SKARBY MAROKA

Casablanca Rabat Chefchaouen (Blue City) Volubilis Meknes Fez Merzouga erg Chebbi wąwozy Todra i Dades Ouarzazate Marrakesz

Oto, czego się spodziewać:

relaksującego wschodu słońca nad wydmami pustyni Maroka

nocy pod gwiazdami w pustynnym obozie Merzouga

piękna gór Atlasu

trekkingu na wielbłądach i kultury nomadów

starożytnego, dobrze zachowanego miasta Volubilis

wyjątkowej architektury kasb

zgiełku wąskich uliczek medyn

pocałunku w Casablance…

Cena

1155 EUR
I rata: 300 EUR plus koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 855 EUR płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

10.09.2021 - 19.09.2021


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 9 noclegów - zakwaterowanie w hotelach 3*, riadzie (tradycyjnym domu marokańskim) oraz w obozie pustynnym w namiotach,
 • 9 śniadań i kolacji,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • opiekę anglojęzycznego kierowcy i przewodnika,
 • transport komfortowym, klimatyzowanym pojazdem,
 • bilety wstępu,
 • jazdę na wielbłądzie i sandboarding,
 • butelkę wody na osobę na dzień,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotów Warszawa-Casablanka-Warszawa: od ok. 1000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 135 EUR za osobę,
 • napiwków dla przewodnika i kierowcy – ok. 100 EUR za osobę,
 • testu na COVID-19, wymaganego dla osób niezaszczepionych na 72 h przed wylotem.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Polski, przylot i transfer do hotelu w Casablance, gdzie czekać będzie miła marokańska kolacja i odpoczynek po podróży.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Casablanki. Najpierw odwiedzimy fascynujący Meczet Hassana II, który jest największym meczetem w Maroku z najwyższym minaretem na świecie. Cały meczet wychodzi na Ocean Atlantycki, dając wiernym poczucie modlitwy nad morzem. Meczet Hassana II jest doskonałym przykładem architektury marokańsko-arabskiej.
Po zwiedzeniu Casablanki opuścimy duże miasto kierując się do stolicy Maroka, Rabatu. Zobaczymy Mauzoleum Mohammeda V i wieżę Hassana II.
Następnie pojedziemy do Chefchaouen – uroczego niebieskiego miasteczka położonego w górach Rif. Spacer po medynie i zachód słońca ze wzgórza.
Nocleg i marokańska kolacja.

Dzień 3

Po śniadaniu udamy się do autentycznego miasta „Walili” lub Volubilis, aby zobaczyć starożytne rzymskie ruiny z III wieku p.n.e. Zachwycimy się dawnymi rzymskimi budynkami i zachowanymi zamkami. Następnie przejedziemy do Meknes, stolicy izmailizmu w Maroku. Odkryjemy wspaniałe bramy miejskie oraz królewskie stajnie i pałace.
Wieczorem udajemy się do Fezu, gdzie zjemy typową lokalną kolację fessi i wypoczniemy w hotelu.

Dzień 4

Po marokańskim śniadaniu zwiedzimy stare miasto w Fezie. Najpierw odwiedzimy najstarszą część, medynę. Fez to jedno z największych na świecie miast otoczonych murami. Do medyny wejdziemy przez majestatyczną Niebieską Bramę „Bab Boujloud”. Te fascynujące wrota wykonane są z pięknych marokańskich niebieskich płytek, które zmieniają kolor na zielony po drugiej stronie bramy. Przewodnik zabierze nas na spacer po wąskich uliczkach medyny, gdzie znajduje się wiele tradycyjnych małych sklepików sprzedających urzekające rękodzieło i ręcznie wyrabiane przedmioty.
Następnie przechodzimy do „Chouara Tannery”, słynnej i najstarszej garbarni w Afryce. Kolejnym miejscem będą madrasy (szkoły islamskie) – tu dowiemy się, jak nauczano islamu i odkryjemy piękną, dawną architekturę.
Po wędrówce po starej stronie Fezu pojedziemy poza medynę, aby odkryć wspaniały Pałac Królewski, bogato zdobiony złotą mozaiką i wspaniałymi tynkami.
Później odwiedzimy El Mellah, najstarszą żydowską dzielnicę Maroka, aby poznać inne oblicze kraju. Następnie obejrzymy północną i południową wieżę Fezu, skąd można podziwiać panoramę miasta.
Po niezapomnianej wycieczce po Fezie wrócimy do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 5

