Serce Buddy

Rangun Thantaung Inle Bagan góra Popa Huay Xai Pak Beng Pak Ou Tam Ting Lunag Prabang

Ta wycieczka jest podróżą w czasie. W jej trakcie przekonamy się, jak silnie zakorzeniona jest w Birmie i Laosie tradycja buddyjska, która wraz z wpływami cywilizacji chińskiej i indyjskiej tworzy niepowtarzalną atmosferę oraz mieszankę kulturową. Z pewnością w naszych wspomnieniach na zawsze pozostanie majestatyczna kolebka cywilizacji birmańskiej, Bagan wraz z niezliczonymi stupami i świątyniami, czy Luang Prabang, stara stolica Laosu, niezwykły ośrodek buddyjski.

Podczas tej wyprawy nie zwiedzamy ruin, tylko dotykamy Wschodu w czystej postaci…
Zobacz program wycieczki

Serce-buddy

 

Cena

3.200 PLN + 2.500 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2.200 PLN + 2.500 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

04.02.2024 - 18.02.2024

27.10.2024 - 10.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne w Birmie oraz transfer do Laosu,
 • wszystkie transfery lotnisko ‒ hotel ‒ lotnisko,
 • transport: autobusy i statek,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, jeden nocleg w klasztorze,
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, pełne wyżywienie podczas rejsu Mekongiem, dwa lunche, dwie kolacje,
 • bilety wstępu,
 • wizy do Birmy i Laosu,
 • opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Rangun, Luang Prabang ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków: ok. 70 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 660 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Rangunu w Birmie.

Dzień 2

Przybycie w godzinach wieczornych do Rangunu i transfer do hotelu. Fakultatywnie wyjście na kolację do jednej z restauracji w pobliżu hotelu.

Dzień 3

Dzień w największym mieście Birmy rozpoczną odwiedziny w jednym z najważniejszych miejsc kultu buddystów birmańskich, wspaniałej świątyni Szwedagon. Następnie przejazd do centrum miasta i poznawanie jego kolonialnej spuścizny. Dodatkowo będzie można zobaczyć posąg leżącego Buddy. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Heho na nocleg do miasta Kalaw.

Dzień 4

Rano przejazd autobusem do punktu, skąd rozpoczniemy trekking po malowniczych terenach birmańskiej prowincji. Cel marszruty to klasztor buddyjski Htithein, tam przewidziany jest nocleg, dzięki czemu na własne oczy będzie można się przekonać, jak wygląda życie mnichów buddyjskich w Birmie (Trekking jest technicznie łatwy i nie wymaga żadnego przygotowania. Czas marsz to około 5-6 godzin. Dla własnej wygody należy zabrać jedynie bagaż podręczny, bagaż główny zaś zostanie przetransportowany bezpośrednio do hotelu nad jezoro Inle). Wspólna kolacja.

Dzień 5

Po śniadaniu w stylu klasztornym (prosty posiłek) kontynuacja trekkingu do wioski Thantaung. Następnie przesiadka na łódki, dopłynięcie nad jezioro Inle. Wieczorem przybycie do hotelu na nocleg.

Dzień 6

Przed południem kontynuowanie wycieczki po jeziorze, w czasie której będzie można przyjrzeć się życiu mieszkańców „pływających wiosek". Zwiedzanie świątyni Skaczącego Kota oraz targu gromadzącego codziennie mieszkańców jeziora. Targ ten stanowi nie tylko centrum wymiany handlowej, ale jest także miejscem spotkań towarzyskich, gdzie lokalna ludność oddaje się różnym rozrywkom (będą ich mogli także spróbować chętni uczestnicy wycieczki). Niekiedy udaje się tam spotkać także słynne „kobiety-żyrafy”. Wieczorem powrót do hotelu i przelot do Bagan na nocleg.

Dzień 7

Od rana zwiedzanie kolebki państwowości birmańskiej – miasta Bagan, gdzie z ponad 10 tysięcy istniejących dawniej świątyń, do dziś zachowało się około 2 tysiące. Każda z nich jest niepowtarzalna i niezwykle malownicza, prezentuje najwyższą wartość historyczną. Cała strefa archeologiczna została uznana przez UNESCO za zabytek klasy światowej. Nocleg w Bagan.

Dzień 8

Wyprawa na świętą górę Popa, siedzibę birmańskich bóstw, Natów, którym oddają cześć tutejsi animiści. Po drodze zwiedzanie prowincji i podglądanie życia codziennego połączone z degustowaniem lokalnych przysmaków. Po południu powrót do Bagan i wylot do Rangunu. Wieczorem pożegnamy Birmę kolacją w malowniczym parku nad Jeziorem Księżycowym (fakultatywnie).

Dzień 9

Dzień przeznaczony na transfer w pobliże granicy z Laosem.

Dzień 10

Z przystani w Huay Xai rozpoczęcie rejsu po Mekongu. Po drodze odwiedziny w lokalnych wioskach, które nie uległy jeszcze całkowicie wpływom globalizacji. Lunch na statku. Wieczorem dotarcie do Pak Beng. Tam także kolacja i nocleg.

Dzień 11

Wczesne śniadanie ‒ dla chętnych osób możliwość wyjścia na lokalny targ w Pak Beng. Kontynuowanie rejsu ‒ po drodze postój w miejscowości Ban Baw, gdzie będzie okazja do przyjrzenia się tradycyjnemu procesowi wyrobu alkoholu z ryżu oraz do jego degustacji. Lunch na statku. Kolejny przystanek w wiosce Pak Ou. Stamtąd wyprawa do Tam Ting, „jaskini tysiąca Buddów”. Po południu dotarcie do Luang Prabang. Przejazd do hotelu i nocleg.

Dzień 12

Od rana zwiedzanie Luang Prabang ‒ wizyta w najważniejszych buddyjskich świątyniach miasta (m.in. Wat Xieng Thong z mozaiką przedstawiającą drzewo życia i Wat Wisunalat ze zbiorem pozłacanych figur buddów). Wizyta na wzgórzu Phu Si – panorama miasta. Po południu wizyta przy wodospadzie Kuang Si, najbardziej malowniczym wodospadzie Laosu, gdzie w krystalicznie czystej i orzeźwiającej wodzie można będzie zażywać kąpieli… Wieczorem lekcja gotowania laotańskich przysmaków. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 13

Wcześnie rano obserwowanie procesji żebrzących mnichów. Po śniadaniu wyjazd do doliny Nam Khan. Wizyta w ośrodku słoni i przejażdżka na słoniach. Następnie wizyta przy kaskadach wodospadu Tad Sae. Spływ kajakami po rzece Nam Khat – prosty a jakże przyjemy, choćby ze względu na okazję do przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców okolicznych wiosek. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 14

Transfer na lotnisko, przelot do Bangkoku, kontynuowanie podróży do Europy.

Dzień 15

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test