Perły Wschodu

Taszkent Samarkanda Nurata Buchara Mary Aszchabad Daszoguaz Chiwa Tuprak-Kala Ayaz-Kala góry Czimgan

Trasa wycieczki poprowadzi Państwa przez dwie republiki Azji Środkowej – Uzbekistan i Turkmenistan, których część stanowiły niegdyś krainy Sogdiana i Baktria, podbijane przez Aleksandra Wielkiego, następnie wchodzące w skład różnych potężnych królestw starożytnych.
Ruiny starożytnych twierdz Chorezmu i Antiochii Margiańskej, miasta Pandżakent i Afrosiab do dziś przypominają o minionych imperiach, a takie zabytki jak Mauzoleum Timura, plac Registan czy minaret Kaljan wzmacniają kolor współczesnych  miast wschodu.
Zapraszamy na podróż w czasie do dawnej, a trochę dziś już zapomnianej kolebki cywilizacji wschodu.
Zobacz program wycieczki

perły-wschodu

Cena

2.800 PLN + 2.190 USD
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.800 PLN + 2.190 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

23.04.2023 - 07.05.2023

24.09.2023 - 08.10.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • przeloty wewnętrzne,
 • klimatyzowany transport samochodowy,
 • zakwaterowanie w hotelach 3*i 4*, pokoje dwuosobowe z łazienkami, jeden nocleg w jurtach,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, dodatkowo lunch 5 dnia,
 • bilety wstępu,
 • wizy,
 • opiekę miejscowych przewodników,
 • opiekę pilota‒przewodnika,
 • ubezpieczenie KLA,NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów na trasie Warszawa ‒Taszkent ‒ Warszawa,
 • zwyczajowych napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie, przelot do Taszkentu.

Dzień 2

Przylot do Taszkentu. Transfer i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: placu Khast Iman, madrasy Barak-Khan, mauzoleum Kafal-al-Shashi Mazara oraz madrasy Kukeldash. Wizyta na najstarszym bazarze w mieście, Chorsu. Po lunchu dalsze poznawanie miasta: placu Niepodległości, Muzeum Sztuki Użytkowej.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Samarkandy. Dojazd w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie miasta: mauzoleum Khodża Danijor, meczetu Khazrat-Kzirt, lokalnej wytwórni papieru. Spacer po wschodnim bazarze Siab.

Dzień 4

Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Samarkandy. Wizyta na najwspanialszym placu w całej Azji Centralnej – Registan, gdzie będzie można podziwiać kolejne interesujące madrasy. Zwiedzanie mauzoleum Gur-e Amir – grobowca Timurydów oraz mauzoleum Rukhabada. Po lunchu poznawanie meczetu Bibi-Khanym, Shah-i Zinda oraz obserwatorium Ulugbek.

Dzień 5

Po śniadaniu podróż do Nuraty. Zwiedzanie fortecy Aleksandra Wielkiego – Nur, kompleksu Kaszma. Lunch w tradycyjnym domu. Przejazd do jurtowiska „ Ajdar ”. Zakwaterowanie w jurtach. Kolacja przy ognisku przy pieśniach ludowego pieśniarza akyna.

Dzień 6

Śniadanie w obozowisku. Przejażdżka na wielbłądach po pustyni. Przejazd nad jezioro Ajydar, wycieczka wzdłuż jego brzegu. Przejazd do wąwozu Sarmysz, gdzie będzie można podziwiać wyryte w skale prehistoryczne rysunki. Dalsza podróż do Buchary – perły architektury islamu w Azji Środkowej. Dojazd wieczorem, zakwaterowanie w hotelu. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Buchary: mauzoleów Samanidów oraz Chaszma Ayub, kompleksu Bolo-Khauz, cytadeli Ark, zespołu architektonicznego Po-i Kalon obejmującego minaret Kalon, meczet oraz medrasę. Po lunchu dalsze poznawanie miasta: kompleksu budowli skupionego nad stawem Lab-i Hauz – medresy Kukaltasz i Diwana Begiego.

Dzień 8

Dalsze zwiedzania okolicy: pałacu Sitora-i Mokh-i Khosa, kompleksu Baha-ud-Din Nakszbandi. Po lunch wizyta w nekropolii Czor-Bakr.

Dzień 9

Przejazd w stronę granicy uzbecko-turkmeńskiej. Dalsza podróż przez Turkmenebat do Mary – oazy na pustyni Kara-kum. Nocleg w Mary.

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do ruin starożytnego miasta – Antiochii Margiańskiej. Powrót i zwiedzanie Mary: rosyjskiego kościoła prawosławnego, największego w mieście bazaru, głównego meczetu i Miejskiego Muzeum. Transfer na lotnisko na wieczorny lot do Aszchabad. Transfer do hotelu na nocleg.

Dzień 11

Zwiedzanie stolicy Turkmenistanu: Parku Niepodległości, Łuku Neutralności, Muzeum Historii oraz meczetu Turkmenbaszi, w którym znajduje się grób byłego prezydenta Saparmurata Nijazowa.

Dzień 12

Po śniadaniu transfer na lotnisko na lot do Daszoguaz. Przejazd do Kunya Urgencz, miejsca starożytnego miasta Ugencz, jednego z najważniejszych na Jedwabnym Szlaku. Wizyta w mauzoleach Turabek-Khanuma, sułtana Tekesza i Arslana II oraz minarecie Kutlug-Timura. Przejazd w stronę granicy turkmeńsko-uzbeckiej. Dalsza drogo do Chiwy – miasta nad rzeką Amu-Darią. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 13

Zwiedzanie Chiwy, dawnego ośrodka handlowego Szlaku Jedwanego: Iczan-Kali –starego miasta Chiwy, kompleksu Pahlawona Mahmuda, cytadeli Kunja-Ark, medrasy z minaretam Islam Khodża, pałacu chana Tasz Chauli, meczetu Dżamu. Wizyta w medrasie z minaretami: Amin-chana oraz muzeum Awest, świętych ksiąg zoroastryzmu.

Dzień 14

Przejazd do starożytnych osad Tuprak-Kala i Ajaz-Kala. Po południa dalsza droga do Urgencz na wieczorny lot do Taszkentu. Zakwaterowanie i nocleg w Taszkencie.

Dzień 15

Wczesnym rankiem transfer na lot powrotny do Polski. Przylot do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?