W pustyni i w puszczy

Windhoek Sesriem Walvis Bay Cape Cross Spitzkoppe Damaraland Twylfefontein Opuwo Etosha Groetfontein Tsumkwe Delta Okavango Park Moremi

Namibia to kraj urzekających kontrastów.

Złociste, rozżarzone w zwrotnikowym słońcu wydmy, wygrzewające się foki na wybrzeżu Cape Cross, w głębi lądu słonie poszukujące wody w Parku Etosha, najstarsza pustynia świata Namib, pozostałości po Buszmenach w jaskiniach Twylfefontein, fascynujące ludy Himba i Herero… Wszystko będziecie mieli Państwo okazję podziwiać, by na koniec zobaczyć jeszcze prawdziwą perłę: deltę Okavango i dziewicza puszczę w Botswanie.

Afryka-W-PUSTYNI-I-W-PUSZCZY

Cena

3800 EUR
I rata: 800 EUR + plus koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3000 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

17.10.2021 - 03.11.2021


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • transfer z i na lotnisko,
 • transport klimatyzowanymi pojazdami 4x4,
 • opiekę lokalnego przewodnika (zarazem kierowcy i kucharza),
 • opiekę polskiego pilota,
 • koszty paliwa, opłaty parkowe (Etosha, Moremi, Cape Cross),
 • noclegi w hotelach lub lodżach oraz na kampingach,
 • wizyty w wioskach plemion Himba, Damara i Buszmenów,
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
 • woda mineralna na trasie (niegazowana),
 • safari w parku Etosha i Moremi,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje

 • biletu lotniczego (cena od ok. 4000 zł),
 • dodatkowych posiłków i napojów do posiłków,
 • kosztów uzyskania wizy do Namibii - 130 EUR (oraz ewentualnych kosztów wizy do Botswany),
 • opłat za robienie zdjęć,
 • atrakcji fakultatywnych,
 • napiwków,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka w porcie lotniczym w Warszawie. Wylot do Namibii.

Dzień 2

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Spotkanie z przewodnikiem, załadowanie się w samochody terenowe i przejazd na południe Namibii do Moon Mountain Lodge, pięknie położonej lodży z widokiem na bezkres najstarszej pustyni świata Namib. Po drodze punkty widokowe: Kupferberg Pass, Spreetshoogte Pass. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Wyjazd na tereny Parku Narodowego Namib-Naukluft. Eksploracja pustyni i wyprawa do Deadvlei – wyschniętego koryta rzeki, spektakularnie usianego skamieniałymi drzewami. Wizyta w małym kanonie Sesriem. Dojazd do obozowiska w Sesriem i nocleg w obozowisku.

Dzień 4

Wczesna pobudka, aby zdążyć na wschód słońca w Sossusvlai, tam wejście na szczyt jednej z najwyższych wydm świata Dune 45. Przejazd pustynią Namib w stronę wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Przystanek w Solitaire na pyszną szarlotkę :) Po drodze postoje w punktach widokowych: Gaub Pass, Kuiseb Pass, Dune Seven oraz słynny Zwrotnik Koziorożca. Na trasie fauna i flora pustyni Namib: dzikie strusie, zebry, oryksy, żyrafy. Dojazd do Walvis Bay wieczorem, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Z samego rana rejs po oceanie w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i przy odrobinie szczęścia, także wielorybów. Wyjazd na pustynię wzdłuż oceanu do miejsca zwanego Sandwich Habor, to tam wysokie wydmy wpadają do morza tworząc pejzaż dla miłośników fotografii. Duża liczba ptaków, fok oraz popisy przewodników jazdy off-road po wysokich wydmach są również atrakcją tego miejsca. Powrót do Walvis Bay późnym popołudniem. Czas wolny, kolacja i nocleg.

Dzień 6

Przejazd wzdłuż Wybrzeża Szkieletowego do Cape Cross słynącego z dwustutysięcznej kolonii fok oraz krzyży postawionych w XV wieku przez odkrywcę Diago Cao. Po drodze urocze miasteczko Swakopmund z architektoniczną niemiecką spuścizną kolonialną. Następnie dojazd do spektakularnego masywu górskiego Spitzkoppe. Nocleg w Spitzkoppe w przepięknie położonym campingu.

