Kolorowe Chiny

Szanghaj Huangshan Hangzhou Guilin Yangshou Longji Kunming Dali Xizhou Lijiang

Chiny to nie tylko imperium byłego cesarstwa i rozwijające się centrum światowego biznesu, ale również kraj wspaniałej przyrody, unikatowych form skalnych, pięknych rzek oraz ogromnej różnorodności etnicznej. Zapraszamy na wycieczkę, podczas której doskonale Państwo wypoczną na łonie przyrody, przekonując się jednocześnie, jak piękne i różnorodne są Chiny.

Zobacz program wycieczki

Cena

2.800 PLN + 2.250 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.800 PLN + 2.250 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

08.03.2020 - 21.03.2020

04.10.2020 - 17.10.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazd nocnym pociągiem na trasie Szanghaj ‒ Huangshan (miękkie leżanki w przedziałach 4-osobowych),
 • transport klimatyzowanym autokarem,
 • zakwaterowanie w hotelach 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (2. dnia kolacja, 14. śniadanie),
 • bilety wstępu,
 • wizę chińską,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa-Szanghaj-Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 80 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 650 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Szanghaju przez jeden z europejskich portów lotniczych Europy.

Dzień 2

Przylot do Szanghaju. Wizyta w Muzeum Planowania Miejskiego. Zobaczyć można w nim m.in. ogromną makietę Szanghaju, która pozwoli zorientować się w topografii miasta. Następnie spacer po głównym deptaku Szanghaju, biznesowej ulicy Nanjing rozświetlonej wieczorami tysiącem neonów. Tam także kolacja – delektując się przysmakami kuchni szanghajskiej będzie można przyjrzeć się przedstawicielom chińskiej klasy średniej, twórcom najpotężniejszej (w kilkuletniej perspektywie) gospodarki świata. Późnym wieczorem fakultatywny wjazd na jeden z najwyższych budynków globu, wieżowiec Jinmao. Z kawiarni zlokalizowanej na 87. piętrze podziwianie przepięknej panoramy miasta.

Dzień 3

Rano zwiedzanie nastrojowego ogrodu Yuyuan, gdzie kamień i woda – obowiązkowy element ogrodów chińskich – tworzą niepowtarzalne wrażenie harmonii i spokoju. Następnie spacer po pobliskiej starówce Szanghaju z tradycyjną zabudową oraz wizyta w herbaciarni Huxingting, gdzie będzie można spróbować różnych rodzajów zielonych herbat oraz zaznajomić się ze sposobami ich parzenia. Po południu transfer na stację kolejową. Nocny przejazd pociągiem do Huangshan (miękkie leżanki w przedziałach 4-osobowych).

Dzień 4

Dojazd do Huangshan, w godzinach porannych, następnie całodniowa, nieforsowna wycieczka w góry, uznane za jedno z najpiękniejszych miejsc w Chinach. To w tych górach, spowitych eteryczną mgłą, od wieków szukają weny malarze i poeci. Przejazd malowniczą trasą kolejki linowej, podziwianie widoków i poznawanie lokalnej flory i fauny. Wieczorem fakultatywnie masaże lub wypoczynek w gorących źródłach.

Dzień 5

W godzinach porannych przejazd do pobliskiego powiatu Shexian, by zwiedzać przepiękne, stare miasteczka: kupieckie Tunxi i zabytkowe Doushan. Wizyta w starym porcie rzecznym Yuliang. Po południu przejazd autobusem w stronę lotniska w Hangzhou. Stamtąd przelot do miasta Guilin.

Dzień 6

Dzień szósty wyprawy to zwiedzanie przybrzeżnych atrakcji Guilinu: Parku Siedmiu Gwiazd, Góry Fubo oraz Królewskiej Rezydencji Jingjiang. Po południu odwiedziny w kolorowych jaskiniach i na charakterystycznej górze w kształcie słoniowej trąby. Wieczorem natomiast wielka atrakcja tego regionu – pokaz tradycyjnego połowu ryb przy pomocy kormoranów.

Dzień 7

Przejazd autobusem do portu rzecznego ‒ rejs słynną rzeką Li otoczoną pięknymi formami skalnymi, kryjącymi w sobie niejedną miejscową legendę. Po południu dopłynięcie promem do malowniczo położonej miejscowości Yangshuo, gdzie fakultatywnie będzie można wziąć udział w niezwykłym przedstawieniu na wodzie, połączonym z grą świateł, inscenizowanym na tle magicznego krajobrazu pobliskich gór.

Dzień 8

Po śniadaniu wyprawa do Longji, zwiedzanie ryżowych pól tarasowych oraz górskich osad Yao i Zhuang. Po drodze uczestniczenie w wyjątkowym ceremoniale czesania włosów – kobiety z ludu zamieszkującego te tereny słyną z najdłuższych na świecie, ponad dwumetrowych włosów. Wieczorem przejazd na lotnisko w Guilinie, przelot do Kunming.

Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Kamiennego Lasu, w którym znajdują się formacje skalne o fantazyjnych kształtach. Przejazd do Dali, po drodze wizyta w wiosce mniejszości narodowej Yi słynącej z wyrobu pięknych przedmiotów z laki. Zaznajamianie się z lokalnym folklorem.

Dzień 10

Zwiedzanie Dali, starożytnego miasteczka malowniczo położonego między podnóżem góry a jeziorem Erhai. Można będzie podziwiać pięknie zachowane Stare Miasto, majestatyczne trzy pagody oraz wziąć udział w rejsie po pobliskim jeziorze. Nocleg w Dali.

Dzień 11

W godzinach przedpołudniowych zwiedzanie malowniczej wioski Xizhou zamieszkałej przez mniejszość narodową Bai. Następnie przejazd do miasta Lijiang, zwiedzanie historycznego centrum, które, ze względu na swoją szczególną architekturę zostało wpisane na listę UNESCO. Wieczorem fakultatywnie możliwość uczestniczenia w spektaklu „Impresja z Lijiang”, widowisku z udziałem setek aktorów reprezentujących różne mniejszości narodowe lub w przedstawieniu muzycznym mniejszości narodowej Naxi, Dongba (Dongba to tradycja, wierzenia i pismo ludu Naxi).

Dzień 12

Całodniowa wycieczka nad Przełęcz Skaczącego Tygrysa, przez którą przepływa rzeka Jangcy oraz do wioski Baisha, znajdującej się niedaleko Lijiangu, gdzie podziwiać można wyjątkową kolekcję fresków z czasów dynastii Ming i Qing.

Dzień 13

Przelot z Lijiangu do Szanghaju. Ostatni spacer po prawdziwej metropolii XXI w.

Dzień 14

Przelot z Szanghaju do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?