Tego dnia opuścimy stare miasto otoczone murami kierując się w stronę najwyższych gór Atlasu. Pospacerujemy, odwiedzimy małe wioski berberyjskie, zobaczymy także Ifrane, „marokańską Szwajcarię”, najspokojniejsze i najczystsze miasto w całym kraju.
Następnie zawitamy do Azrou, uroczego miasta Berberów z wielkim lasem cedrowym. Wybierzemy się na wycieczkę po zielonym lesie, aby odetchnąć czystym powietrzem i pobawić się z zabawnymi małpkami. Potem zasmakujemy berberyjskiego jedzenia i jego wyjątkowej kombinacji marokańskich smaków.
Kierując się w stronę Złotej Merzougi miniemy Erfoud, uroczą wioskę na Saharze, aby w końcu dotrzeć do naszego ostatniego celu późnym popołudniem. Pojeździmy na wielbłądach przy pięknym zachodzie słońca. Spędzimy naszą pierwszą noc w luksusowym pustynnym obozie, gromadząc się przy ognisku i wpatrując się w urzekająco rozgwieżdżone nocne niebo.

Dzień 6

Tego dnia będziemy mieli wczesną pobudkę, aby uchwycić piękny wschód słońca i wędrować przez niekończącą się pustynię na wielbłądach. Zaznamy życia koczowniczego Sahary podczas wizyty w namiocie rdzennych nomadów. Poznamy ich imponujący styl życia z dala od stresu i komplikacji, jakie niesie ze sobą cywilizacja.
Będziemy mogli również spróbować przygód na wydmach, takich jak jazda na quadach, sandboarding i jazda na motorze.
Powrót do obozu i nocleg.

Dzień 7

Gdy tylko zjemy wspaniałe śniadanie na Saharze, będziemy kontynuować podróż w kierunku kolejnego magicznego celu – bajecznych wąwozów Dades. Najpierw zatrzymamy się w Rissani, starym mieście na Saharze, które kiedyś było domem rządzącej dynastii.
Po niezapomnianej wycieczce po lokalnych rynkach rozpoczniemy jazdę w kierunku słynnych wąwozów Todra, przejeżdżając przez urocze południowe wioski i niesamowite zachowane kasby (fortece).
Naszym ostatnim przystankiem będą fascynujące wąwozy Dades, gdzie zjemy tradycyjną kolację w lokalnej restauracji i spędziliśmy noc w przytulnym hoteliku nad rzeką Dades.

Dzień 8

Po smacznym śniadaniu rozpoczniemy podróż w kierunku południowego skarbu ukrytego na marokańskiej Saharze – miasteczka Skoura. Następnie pojedziemy do berberyjskiej wioski Taourirt, aby poznać kulturę tubylców Sahary i ich interesujący styl życia.
Odwiedzimy także wspaniałe miasto Ouarzazate. To ośrodek z niesamowitym międzynarodowym studiem filmowym, w którym kręcono m.in. hollywoodzkie megaprodukcje. Przejdziemy przez studio, które przeniesie nas w przeszłość i pozwoli wcielić się w postać Lawrenca z Arabi.
Następnie odwiedzimy największą i najbardziej imponującą kasbę w Maroku – słynną Kasbah w Ajt Bin Haddu. Zobaczymy inne słynne studio filmowe, w którym kręcono szósty sezon „Gry o Tron”.
Pod koniec dnia pojedziemy do Marrakeszu, ścieżką starych wiosek Sahary oraz przez malowniczą przełęcz Tizi n’Tichka.

Dzień 9

Naszą przygodę w Marrakeszu zaczniemy od… typowego marokańskiego śniadania 😊 Odwiedzimy Pałac Bahia, fascynujący marokański ośrodek królewski z autentyczną arabską dekoracją i architekturą. Zobaczymy grobowce Saadytów i kolorowe suki Marrakeszu, gdzie zgubimy się w egzotycznej sieci mrocznych uliczek przypominającej labirynt pełen sklepów z rękodziełem i lokalnymi przyprawami.
Następnie zrobimy sobie przerwę w ogrodzie Jacquesa Majorelle’a, aby zaczerpnąć świeżego powietrza i podziwiać cudowne zielone ogrody w stylu marokańskim. Nasz wieczór spędzimy na „Jamaa El Fna Square”, gdzie spotkamy muzyków, gawędziarzy, magików, węże, zaklinaczy małp i oczywiście sprzedawców pysznego jedzenia...

Dzień 10

Ostatniego dnia wracamy do Casablanki, gdzie udamy się na lotnisko i skąd wrócimy do kraju.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?