Dzień 7

Podróż przez region Damaraland, z widokiem na najwyższy szczyt Namibii - Brandberg. Wizyta w pokazowej wiosce ludności Damara. Po drodze wypatrywanie pustynnych słoni. Dojazd do Twylfefontein i przystanek na odpoczynek w lodży wkomponowanej w malownicze formacje skalne. Następnie zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO stanowiska archeologicznego słynącego z tajemniczych rysunków naskalnych pozostawionych przez Buszmenów. Wieczorem dojazd do kempingu na nocleg.

Dzień 8

Przejazd do Opuwo, podczas którego zaczną pojawiać się malownicze wioski ludzi Herero, w których kobiety chodzą w słynnych sukniach wiktoriańskich i nakryciach głowy przypominających krowie rogi – symbol Herero. Nocleg w hotelu.

Dzień 9

Poranna wizyta w wiosce Himba z przewodnikiem, gdzie poznamy autentyczne życie i zwyczaje plemienia. Po wizycie wyjazd do Narodowego Parku Etosha, będącego domem dla 114 gatunków ssaków, 340 gatunków ptaków i 110 gatunków gadów. Tam safari, czyli tropienie i obserwacja dzikiej zwierzyny. Nocleg na campingu w namiotach.

Dzień 10

Całodniowe safari po parku Etosha, jednym z największych Parków Narodowych na świecie, w poszukiwaniu dzikich zwierząt. Odwiedziny przy wodopojach, dające możliwość niespiesznego obserwowania dużych stad. Na pewno spróbujemy spotkać 4 zwierzęta z wielkiej afrykańskiej piątki: lwa, lamparta, słonia, nosorożca. Nocleg na kampingu.

Dzień 11

Wyjazd z parku i przejazd w okolice Groetfontein, uznawane za ogród Namibii. Większość produktów spożywczych jest wytwarzanych właśnie tutaj. W okolicy możliwość zobaczenia jednego z największych meteorytów świata, jaki kiedykolwiek spadł na Ziemie. Przypuszcza się, że spadł 80 tysięcy lat temu i waży 60 ton. Dojazd do stolicy Buszmenów Tsumkwe, nocleg w Tsumkwe Lodge.

Dzień 12

Odwiedziny w wiosce Buszmenów, celem przyjrzenia się, jak obecnie pielęgnowane są tradycje tego niezwykłego ludu, zamieszkującego tereny kotliny Kalahari. Następnie przejazd w stronę granicy z Botswaną, aby dotrzeć do delty Okavango, nazywanej „Edenem Afryki”. Wieczorem dojazd do lodży na nocleg w okolicach Maun.

Dzień 13

Od rana mokoro, czyli wodne safari na rzece Okavango tradycyjną dłubanką, z której obserwować można życie w delcie. Po południu przejazd do obozowiska w Rezerwacie Moremi.

Dzień 14

Całodniowe safari w Rezerwacie Moremi. Poszukiwania wielkiej piątki: stad słoni, wylegujących się lwów, pasących się bawołów afrykańskich, grasujących nosorożców , czających się lampartów oraz wielu innych zwierząt: hipopotamów, żyraf, antylop i niezliczonej ilości ptaków. Nocleg na campingu w parku.

Dzień 15

Rano dalsze safari w Parku Narodowym Moremi. Po południu powrót do lodży w Maun.

Dzień 16

Fakultatywną atrakcją będzie poranny lot awionetką nad doliną Okavango i ostatni rzut oka na rajskie rozlewisko (około 100USD/os). Wyjazd w drogę powrotną do Namibii. Atrakcjami tej podróży będzie przeprawa graniczna w afrykańskim stylu: osiołki, krówki i inne zwierzątka utrudniające jazdę. Wieczorem kolacja i nocleg w lodży.

Dzień 17

Dojazd do Windhoek, transfer na lotnisko, wylot do Europy.

Dzień 18

Przylot do Warszawy, zakończenie niezwykłej przygody…

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?