Nieznane buddyjskie klejnoty

Rangun Pegu - Mandalaj - Mingun Amarapura Sikong Munywa Pakokku Bagan Pindaya Inle Ngapali

Zapraszamy na niesamowitą wyprawę pozwalającą dogłębnie poznać Birmę – jeden z najbardziej niedostępnych i najsłabiej opisanych krajów Azji. Oprócz zaznajomienia się ze sztandarowymi atrakcjami, takimi jak majestatyczne Bagan, wyjątkowo malownicze jezioro Inle i arcyciekawe okolice Mandalaj, będziemy mieli także okazję dokładnie przyjrzeć się życiu na prowincji, poznać rzadziej odwiedzane buddyjskie zabytki, by ostatecznie odpocząć na przepięknych plażach Ngapali. Daj sobie szansę naprawdę zaprzyjaźnić się z Birmą! Zobacz program wycieczki nieznane_buddyjskie_klejnoty

Cena

2.850 PLN + 1.750 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.850 PLN + 1.750 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.01.2019 - 14.02.2019

31.10.2019 - 14.11.2019


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • transport busami, statkami, łodziami i pociągiem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*, 4* i 5*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: śniadania i kolacje na całej trasie (12., 13. i 14. bez kolacji), jeden lunch w formie pikniku,
 • bilety wstępu,
 • wizę,
 • opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa – Rangun ‒ Warszawa: od 3.500 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 570 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Rangunu w Birmie.

Dzień 2

Przylot do Rangunu w godzinach wieczornych i transfer do hotelu. Czas na aklimatyzację, wymianę pieniędzy, następnie kolacja i nocleg.

Dzień 3

Rano zwiedzanie najważniejszego miejsca kultu buddyjskiego w Birmie, wspaniałej świątyni Shwedagon. Następnie przejazd do Pegu, byłej stolicy i jednego z ważniejszych ośrodków życia politycznego i religijnego dawnej Birmy. Zwiedzanie pagody Kyaikpun, pałacu królewskiego i słynnego pomnika leżącego Buddy. Po drodze rzut oka na cmentarz ofiar II Wojny Światowej i podglądanie życia na prowincji ‒ w jednej z wiosek, której mieszkańcy zajmują się garncarstwem. Powrót na nocleg do Rangunu.

Dzień 4

Rano zwiedzanie Rangunu: spacer po dzielnicy kolonialnej i wizyta na targu. Po południu przelot do Mandalaj – drugiego co do wielkości miasta Birmy i kulturalnej stolicy kraju, w której swoją twórczość literacką zaczynał George Orwell. Transfer do hotelu, dla chętnych wieczorny spacer po okolicy.

Dzień 5

Całodniowe zwiedzanie Mandalaj i okolicy, wypełnione arcyciekawymi, unikalnymi w skali światowej atrakcjami. Odwiedziny w klasztorze Shwenandaw, w pałacu królewskim i w kompleksie Kuthodaw, znanym jako największa książka na świecie. Możliwość przyjrzenia się adoracji słynnego, nieustannie okładanego złotem pomnika Buddy Mahamuni. Następnie rejs najdłuższą rzeką Birmy Irawadi do Mingun, gdzie znajduje się największa niedokończona stupa na świecie i największy na świecie wiszący dzwon. Późnym popołudniem przejazd do Amarapury i podziwianie zapierającego dech w piersiach zachodu słońca przy najdłuższym na świecie moście tekowym. Nocleg w Mandalaj.

Dzień 6

Przejazd do Monywy. Po drodze zwiedzanie miasta Sikong, wizyta w manufakturze srebra i podziwianie panoramy z okolicznego wzgórza. Po południu zwiedzanie Monywy: niesamowitej świątyni Thambuddhei i jednego z największych stojących pomników Buddy na świecie (116 m!). Nocleg w Monywie.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do Pakokku, gdzie można będzie podziwiać najznakomitsze w całej Birmie przykłady sztuki snycerskiej w świątyni Shwegu. Po drodze zwiedzanie kompleksu jaskiń Po Win Taung. Po południu kolejne spotkanie z rzeką Irawadi i około 3-godzinny rejs do Bagan. Wieczorem transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 8

Całodniowe, intensywne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie – porównywalnego z Angkorem, starożytnego kompleksu Bagan, uznanego przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Zwiedzanie najpiękniejszych spośród 2 tysięcy zachowanych świątyń. Podziwianie zachodu słońca nad miastem i kolacja z pokazem tradycyjnej birmańskiej sztuki lalkarskiej. Nocleg w Bagan.

Dzień 9

Wczesnym rankiem wylot do Heho. Następnie przejazd przez spokojną birmańską prowincję do kompleksu jaskiń Pindaya, gdzie znajduje się ponad 8 tysięcy posągów Buddy, ukrytych niegdyś przed Brytyjczykami. Zwiedzanie manufaktury papieru. Po południu przejazd do niegdyś wyjątkowo popularnej wśród Brytyjczyków stacji górskiej Kalaw i przygotowanie do trekkingu w dniu następnym.

Dzień 10

Rano odwiedziny na miejscowym targu, gdzie można zobaczyć przedstawicieli różnych mniejszości etnicznych z całego regionu. Następnie lekki, około 3-godzinny trekking po górzystej okolicy i lunch w formie pikniku w jednej z okolicznych wiosek. Po południu przejazd autobusem nad jezioro Inle z przesiadką na regionalny, wyjątkowo atrakcyjny pociąg, funkcjonujący tu w tej samej formie od czasów brytyjskiej kolonizacji (w przypadku znacznego opóźnienia lub problemów na trasie – kontynuowanie podróży autobusem). Nocleg nad samym jeziorem.

Dzień 11

Całodniowe zwiedzanie łodziami jeziora Inle i okolic. Jedyne w swoim rodzaju pływające ogrody, „kobiety-żyrafy” z plemienia Padung (jeśli szczęście dopisze), zwiedzanie klasztoru Skaczącego Kota i imponującego kompleksu świątynnego Indein. Podglądanie zwykłego życia rybaków i mieszkańców wiosek zbudowanych na jeziorze. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 12

Rano przelot z Heho do Thandwe, czyli plaży Ngapali.

Dzień 13

Cały dzień przeznaczony na relaks na najpiękniejszych plażach Birmy i odpoczynek po trudach wyprawy.

Dzień 14

Poranny przelot z Thandwe do Rangunu i przesiadka na lot międzynarodowy. W miarę możliwości czasowych zwiedzanie niepoznanych jeszcze atrakcji Rangunu (między przelotami).

Dzień 15

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?