Starożytnym szlakiem karawan

Biszkek Ała-Arcza Naryn Kaszgar Osz Kokand Samarkanda Buchara Samarkanda Buchara Taszkent

Trasa wycieczki biegnie przez Kirgistan, zachodnie Chiny i Uzbekistan. Przeniesiecie się Państwo w najciekawsze z miejsc w tym regionie: do starożytnych miast Samarkandy, Buchary i Osz, w malowniczą dolinę Fergańsk, na gorącą pustynię Kyzyl-kum i na ośnieżone szczyty Pamiru… Odwiedzicie Państwo miejsca, które każdy poszukiwacz przygód podróżujący w wzdłuż dawnego Szlaku Jedwabnego chciałby zobaczyć – aż po jurtowisko przy imponującym szczycie Lenina i słynny bazar w Kaszgarze z ponad 1000-letnią historią.
Zobacz program wycieczki

starozytnym-szlakiem-karawan

 

Cena

2.900 PLN + 2.150 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.900 PLN + 2.150 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

28.05.2023 - 13.06.2023

06.08.2023 - 22.08.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne oraz przejazd pociągami,
 • klimatyzowany transport samochodowy,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, nocleg w jurtach 5. i 8. dnia,
 • wyżywienie: śniadania, kolacja 4. dnia,
 • bilety wstępu,
 • wizy,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Biszkek, Taszkent ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 655 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Kirgistanu.

Dzień 2

Przylot do Biszkeku. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: Narodowej Filharmonii z pomnikiem Manasa, bohatera narodowego eposu. Obserwacja zmiany warty na głównym placu Ala-Too. Wizyta w Muzeum Historii, przy pomniku Lenina na Starym Placu, Parku Dębowym, Operze oraz Placu Zwycięstwa. Dzień zakończą zakupy w miejscowym Domu Towarowym.

Dzień 3

Jednodniowa wycieczka do Narodowego Parku Ała-Arcza, położonego 40 km od Biszkeku. Spokojny trekking do wodospadu, odwiedziny w chacie Władimira Ratseka. Lunch w wąwozie. Zejście na dół i powrót do miasta.

Dzień 4

Przejazd nad słone jezioro Issyk-Kul, po drodze zwiedzanie wieży Burana. Nocleg w hotelu nad jeziorem.

Dzień 5

Po śniadaniu podziwianie prehistorycznych rysunków naskalnych w Czołponacie. Dalsza droga w kierunku Naryn. Po drodze postój w wiosce Koczkor, gdzie będzie można zobaczyć tradycyjne wyroby z filcu. Dojazd do Naryn, zakwaterowanie w jurtach.

Dzień 6

Śniadanie w obozowisku. Przejazd w stronę granicy kirgisko-chińskiej. Postój w zajeździe dla karawan Tasz-Rabat. Przekroczenie granicy. Podróż do Kaszgaru na nocleg.

Dzień 7

Zwiedzanie Kaszgaru: Id Kah – największego meczetu w Chinach, grobowcu Afag Kodża – najświętszego miejsca wyznawców islamu w Xinjiang oraz celu pielgrzymek wyznawców sufizmu. Odwiedziny na ulicy rzemieślników, spacer po starym mieście.

Dzień 8

Po śniadaniu wyprawa na cotygodniowy, niedzielny, największy w Azji Środkowej bazar. Wycieczka do stupy Mauri-Tim, pozostałości po buddyjskim kompleksie świątynnym oraz do sąsiedniej malowniczo położonej wioski Atusz.

Dzień 9

Po śniadaniu droga powrotna do Kirgistanu. Przejazd przez granicę i podróż do jurtowiska położonego w okolicy szczytu Lenina w Pamirze. Nocleg w jurtach.

Dzień 10

Śniadanie w obozowisku. Przejażdżka konna po okolicy. Dalsza droga przez dolinę Alai i przełęcz Taldyk (3600 m n.p.m.) do Osz.

Dzień 11

Zwiedzanie okolic Osz: świętej góry Salajmana, domu Babura, lokalnego muzeum oraz sławnego bazaru. Przejazd do granicy kirgisko-uzbeckiej. Dalsza droga przez Andiżan do Margelan. Wizyta w sławnej wytwórni jedwabiu Jodgrilik oraz na lokalnym bazarze. Dojazd do Fergany na nocleg.

Dzień 12

Przejazd do Risztan – jednego z najstarszych ośrodków ceramicznych w kraju. Dalsza podróż do Kokand, gdzie będzie można zobaczyć: pałac Kudojar-chana, mauzoleum Madori-chana oraz meczet Dżami. Dojazd na nocleg do Taszkentu przez przełęcz Kamczik.

Dzień 13

Transfer na dworzec kolejowy na pociąg pośpieszny „Afrosiab” do Samarkandy. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Wizyta na najwspanialszym placu w całej Azji Centralnej – Registanie, gdzie będzie można podziwiać interesujące madrasy. Zwiedzanie mauzoleum Gur-e Amir – grobowca Timurydów oraz mauzoleum Rukhabada. Po lunchu poznawanie meczetu Bibi-Khanym, Shah-i Zinda oraz obserwatorium Ulugbek.

Dzień 14

Dalsza podróż w kierunku Buchary przez Szachrisabz, miejsce urodzenia Timura Chromego zwanego Tamerlanem. Zwiedzanie okolic Szachrisabzu: pałacu Ak Saraj – letniej rezydencji Timura, kompleksu mauzoleum Dorus Saodat, przykładu lokalnej architektury – Dorut Tillawat oraz meczetu Kok-Gumbaz. Przejazd do Buchary, wieczorny spacer po mieście, wizyta w sklepach.

Dzień 15

Po śniadaniu zwiedzanie Buchary: mauzoleów Samanidów oraz Chaszma Ayub, kompleksu Bolo-Khauz, cytadeli Ark, zespołu architektonicznego Po-i Kalon obejmującego minaret Kalon, meczet oraz medrasę. Po lunchu dalsze poznawanie miasta: kompleksu budowli skupionego nad stawem Lab-i Hauz –medresy Kukaltasz i Diwana Begiego. Spacer po pasażu handlowym. Transfer na dworzec kolejowy na nocny pociąg do Taszkentu.

Dzień 16

Wcześniej rano przyjazd do Taszkentu. Po śniadaniu w hotelu zwiedzanie miasta: placu Khast Iman, madrasy Barak-Khan, mauzoleum Kafal-al-Shashi Mazara oraz madrasy Kukeldash. Wizyta na najstarszym bazarze w mieście, Chorsu. Po lunchu dalsze poznawanie miasta: muzeum Sztuki Użytkowej, placu Niepodległości i Amir Timur.

Dzień 17

Wczesnym rankiem transfer na lot powrotny do Polski. Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test