Najdziksze rejony świata

Papua Zachodnia Tana Toraja Bira

Trekking przez Papuę Zachodnią to intensywne doświadczenie, które pozostaje w pamięci do końca życia. Przejdziemy przez tereny nietknięte przez cywilizację, natkniemy się na plemiona nadal praktykujące kanibalizm, dane nam będzie obcować z dziewiczą przyrodą i nocować wśród tubylczych ludów. Dodatkowo poznamy fascynujący, wyjątkowo odrębny i bogaty kulturowo rejon Tana Toraja, by na końcu zasłużenie odpocząć na rajskiej plaży w Bira.

Zobacz program wycieczki

 Najdziksze-rejony-świata

Cena

2.850 PLN + 3.100 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.850 PLN + 3.100 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

01.10.2022 - 16.10.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport busami i samochodami w miejscach docelowych,
 • bilety wstępu,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie, podczas trekkingu przygotowywane przez tragarzy,
 • zakwaterowanie w najlepszych możliwych warunkach: hotelach 4* (Jayapura), 2* (Wamena), bungalowach na plaży i lokalnych chatach lub namiotach podczas trekkingu,
 • usługi miejscowych przewodników, tragarzy, kucharza,
 • opłaty związane z trekkingiem na Papui,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa ‒ Dżakarta, Denpasar ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • opłat lotniskowych: 30 USD,
 • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 620 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Wylot do Indonezji, przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Lądowanie w Dżakarcie w godzinach popołudniowych. Przelot na Papuę. Kolacja w restauracji na lotnisku. Nocny przelot do Jayapury.

Dzień 3

O świcie lądowanie w Jayapurze. Przesiadka na kolejny samolot. Przelot do Doliny Baliem jest atrakcją samą w sobie ‒ z okien samolotu rozpościera się niezapomniany widok na dziki interior wyspy: gęste połacie lasu deszczowego, serpentyny potężnych rzek, wzgórza i poszarpane wierzchołki gór oraz nieliczne ślady ludzkiej obecności w bezkresnym oceanie dżungli. Zakwaterowanie w hotelu. Po lunchu krótka wycieczka na wiszący most Pugima oraz wizyta na lokalnym targu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4

Przejazd do Sogokmo. Około pięciogodzinny przemarsz przez pagórkowate tereny do Hitugi. Na mijanych po drodze polach słodkich ziemniaków okazja do obserwacji członków plemienia Dani podczas ich codziennej pracy. Dotarcie do Hitugi, zakwaterowanie w domu szefa wioski. W trakcie, gdy kucharz i miejscowe kobiety zajmą się przygotowywaniem lunchu ‒ czas wolny do wykorzystania na zaprzyjaźnienie się z gospodarzami i podglądanie codziennego życia. Kolacja i nocleg w chacie Dani lub pod namiotami.

Dzień 5

Wczesna pobudka, śniadanie i poranna toaleta nad brzegiem rzeki. Około 2 godzin marszu w dół do rzeki Mugi, gdzie znajduje się most linowy i niewielki wodospad. Dalsze 30 minut trekkingu do wioski Syokosimo. Zakwaterowanie w namiotach lub lokalnych chatach. Lunch. Krótka wyprawa do innych osad Dani położonych w wyższych partiach gór. Wieczorem powrót do Syokosimo, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Trekking po coraz bardziej stromych pagórkach porośniętych gęstym lasem deszczowym. Po dwóch godzinach dotarcie do wioski Userem. Dalej przejście przez pola upraw należące do Dani, aż do wiszącego mostu nad rzeką Baliem. Lunch. Po przerwie dwugodzinny trekking do wioski Kilise. Zakwaterowanie w namiotach lub lokalnych chatach. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Kontynuacja trekkingu południową częścią doliny Baliem, marsz do wioski Kurima, jednej z ostatnich osad w tej okolicy wciąż niezmienionej przez cywilizację. Podziwianie prymitywnego systemu agrokulturalnego. Około południa powrotny przejazd do Wameny. Zakwaterowanie w hotelu. Lunch w lokalnej restauracji. Po posiłku wyprawa do wiosek Jiwika i Anemoigi, gdzie mieszkańcy przechowują rzekomo 250-letnią mumię swojego przodka. Powrót do Wameny na kolację. Nocleg w hotelu.

Dzień 8

Po śniadaniu około godzinny przejazd do Ilueraima. Zwiedzanie prymitywnych solanek, w których sól uzyskuje się poprzez moczenie bananowców w słonej wodzie. Wizyta w wiosce Anemoigi, gdzie zainscenizowana zostanie bitwa Dani oraz pokaz tańców wojennych. Powrót do Wameny, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Jayapury. Wyprawa łodziami plemion zamieszkujących okolice jeziora Sentani, później ‒ o ile będzie to możliwe - wizyta w ciekawym muzeum antropologicznym w Jayapurze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10

Po wczesnym śniadaniu przejazd na lotnisko i wylot do Makassaru. Po przylocie około ośmiogodzinny przejazd do Toraja. Trasa wiedzie głównie przez rejony górskie z zapierającymi dech w piersi widokami. Lunch po drodze w miejscowości Pare-Pare. Wieczorem dojazd do Rantepao, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 11

Dwa dni eksploracji fascynującego, górskiego regionu Tana Toraja. Wizyta w prastarych, kamiennych grobach wykutych w wapiennych klifach w Lemo i Londa. Zwiedzanie autentycznych wiosek Torajów – Kete Kesuk i Palawa, a w nich Tobgkaki – oryginalne domy o unikatowej, charakterystycznej dla tego regionu architekturze. Z pewnością będzie okazja zejść z utartych szlaków i doświadczyć autentycznej i tajemniczej kultury Torajów. Noclegi w hotelu, posiłki w lokalnych restauracjach.

Dzień 12

Kontynuacja eksploracji fascynującego, górskiego regionu Tana Toraja.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do Bira na południe od Makassar. Po drodze lunch z widokiem na popularną „Pussy Hill”. Plaża w Bira uważana jest za najpiękniejszą na Sulawesi i jedną z lepszych w całej Indonezji. Wciąż stanowi jednak „ukrytą perłę” archipelagu i nie docierają do niej tłumy turystów. Wzdłuż plaż po drodze do Bira zobaczyć można setki drewnianych statków Phinisi. Dojazd do Bira, zakwaterowanie w bungalowach na samej plaży. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Wolny dzień do wykorzystania na rajskiej plaży. Dla chętnych nurkowanie lub snorkling, spacery wzdłuż klifu lub po prostu zasłużone, beztroskie lenistwo. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 15

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Makassar i wylot na Bali. Lądowanie w Denpasar w godzinach wczesnopopołudniowych. Lunch w restauracji na lotnisku. Przesiadka na samolot do Europy. Wylot do Polski.

Dzień 16

Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?