Rzeka Matka, czyli Chiny z rejsem po Jangcy

Pekin Xi’an Banpo Chongqing rzeka Jangcy Wuhan Szanghaj Zhujiajiao Hong Kong

Zapraszamy na wycieczkę po miejscach najchętniej odwiedzanych przez turystów podróżujących po Chinach. Z nami poznacie największe atrakcje Pekinu, Szanghaju i Hongkongu, odwiedzicie starożytną stolicę Xi’an słynącą z Armii Terakotowej oraz odbędziecie trzydniowy rejs po rzece Jangcy, szlakiem chińskich cudów przyrody. Podczas tej wycieczki będziemy także delektować się herbatą, poznawać proces hodowli pereł i tkania jedwabiu, wreszcie doznawać błogosławionego wpływu chińskich masaży…

Zobacz program wycieczki

rzeka-matka

Cena

2.800 PLN + 1.960 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.800 + 1.960 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

27.04.2020 - 10.05.2020

23.07.2020 - 05.08.2020

08.10.2020 - 21.10.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • przejazd pociągiem na trasie Pekin ‒ Xi’an (miękkie leżanki w przedziałach 4-osobowych),
 • transport klimatyzowanym autokarem i statkiem,
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* , pokoje dwuosobowe z łazienkami; statek na rzece Jangcy – standard 4*,
 • wyżywienie: 3 posiłki dziennie (2. dnia kolacja, 13. dnia śniadanie),
 • bilety wstępu,
 • wizę chińską,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒ Pekin, Hong Kong ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków: 90 USD,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 690 USD,
 • dopłaty do kabiny jednoosobowej na statku: 20 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Przelot z Warszawy do Pekinu.

Dzień 2

Przylot do Pekinu; przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie Letniego Pałacu, ogrodu z kompleksem pawilonów, będących świetnym przykładem klasycznej architektury. Następnie poznawania Chin od strony wody – rejs łodzią po jeziorze Kunming. Dodatkową atrakcja to wizyta w salonie pereł, gdzie będzie można poznać proces produkcji owych „łez aniołów” i dokonać zakupów. Dzień kończy smaczna obiadokolacja.

Dzień 3

Zwiedzanie grobowców cesarzy z dynastii Ming. Wizyta w monumentalnej nekropolii ostatniej narodowej dynastii chińskiej. Podziwianie Wielkiego Muru (jednego z najlepiej zachowanych jego fragmentów), kolejnego zabytku klasy UNESCO, obecnego także na liście siedmiu nowych cudów świata. Przejazd do centrum medycyny naturalnej na relaksujący masaż stóp. Na kolację sztandarowa potrawa chińskiej kuchni – kaczka po pekińsku.

Dzień 4

Wizyta na Placu Niebiańskiego Spokoju, największym publicznym placu świata, stanowiącym arenę wielu ważnych historycznych wydarzeń. Po poznaniu współczesnego oblicza Chin, podróż w czasie do Chin cesarskich, czyli zwiedzanie Zakazanego Miasta (Zimowy Pałac Gugong). Przejazd do Świątyni Nieba, taoistycznego kompleksu sakralnego będącego symbolem miasta, dawniej miejscem cesarskich modlitw o urodzaj. Po obiadokolacji transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Xi’an.

Dzień 5

Zwiedzanie Xi’an, stolicy 13 chińskich dynastii, miasta o ponad 3000 lat tradycji, ośrodka, gdzie rozpoczynał się szlak jedwabny i którego wpływy kulturowe sięgały nawet poza kontynent (na Xi’an wzorowali się Japończycy budując Narę i Kioto). Wizyta w najważniejszych zabytkach miasta: Wielkiej Pagodzie Dzikiej Gęsi, Wielkim Meczecie w dzielnicy muzułmańskiej, na murach miejskich, a na koniec wielka gratka dla miłośników historii, Muzeum Historyczne Prowincji Shaanxi, słynące ze swych bezcennych zbiorów. Wieczorem atrakcja kulinarna ‒ pierożki po chińsku.

Dzień 6

Rano, w poszukiwaniu korzeni cywilizacji chińskiej, wyprawa do neolitycznej wioski Banpo. Następnie oglądanie największego zabytku okolic Xi’an, słynnej Armii Terakotowej, orszaku ośmiu tysięcy ceramicznych żołnierzy stróżujących już od ponad 2200 lat przy grobie cesarza Qin Shi. Przejezd na lotnisko i wylot do Chongqing.

Dzień 7

Zwiedzanie Chongqing, 32-milionowej metropolii (park Erling, uliczka Ciqikou), połączone z wizytą w lokalnej herbaciarni – okazja, by poznać tajniki tego naparu w jego ojczyźnie. Po obiadokolacji zaokrętowanie na statku i nocleg.

Dzień 8

Koronna atrakcja Chin ‒ rejs rzeką Jangcy. Po drodze wizyta w „mieście duchów” Fengdu (to tu trafiają dusze tych, co nie zasłużyli sobie na raj…), podziwianie świątyń, krajobrazów i panoramy Jangcy. Kontynuowanie rejsu obok Shibaozhai, charakterystycznej skały zwieńczonej pagodą.

Dzień 9

Drugi dzień rejsu. Szlak podróży przebiega obok Fengije, starożytnego miasta, prowadząc do Trzech Przełomów, najbardziej spektakularnego etapu rejsu, gdzie zobaczyć można najpiękniejsze na Jangcy kaniony, urwiska, klify i skały. Możliwość fakultatywnego zwiedzania Trzech Małych Przełomów z mniejszych łódek. Powrót na statek i kontynuowanie rejsu do przełomu Xiling.

Dzień 10

Trzeci dzień rejsu. Zwiedzanie Wielkiej Tamy, miejsca, gdzie powstała gigantyczna hydroelektrownia. Dopłynięcie do Yichang i zakończenie rejsu. Przejazd autokarem do Wuhan – poznawanie prężnie rozwijającej się metropolii i jej najważniejszego zabytku, Wieży Żółtego Żurawia.

Dzień 11

Rano przelot do Szanghaju. Po przylocie zwiedzanie nastrojowego ogrodu Yuyuan, gdzie kamień i woda ‒ obowiązkowy element ogrodów chińskich – dają niepowtarzalne wrażenie harmonii i spokoju. Następnie spacer po pobliskiej starówce z tradycyjną zabudową oraz wizyta w herbaciarni Huxingting. Po odświeżającym łyku zielonej herbaty przejazd do Perły Orientu, jednej z najwyższych wież telewizyjnych świata i ikony miasta. Wieczorem spacer po Bundzie, reprezentacyjnej promenadzie miasta. Po kolacji jeszcze jeden rejs, tym razem po rzece Huangpu. Podziwianie nowoczesnego oblicza Chin.

Dzień 12

Rano przejazd autokarem do wodnej wioski Zhujiajiao, pięknej miejscowośći położonej nad kanałami, słynącej z dawnej architektury i malowniczych mostów. Po południu przejazd na lotnisko w Szanghaju i wylot do Hong Kongu. Wieczorem spacer po mieście.

Dzień 13

Zwiedzanie Hong Kongu: klasztoru Po Lin z największym na świecie posągiem Buddy wykonanym z brązu, wybrzeża Aberdeen (gdzie kręcono filmy z Brucem Lee), wzgórza Wiktorii, głównego punktu widokowego miasta. Wieczorem przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

Dzień 14

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?