Izrael mniej znany

Nazaret jezioro Galilejskie Rosh Hanikra Hajfa morze Martwe Betlejem Avdad Ramalli Jerozolima

Ta wycieczka do Izraela, w przeciwieństwie do typowych propozycji, prowadzi nie tylko poprzez Jerozolimę i Betlejem, ale również m.in. przez Pustynię Judzką i jej wadi, wyschnięte koryta rzek okresowych. Zobaczymy największy krater na Bliskim Wschodzie – Maktesh Ramon, największy zbiornik wody słodkiej na tych terenach, czyli jezioro Galilejskie, a także najniższe miejsce na świecie – Morze Martwe.

Odwiedzimy Czerkiesów, Druzów, Beduinów i Samarytan. Przez chwilę będziemy mogli poczuć się kibucnikami, a także pojeździć na dromaderach, jednogarbnych wielbłądach. Zobaczymy symbol heroizmu Żydów –  Masadę i wjedziemy kolejką linową na Górę Kuszenia. Zobaczymy miasto kabały, mistycznej odmiany judaizmu, oraz cofniemy sie w czasie do XIX w. przejeżdżając przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów, Mea Shearim. Odwiedzimy również grób Jasira Arafata w Ramalli oraz groby Patriarchów w Hebronie.
Zobacz program wycieczki

Izrael-mniej-znany

 

 

Cena

1.900 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 1.600 USD płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

01.06.2023 - 09.06.2023

29.06.2023 - 07.07.2023

25.11.2023 - 03.12.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • przejazdy klimatyzowanym minivanem lub minibusem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, w pokojach dwuosobowych z łazienką,
  • śniadania i obiadokolacje,
  • opiekę polskojęzycznego, lokalnego przewodnika,
  • bilety wstępu,
  • napiwki,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Tel Awiw ‒ Warszawa,
  • opieki pilota podczas przelotów,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 190 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy Przylot do Tel Avivu w godzinach wieczornych. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Banias (Cezarea Filipowa) – spacer wśród strumieni Jordanu. Następnie Nimrod, zamek krzyżowców. Przejazd przez Wzgórza Golan do Zfatu (Safed). Dalszy przejazd do kibucu Yifat, zwiedzanie. Dla chętnych obiad w stołówce kibucu. Powrót do Nazaretu, zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 3

Śniadanie. Rejs po jeziorze Galilejskim i spacer po mieście Tyberiada. Wjazd na górę Tabor specjalnymi taksówkami. Wizyta w kościele Przemienienia i oglądanie panoramy na Dolinę Jezreel. Następnie spacer po wiosce Czerkiesów – Kfar Kama. Dla chętnych obiad w typowej czerkieskiej restauracji mlecznej. Przejazd do Megiddo, miejsca zapowiadanej w Apokalipsie św. Jana ostatecznej bitwy między siłami dobra i zła. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd pod granicę z Libanem do Rosh Hanikra. Zjazd kolejką linową do śnieżnobiałych kredowych grot. Następnie rzut oka na Hajfę: panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do wioski Druzów – Daliyat el Karmel. Spacer po wiosce, możliwość podpatrzenia kobiet i mężczyzn w ich tradycyjnych ubiorach. Dalej spacer po uliczkach starego miasta Akko – ostatniej twierdzy templariuszy. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5

Śniadanie. Podróż nad morze Martwe (połączona z kąpielą) oraz zwiedzanie ostatniej twierdzy Zelotów – Masady. Następnie wizyta w wiosce beduińskiej Kfar Hanokdim, w środku pustyni Judzkiej. Tam poczęstunek, pogadanka o życiu Beduinów i przejażdżka na wielbłądach. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Pola Pasterzy, Bazyliki i Groty Narodzenia oraz kościoła św. Katarzyny i Groty Mlecznej. Przejazd autokarem do Hebronu, słynącego z zachowanego sanktuarium herodiańskiego, czczonego jako miejsce pochówku patriarchów i ich żon (wjazd do Hebronu uzależniony od sytuacji politycznej). Następnie Herodion – zwiedzanie ruin pałacu Heroda i twierdzy z czasów dwóch powstań żydowskich. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wieczorny wyjazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta nocą: Menora, Knesset, dzielnica ortodoksyjnych żydów – Mea Shearim, panorama na oświetlone nocą Stare Miasto, Ściana Płaczu i przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta.

Dzień 7

Śniadanie. Przejście kanionem En Avdad, będącym ścisłym rezerwatem przyrody. Próba doświadczenia wędrówki przez pustynię Izraela pod przewodnictwem Mojżesza. Następnie zwiedzanie ruin miasta Avdad na pustyni Negew, dawnej stolicy Nabatejczyków. Spojrzenie na Maktesh Ramon, wielki krater pustyni Negew. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 8

Śniadanie. Podróż przez Autonomię Palestyńską do jej stolicy, Ramalli. Zwiedzanie mauzoleum Jasira Arafata. Następnie wizyta w Nablus i odwiedziny u Samarytan; poznawanie ich historii i religii. Przejazd do Jerycha i wjazd kolejką linową na Górę Kuszenia. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: panorama z Góry Oliwnej, spacer po Starym Mieście przez dzielnicę chrześcijańską i muzułmańską do Bazyliki Grobu Pańskiego. Wyjazd na lotnisko Ben Guriona. Odlot do Polski w godzinach wieczornych. (Wjazd do Hebronu, Ramalli i Nablusu uzależniony od sytuacji politycznej.)

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?