PERŁY MAROKA

Casablanca Chefchaouen (Blue City) Volubilis Meknes Fez Merzouga erg Chebbi wąwozy Todra i Dades Ouarzazate Marrakesz

Oto, czego się spodziewać:

relaksującego wschodu słońca nad wydmami pustyni Maroka

nocy pod gwiazdami w pustynnym obozie Merzouga

piękna gór Atlasu

trekkingu na wielbłądach po Saharze

wyjątkowej architektury kasb

pocałunku w Casablance…

Cena

990 EUR
I rata: 300 EUR plus koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 690 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

07.03.2023 - 14.03.2023

29.04.2023 - 06.05.2023

14.11.2023 - 21.11.2023


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 7 noclegów - zakwaterowanie w hotelach 3*, riadzie (tradycyjnym domu marokańskim) oraz w obozie pustynnym w namiotach,
 • 7 śniadań i kolacji,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • opiekę anglojęzycznego kierowcy i przewodnika,
 • transport komfortowym, klimatyzowanym pojazdem,
 • bilety wstępu,
 • jazdę na wielbłądzie i sandboarding,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa-Casablanka-Warszawa,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 190 EUR za osobę,
 • napiwków dla przewodnika i kierowcy – ok. 80 EUR za osobę,
 • testu na COVID-19, wymaganego dla osób niezaszczepionych na 72 h przed wylotem.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Polski, przylot i transfer do hotelu w Casablance, gdzie czekać będzie miła marokańska kolacja i odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Casablanki. Najpierw odwiedzimy fascynujący Meczet Hassana II, który jest największym meczetem w Maroku z najwyższym minaretem na świecie. Cały meczet wychodzi na Ocean Atlantycki, dając wiernym poczucie modlitwy nad morzem. Meczet Hassana II jest doskonałym przykładem architektury marokańsko-arabskiej.
Po zwiedzeniu Casablanki opuścimy duże miasto kierując się w stronę Gór Rif. Przejedziemy przez Quazzane – pielgrzymkowe miasto, centrum muzułmańskiego sufizmu.
Wieczór spędzimy w niezwykłym, jednym z najbardziej uroczych miast Maroka, niebieskim Chefchaouen. Pospacerujemy po fotogenicznej medynie i zakończymy dzień oglądając zachód słońca nad miastem.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do autentycznego miasta „Walili” lub Volubilis, aby zobaczyć starożytne rzymskie ruiny z III wieku p.n.e. Zachwycimy się dawnymi rzymskimi budynkami i zachowanymi mozaikami. Przystaniemy na miejscu z widokiem na najświętsze miasto Maroka – Mulaj Idris. To miejsce pochówku pierwszego władcy kraju, położone na zboczu u stóp łańcucha Dzebel Zerhoun.
Wieczorem udajemy się do Fezu, gdzie zjemy typową lokalną kolację fessi i wypoczniemy w hotelu.

Dzień 4

Ten dzień w całości poświęcimy na zwiedzanie Fezu, najstarszego z cesarskich miast, w którym znajduje się pierwszy na świecie uniwersytet z IX wieku. Fez stanowi jeden z najbardziej kompletnych średniowiecznych założeń miejskich. Otoczony potężnymi murami obronnymi, wydaje się być zawieszony w czasie, gdzieś pomiędzy średniowieczem a nowoczesnością. Pospacerujemy po średniowiecznej medynie, zwiedzimy słynne garbarnie i meczet Karaouine. Po południu odwiedzimy grobowce Merenidów i zobaczymy wspaniałą panoramę miasta.
Po niezapomnianej wycieczce po Fezie wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu udajemy się na południowy wschód przez góry i lasy cedrowe środkowego Atlasu. Przejeżdżamy przez marokańską Szwajcarię „Ifrane”, urokliwe miasto-ogród wybudowane przez Francuzów. Przez dolinę Ziz docieramy po południu do Erfoud, miejsca usianego palmami. Następnie pojedziemy na wydmy erg Chebbi przejeżdżając drogę Paryż-Dakar i mijając namioty berberyjskich nomadów żyjących na Saharze. Stąd wybierzemy się na przejażdżkę na wielbłądzie, ciesząc się zachodem słońca, kolacją i nocą w pustynnym obozie. Gromadząc się przy ognisku będziemy się wpatrywać w urzekające, rozgwieżdżone nocne niebo.

Dzień 6

Tego dnia będziemy mieli wczesną pobudkę, aby uchwycić piękny wschód słońca. Będzie można spróbować przygód na wydmach, takich jak sandboarding.
Po śniadaniu udajemy się w podróż w kierunku kolejnego magicznego celu – bajecznych wąwozów Dades. Wcześniej zatrzymamy się jeszcze w Rissani, starym mieście na Saharze, które kiedyś było pierwotnym domem rządzącej dynastii. Tu będziemy mogli spróbować miejscowych wyśmienitych daktyli.
Następnie rozpoczniemy jazdę w kierunku słynnych wąwozów Todra, przejeżdżając przez urocze południowe wioski i świetnie zachowane kasby oraz słynną Dolinę Róż, gdzie pozyskuje się dla przemysłu kosmetycznego wonne płatki róży damasceńskiej.
Po wizycie w miasteczku Skoura pojedziemy do berberyjskiej wioski Taourirt, aby odkryć imponującą kulturę tubylców Sahary i ich interesujący styl życia.
Naszą podróż zakończymy w marokańskim Hollywood – Quarzazate. Znajduje się tu niesamowite studio filmowe, które przeniesie nas w przeszłość i pozwoli wcielić się w postać Lawrenca z Arabii.
Następnie zakwaterujemy się i zjemy pyszną kolację.

Dzień 7

Rano po śniadaniu wyruszamy do Ajt Bin Haddu, „ufortyfikowanego miasta”, położonego na dawnym szlaku karawan między Saharą a Marrakeszem. Znajduje się ono na wzgórzu nieopodal rzeki Warzazat i szczyci się pięknymi przykładami kasb, z których niektóre pozostają zamieszkane. Miejsce to, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, było tłem dla wielu filmów, w tym Lawrenca z Arabii i Gladiatora. Następnie przejedziemy do Marrakeszu przez jedną z najwyższych przełęczy Atlasu, Tizi n'Tichka (2260 m n.p.m.).
Po południu zwiedzanie Marrakeszu, niegdyś oazy na szlakach karawan zmierzających na południe. Miasto było stolicą i centrum handlu w czasach średniowiecza. W otoczeniu prawie nienaruszonych dawnych murów niewiele się zmieniło, a centralny plac Dżami al-Fana stanowi przestrzeń kulturową wpisaną na listę UNESCO. Odwiedzimy: Pałac el-Bahia, meczet Koutoubia oraz suk.
Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy berberyjską aptekę z naturalnymi kosmetykami i medykamentami. Po zwiedzaniu odpoczniemy i wypijemy marokańską herbatę znaną również jako Berber whisky i zakwaterujemy się w hotelu w Marakeszu, gdzie zjemy kolację.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Casablance, wylot i przylot do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?