Terra Australis Incognita

Sydney Ayers Rock (Uluru) Alice Springs Cairns Melbourne Great Ocean Road Wilson Promontory

Antypody, zanim zostały odkryte, od wieków pobudzały wyobraźnię istniejąc w świadomości jako nieznany ląd gdzieś na Południu –  „Terra Australis Incognita”. Kiedy już dotarli tam odkrywcy, to nowy ląd rozczarował ich swoją niegościnnością. Dzisiaj duża odległość Australii od Europy połączona z bliskością Azji, to już nie przeszkoda, a raczej zaleta. Wieloetniczne społeczeństwo wzbogaciło ten młody kraj i nadało mu siły oraz śmiałości pozbawiając prowincjonalnego charakteru.

Zapraszamy na „ drugi koniec świata” , gdzie nie tylko w przenośni wiele rzeczy jest do góry nogami. To co kiedyś uchodziło za wybryki natury – dziobaki, torbacze, koala i eukaliptusy –  dzisiaj stanowi o pięknie kraju i zachęca do odwiedzin…
Zobacz program wycieczki

Terra-Australis-Incognita

 

Cena

4.300 EUR
I rata: 1.000 EUR + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3.300 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

02.11.2024 - 16.11.2024


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • trzy loty wewnętrzne: Sydney – Uluru, Alice Springs – Cairns, Cairns – Melbourne,
 • wizę australijską,
 • bilety wstępu,
 • opiekę polskiego pilota,
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
 • przejazdy wewnętrzne minivanem lub suvem,
 • 12 noclegów w hotelach i motelach 2*/3* ,
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie obejmuje

 • biletów lotnicze na trasie Warszawa - Sydney - Melbourne - Warszawa – od ok. 11.000 PLN,
 • zwyczajowych napiwków,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy, przesiadka w porcie tranzytowym.

Dzień 2

Dalszy przelot do Sydney. Przylot wieczorem lub kolejnego dnia rano.

Dzień 3

Piesze zwiedzanie centrum miasta – Opera, Ogród Botaniczny, a także najstarszy kościół St Mary’s Cathedra, Hyde Park z jego fontanną, pomnik założyciela Sydney gubernatora Macquarie oraz Tower Eye.
Wieczorem wizyta w modnej i pełnej życia dzielnicy Sury Hills. Odwiedzimy ponownie Hyde Park, staniemy przed pomnikiem ANZAC, a następnie rozglądniemy się za mieszkającymi tu posumami (małe nadrzewne torbacze).

Dzień 4

Dalszy ciąg spaceru po ścisłym centrum, zwiedzanie Oceanarium i położonego w okolicy charakterystycznego nabrzeża Darling Harbour. Po południu rejs z centrum przez zatokę Sydney na plażę Manly. Idealny moment, aby podziwiać symbol miasta – Opera House. Wieczorem szklaneczka piwa w najstarszej dzielnicy Rocks i podziwianie widoków z Harbour Bridge. Nocleg.

Dzień 5

Przelot do Ayers Rock. Zakwaterowanie w hotelu lub bazie globtroterskiej. Przejazd pod Uluru . Postoje i spacery przy najciekawszych miejscach uwieńczone podziwianiem słynnego monolitu w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do nocleg.

Dzień 6

Dalsze zwiedzanie Parku Narodowego Ayers Rock – oglądanie z bliska mniej znanych, ale równie zadziwiających kopuł Kata Tjuta (Olgas ). Przejazd do Kings Canyon i spacer dnem kanionu. Nocleg w Kings Canyon.

Dzień 7

Poranne zdobycie Królewskiego Kanionu. Po odpoczynku przejazd szutrową drogą Larapinta ,gdzie na pośród czerwonych piasków i krzaków wypatrywanie dzikich wielbłądów i koni. Dojazd do Parku Narodowego West Macdonnell – tam przystanek w poszukiwaniu walabi (kangury rdzawoszyje), pięknych widoków i…. miejsca na kąpiel (Glen Helen George, Simpson Gap). Przyjazd do Alice Springs na nocleg.

Dzień 8

Odpoczynek na basenie, następnie wizyta w punkcie widokowym na wzgórzu ANZAC w centrum miast oraz krótka wyprawa za miasto do najsłynniejszej szczeliny Standley. Spacer korytem wyschniętej rzeki Todd. Wylot z Alice Springs do Cairns. Wieczorne korzystanie z rozrywek w miasteczku.

Dzień 9

Spacer po mieście i smakowanie jego atmosfery i owoców morza. Fakultatywnie wyprawa wybrzeżem przez Port Douglas na Przylądek Tribulation do Parku Narodowego Daintree. Podziwianie wilgotnego lasu deszczowego słynącego z bogatej przyrody, m.in. bardzo rzadkich gatunków ptaków. Powrót na nocleg do Cairns.

Dzień 10

Wypoczynek na podmiejskich plażach. Fakultatywnie wycieczka na rafę koralową. Nocleg w Cairns.

Dzień 11

Przelot do Melbourne. Spacer po ścisłym centrum Marvellous Melbourne – stolicy Victorii mającej zupełnie inny charakter niż Sydney. Oglądanie Southbank, Federation Square, podziwianie panoramy miasta z budynku Eureka. Nocleg.

Dzień 12

Wycieczka przez Great Ocean Road, gdzie na terenie Parku Narodowego Port Cambell oglądanie najsłynniejszych klifów i formacji skalnych: 12 Apostołów, Loch Ard Gorge. Spacery w lasach eukaliptusowych, gdzie żyje duża populacja koali – szlak w dawnym lesie deszczowym w Parku Otway. Nocleg w Melbourne.

Dzień 13

Wyjazd na wschód do Wilson Promontory, gdzie pośród unikalnej przyrody wypatrywanie kangurów, emu i wombatów. Spacer wśród granitowych formacji, drzew trawiastych i plaż. Podczas powrotu wizyta na wyspę Philipa i obserwowanie parady pingwinów po zachodzie słońca. Nocny dojazd do miasta.

Dzień 14

Wylot do Warszawy.

Dzień 15

Przylot na lotnisko Okęcie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Zobacz także:
Wycieczki i podróże do Australii
Informacje wyjazdowe


Szukasz czegoś konkretnego?

test