lud o tej samej nazwie, których wioski i zabytki postaramy się dokładnie poznać.

Zobacz program wycieczki

Dzungla-od-srodka

Cena

2.750 PLN + 2.850 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie + koszt biletu lotniczego II rata: 1.750 PLN + 2.850 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

06.08.2022 - 21.08.2022

10.09.2022 - 25.09.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport statkiem, busami i samochodami w miejscach docelowych,
 • bilety wstępu,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie,
 • zakwaterowanie na łodzi i w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych. Proste zakwaterowanie w „długim domu” podczas noclegu w wiosce,
 • usługi miejscowych przewodników,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa ‒ Denpasar ‒ Warszawa: cena od 3.000 PLN, ‒ wizy indonezyjskiej: 35 USD,
 • opłat lotniskowych: 40 USD,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • fakultatywnej wycieczki po wyspie Bali: 80 USD,
 • dopłaty do pokoju osobowego: 550 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Denpasar na wyspie Bali, przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Dempasar na Bali, transfer do hotelu przy plaży w Kucie. Wieczorem uroczysta, powitalna kolacja w jednej z najbardziej znanych restauracji w miejscowości Seminyak. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3

Rano przejazd na lotnisko i przelot na Kalimantan i przejazd do przystani Rahai'i Pangun, gdzie rozpocznie się przygoda. Zakwaterowanie w prywatnych kabinach na łodzi motorowej, rejs przez pływającą wioskę rybacką, dalej w górę rzeki do wysp zamieszkałych przez orangutany i coraz głębiej w dżunglę. Wieczorem przesiadka na małe canoe i przeprawa przez Czarne Jeziora. Powrót na kolację. Nocleg na łodzi.

Dzień 4

Śniadanie na pokładzie. Dalsza wyprawa w górę rzeki Rungan przez rezerwat orangutanów na wyspie Kaja. Wizyta w wiosce Kanarakan, obserwacja codziennego życia i pracy członków tej wyizolowanej społeczności. Po południu spływ canoe. Powrót na kolację do wioski i nocleg na łodzi.

Dzień 5

Po śniadaniu podróż w dół rzeki do wyspy Pallas. Wizyta w centrum rehabilitacji młodych orangutanów osieroconych. Wyprawa canoe do wioski Tumbang Tahai oraz na wzgórza Tangkiling, gdzie zobaczymy "patahu" ‒ charakterystyczne domki na palach. Wizyta w kolejnym miejscu animistycznego kultu ‒przy świętym kamieniu Banama. Krótki trekking przez dżunglę na szczyt wzgórza i podziwianie panoramy okolicy. Powrót na łódź na kolację i nocleg.

Dzień 6

Spokojny, kilkugodzinny rejs do Bukit Rawi. Spacer po historycznym miasteczku, możliwość zobaczenia tradycyjnych "długich domów" Dayaków oraz poznanie ich animistycznej tradycji ‒ budowy "sandung" czyli "domów dusz", czy urządzania spektakularnych ceremonii popogrzebowych. Kolacja na pokładzie i nocleg.

Dzień 7

Powrót do Rahai'i Pangun. Przejazd do Kampung Lauk. Zakwaterowanie w hotelu i wypoczynek. Wieczorem wspólna kolacja z rodziną Dayaków, którzy zaproszą nas do autentycznego "długiego domu". Po kolacji wsłuchiwanie się w opowieści starszyzny Dayaków o dawnym życiu w dżungli, w czasach gdy polowano jeszcze "na głowy". Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu wyprawa canoe na okoliczne plantacje kauczukowca oraz obserwacja zbiorów owoców w dżungli. Krótki trekking przez las deszczowy. Po południu wizyta w lokalnej wiosce. Wieczorem kolacja połączona z etnicznymi tańcami i śpiewami. Prosty nocleg w "długim domu".

Dzień 9

Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko w Palangkaraya i przelot na lotnisko Polonia (sic!) w Medan na Sumatrze. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do Bukit Lawang przez Binjai oraz Kuala. Po drodze obserwacja licznych plantacji kauczukowców i palm olejowych. Lunch po drodze w lokalnej restauracji. Dojazd do Bukit Lawang w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po bardzo wczesnym śniadaniu trzygodzinny trekking przez dżunglę Parku Narodowego Leuser zamieszkanego przez dzikie orangutany. Obserwacja tych niezwykłych zwierząt w ich naturalnym środowisku. Przejazd do Berastagi, po drodze postój nad rzeką Sembahe i podziwianie wodospadu Sikulikap. Wizyta w tradycyjnej wiosce Batak Karo i na ciekawym targu owoców w Peceren. Lunch w lokalnej restauracji. W godzinach popołudniowych dojazd do Berastagi, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 11

Przejazd przepiękną trasą płaskowyżu Karo do imponującego wodospadu Sipiso Piso, którego wody spadają z jaskini położonej blisko120 metrów nad ziemią. Wizyta w Pematang Purba, dawnej siedzibie władcy Simalungun, po którym pozostał m. in. drewniany pałac będący wspaniałym przykładem tradycyjnej architektury w stylu adat. Przejazd do otoczonego skałami miasteczka Parapat nad wybrzeżem jeziora Toba. Jest to brama do świata fascynującej kultury ludu Toba, których gościnność jest znana w całej Indonezji. Zakwaterowanie w hotelu, wspólna kolacja i nocleg.

Dzień 12

Transfer do przystani nad jeziorem. Rejs statkiem na wyspę Samosir, będącej jednym z najstarszych i najważniejszych ośrodków kultury Toba. Wizyta w wiosce Ambarita, będącej historyczną siedzibą króla Siallagan oraz w wiosce Simanido. Zwiedzanie pozostałości oryginalnej zabudowy oraz współczesnych, budowanych według tradycyjnych wzorców domów Batak Toba. Lunch i kąpiel w turkusowych wodach jeziora Toba. Przejazd do wioski Tomok. Zwiedzanie grobowca króla Sidabutar wyrzeźbionego w kształcie gigantycznej łodzi. Rejs z powrotem do Parapat. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd z powrotem do Medan przez Pematang Siantar. Po drodze liczne plantacje kauczukowca, palm olejowych oraz kakao. Transfer na lotnisko w Medan i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży, kolacja i nocleg.

Dzień 14

Dzień wolny do wykorzystania we własnym zakresie. Dla chętnych fakultatywna wycieczka po Bali: świątynia w Besakih, starożytne grobowce królewskie Gunung Kawi, wielki krater wulkaniczny Kintamani i wizyta w Ubud – artystycznej i kulturalnej stolicy wyspy. Wieczorem uroczysta, pożegnalna kolacja.

Dzień 15

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i łapanie ostatniego słońca na plaży. Przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 16

Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?