Dwa narody, wiele kultur

Pekin Xi’an Banpo Banpo Czengdu Leshan Lhasa Szanghaj Zhujiajiao

Niniejsza wycieczka pozwoli Państwu poznać dwie niezwykłe, starożytne cywilizacje: chińską i tybetańską. Oprócz najsłynniejszych zabytków, będziemy również zaznajamiać się z lokalnym folklorem, różnymi tradycjami religijnymi i życiem zwykłych ludzi. Warto wybrać się na tę wycieczkę, nim miejsca opisane w programie zmienią się nieodwracalnie… Atrakcji i przeżyć duchowych nie zabraknie!

Zobacz program wycieczki

dwa-narody

Cena

2.800 PLN + 2.315 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.800 + 2.315 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

31.05.2020 - 13.06.2020

05.07.2020 - 18.07.2020

12.08.2020 - 25.08.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazd pociągiem na trasie Pekin ‒ Xi’an (miękkie leżanki w przedziałach 4-osobowych),
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (z wyjątkiem dnia 2. – kolacja i 8. dnia – śniadanie i kolacja),
 • bilety wstępu,
 • wizę chińską,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Pekin, Szanghaj ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Pekinu. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Letniego Pałacu, ogrodu z kompleksem pawilonów, będących świetnym przykładem klasycznej architektury. Następnie przejazd do centrum medycyny naturalnej na relaksujący masaż stóp (szczególnie wskazany po długim locie!). Dzień zakończy smaczna obiadokolacją.

Dzień 3

Zwiedzanie grobowców cesarzy z dynastii Ming. Wizyta w monumentalnej nekropolii ostatniej narodowej dynastii chińskiej. Podziwianie Wielkiego Muru (jednego z najlepiej zachowanych jego fragmentów), kolejnego zabytku klasy UNESCO, obecnego także na liście siedmiu nowych cudów świata. Na kolację sztandarowa potrawa chińskiej kuchni – kaczka po pekińsku.

Dzień 4

Wizyta na Placu Niebiańskiego Spokoju, największym publicznym placu świata, stanowiącym arenę wielu ważnych historycznych wydarzeń. Po poznaniu współczesnego oblicza Chin, podróż w czasie do Chin cesarskich, czyli zwiedzanie Zakazanego Miasta (Zimowy Pałac Gugong). Przejazd do Świątyni Nieba, taoistycznego kompleksu sakralnego będącego symbolem miasta, dawniej miejscem cesarskich modlitw o urodzaj. Po obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

Dzień 5

Zwiedzanie Xi’an, stolicy 13 chińskich dynastii, miasta o ponad 3000 lat tradycji, ośrodka, gdzie rozpoczynał się szlak jedwabny i którego wpływy kulturowe sięgały nawet poza kontynent (na Xi’an wzorowali się Japończycy budując Narę i Kioto). Wizyta w najważniejszych zabytkach miasta: Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi, Wielki Meczet w dzielnicy muzułmańskiej, na murch miejskich, a na koniec wielka gratka dla miłośników historii ‒ Muzeum Historyczne Prowincji Shaanxi, słynące ze swych bezcennych zbiorów. Wieczorem atrakcja kulinarna ‒ pierożki po chińsku, po niej zaś atrakcja folklorystyczna – spektakl przedstawiający tańce i muzykę z czasów dynastii Tang.

Dzień 6

Rano, w poszukiwaniu korzeni cywilizacji chińskiej, wyprawa do neolitycznej wioski Banpo. Następnie oglądanie największego zabytku okolic Xi’an, słynnej Armii Terakotowej, orszaku ośmiu tysięcy ceramicznych żołnierzy stróżujących już od ponad 2200 lat przy grobie cesarza Qin Shi. Obiadokolacja, a następnie przelot na nocleg do Chengdu.

Dzień 7

Rano wizyta w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej, ośrodku zajmującym się pracami nad zachowaniem tego zagrożonego gatunku, będącego symbolem narodowym Chin. Po zbrataniu się z pandami przejazd autokarem do Leshan, a dalej rejs łodzią po rzece Min do stóp 71-metrowego Wielkiego Buddy. Podziwianie największego kamiennego posągu Buddy na świecie stanowić będzie doskonałe wprowadzenie do tybetańskiej części wycieczki. Następnie wizyta w syczuańskim domu herbaty. Nocleg w Chengdu.

Dzień 8

Rano przelot do Lhasy. Aklimatyzacja oraz spacer po placu i ulicy Barkhor, w centrum starej Lhasy.

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta w Norbulingka, letniej rezydencji dalajlamów. Następnie przejazd do najświętszego miejsca wyznawców lamaizmu, świątyni Jokhang. Podziwianie bogactwa sztuki sakralnej i poznawanie tybetańskiego odłamu buddyzmu. Po południu wizyta w manufakturze produkującej dywany.

Dzień 10

Drugi dzień w „Świętym Miejscu” (tak tłumaczy się nazwa miasta). Rano zwiedzanie pałacu Potala, górującej nad miastem i imponującej rozmiarami zimowej rezydencji dalajlamów, cudu architektury i miejsca będącego także symbolem tożsamości narodowej Tybetańczyków. Przejazd do klasztoru Sera – zwiedzanie najważniejszego ośrodka edukacyjnego w Tybecie, słynnego dzięki m.in. widowiskowym debatom mnichów.

Dzień 11

Przed południem kontynuowanie zwiedzania Lhasy: XV-wiecznego, największego na świecie klasztoru Drepung. Następnie wizyta u rodziny tybetańskiej – okazja do poznania miejscowych zwyczajów i stylu życia. Po południu fakultatywnie krótki trekking na wysokości ponad 4000 m n.p.m. lub wycieczka nad jezioro Jamdrok. Obiadokolacja połączona z wieczorem folklorystycznym, pozwalającym poznać regionalne tańce i muzykę.

Dzień 12

Przelot do Szanghaju. Przejazd do Perły Orientu, jednej z najwyższych wież telewizyjnych świata i ikony miasta. Wieczorem spacer po Bundzie, reprezentacyjnej promenadzie miasta.

Dzień 13

Rano przejazd autokarem do wodnej wioski Zhujiajiao, pięknego miasteczka położonego nad kanałami, słynącego z dawnej architektury i malowniczych mostów. Po południu zwiedzanie nastrojowego ogrodu Yuyuan, gdzie kamień i woda – obowiązkowy element ogrodów chińskich – dają niepowtarzalne wrażenie harmonii i spokoju. Następnie spacer po pobliskiej starówce z tradycyjną zabudową oraz wizyta w fabryce jedwabiu.

Dzień 14

Rano transfer na lotnisko i wylot do Europy. Przylot na lotnisko Okęcie w godzinach wieczornych.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?