Terra Australis Incognita

Sydney Ayers Rock Alice Springs Cairns Melbourne Perth

Antypody, zanim zostały odkryte, od wieków pobudzały wyobraźnię istniejąc w świadomości jako nieznany ląd gdzieś na Południu –  „Terra Australis Incognita”. Kiedy już dotarli tam odkrywcy, to nowy ląd rozczarował ich swoją niegościnnością. Dzisiaj duża odległość Australii od Europy połączona z bliskością Azji, to już nie przeszkoda, a raczej zaleta. Wieloetniczne społeczeństwo wzbogaciło ten młody kraj i nadało mu siły oraz śmiałości pozbawiając prowincjonalnego charakteru.

Zapraszamy na „ drugi koniec świata” , gdzie nie tylko w przenośni wiele rzeczy jest do góry nogami. To co kiedyś uchodziło za wybryki natury – dziobaki, torbacze, koala i eukaliptusy –  dzisiaj stanowi o pięknie kraju i zachęca do odwiedzin…
Zobacz program wycieczki

Terra-Australis-Incognita

 

Cena

3.200 PLN + 3.000 USD
I rata: 1.000 PLN płatna przy zapisie II rata: 2.200 PLN + 3.000 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

26.01.2020 - 12.02.2020

02.03.2020 - 19.03.2020

11.10.2020 - 28.10.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • wizę australijską i bilety wstępu,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
 • przejazdy wewnętrzne mikrobusem,
 • przeloty wewnętrzne,
 • zakwaterowanie: hotele i motele 3* , bazy traperskie,
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, lunch na wieży widokowej w Sydney
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Warszawa – od ok. 4.500 PLN,
 • zwyczajowych napiwków – 90 USD
 • atrakcji fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 600 USD

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w porcie tranzytowym.

Dzień 2

Dalszy przelot do Sydney. Przylot wieczorem lub kolejnego dnia rano.

Dzień 3

Piesze zwiedzanie centrum miasta – Opera, Ogród Botaniczny, wieża widokowa, tutaj także lunch. Wizyta w modnej i pełnej życia dzielnicy Kings Cross. Nocleg.

Dzień 4

Dalszy ciąg spaceru po ścisłym centrum, zwiedzanie Oceanarium i położonego w okolicy charakterystycznego nabrzeża Darling Harbour. Po południu rejs z centrum przez zatokę Sydney na plażę Manly. Wieczorem szklaneczka piwa w najstarszej dzielnicy Rocks i podziwianie widoków z Harbour Bridge. Nocleg.

Dzień 5

Przelot do Ayers Rock. Zakwaterowanie w hotelu lub bazie globtroterskiej. Przejazd samochodami terenowymi pod Uluru . Postoje i spacery przy najciekawszych miejscach uwieńczone podziwianiem słynnego monolitu w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do nocleg.

Dzień 6

Dalsze zwiedzanie Parku Narodowego Ayers Rock – oglądanie z bliska mniej znanych, ale równie zadziwiających kopuł Kata Tjuta (Olgas ). Przejazd do Kings Canyon i spacer dnem kanionu. Nocleg w Kings Canyon.

Dzień 7

Poranne zdobycie Królewskiego Kanionu. Po odpoczynku przejazd szutrową drogą Larapinta ,gdzie na pośród czerwonych piasków i krzaków wypatrywanie dzikich wielbłądów i koni. Dojazd do Parku Narodowego West Macdonnell – tam przystanek w poszukiwaniu walabi (kangury rdzawoszyje), pięknych widoków i…. miejsca na kąpiel (Glen Helen George, Simpson Gap). Przyjazd do Alice Springs na nocleg.

Dzień 8

Odpoczynek na basenie, następnie wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu ANZAC w centrum miast oraz krótka wyprawa za miasto do najsłynniejszej szczeliny Standley. Spacer korytem wyschniętej rzeki Todd. Wylot z Alice Springs do Cairns. Wieczorne korzystanie z rozrywek w miasteczku.

Dzień 9

Spacer po mieście i smakowanie jego atmosfery i owoców morza. Fakultatywnie wyprawa wybrzeżem przez Port Douglas na Przylądek Tribulation do Parku Narodowego Daintree. Podziwianie wilgotnego lasu deszczowego słynącego z bogatej przyrody, m.in.bardzo rzadkich gatunków ptaków. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 10

Wypoczynek na podmiejskich plażach. Fakultatywnie wycieczka na rafę koralową. Nocleg w Cairns.

Dzień 11

Przelot do Melbourne. Spacer po ścisłym centrum Marvellous Melbourne – stolicy Victorii mającej zupełnie inny charakter niż Sydney. Oglądanie Southbank, Federation Square, podziwianie panoramy miasta z budynku Eureka. Nocleg.

Dzień 12

Wycieczka przez Great Ocean Road, gdzie na terenie Parku Narodowego Port Cambell oglądanie najsłynniejszych klifów i formacji skalnych: 12 Apostołów, Loch Ard Gorge. Spacery w lasach eukaliptusowych, gdzie żyje duża populacja koali – szlak w dawnym lesie deszczowym w Parku Otway. Nocleg w Melbourne.

Dzień 13

Wyjazd na wschód do Wilson Promontory, gdzie pośród unikalnej przyrody wypatrywanie kangurów, emu i wombatów. Spacer wśród granitowych formacji, drzew trawiastych i plaż. Podczas powrotu wizyta na wyspę Philipa i obserwowanie parady pingwinów po zachodzie słońca. Nocny dojazd do miasta.

Dzień 14

Przelot do Perth, zakwaterowanie. Po południu zwiedzanie centrum z ogrodem botanicznym. Przejazd do historycznej dzielnicy Fremantle. Nocleg.

Dzień 15

Przejazd wybrzeżem Oceanu Południowego przez Park Narodowy Walpole – Nornalup z doliną Gigantów, gdzie występują olbrzymie, endemiczne odmiany eukaliptusa i gdzie można odbyć „spacer wśród konarów drzew”. Nocleg w okolicach Margaret River – słynącej z uprawy winorośli.

Dzień 16

Wesoła wizyta w kolejnej winnicy i powrót wzdłuż Oceanu Indyjskiego do Perth prosto na lotnisko.

Dzień 17

Wylot z Perth, przelot, przesiadka w porcie tranzytowym

Dzień 18

Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Zobacz także:
Wycieczki i podróże do Australii
Informacje wyjazdowe


Szukasz czegoś konkretnego?