o nas

Tokio, ulubione miasto Macieja 02.11. - 12.11.2022

Na początku chciałbym podziękować Panu za bardzo sprawne zorganizowanie wyjazdu. Na żadnym etapie podróży nie pojawiły się jakiekolwiek problemy, mimo iż był to zapewne ciężki wyjazd pod względem logistycznym i „po-pandemicznej” Japonii.

Również na ogromne gratulacje zasługuje Grzegorz. Nie wyobrażam sobie szczerze lepszego przewodnika niż On. Dzięki rozmową z Grzegorzem miałem okazję dowiedzieć się o Japonii więcej, niż z niejednej przeczytanej książki. Wiele nauczyłem się również o samym podróżowaniu.

Uważam, że program wycieczki „Wszystko, co w Japonii najlepsze” za bardzo udany. Jednak czułem w trakcie wyjazdu, iż widzieliśmy miejsca, które warto zobaczyć raz np. Nikko, bądź też wizyta w Saijo. W trakcie wyjazdu był z nami Pan Mariusz (który jak zapewne jak Pan wie, był 5 lat temu na tym samym wyjeździe) i opuszczał grupę w celu samodzielnego zwiedzania w pewnych momentach. Nie ukrywam wybrałbym dokładnie te same momenty, w celu zobaczenia np. Tokio.

Proszę Panie Mikołaju, aby Pan źle mnie nie zrozumiał. Nie wynika to z nudnego prowadzenia wycieczki przez Grzegorza lub źle ułożonego planu. Wydaje mi się, iż jest to kwestia wyłącznie indywidualna. Tokio stało się moim ulubionym miastem i z ogromnym żalem (i łzami w oczach) opuszczałem je, czując duży niedosyt. Zapewne z powodu mojego młodego wieku jak najbardziej chciałem się wyszaleć (w pozytywnym znaczeniu) w tak dużym mieście. (Osaka również mnie urzekła :D)

Z drugiej zaś strony, dzięki programowi miałem okazję zobaczyć ogromną część Japonii i poznać wiele wspaniałych miejsc.

Pozwolę zadać sobie pytanie „Czy z obecnym doświadczeniem wybrałbym tą samą wycieczkę jeszcze raz?”.
Raczej nie – wybrałbym szczerze wycieczkę „Szaleństwa w Tokio”.

Zdecydowanie zaś raz jeszcze wybrałbym Państwa biuro podróży. Jestem bardzo zadowolony z każdego elementu wyjazdu (poczynając od komunikacji np. odnośnie płatności rat itp.)

Jeszcze raz dziękuję ślicznie Panie Mikołaju za pomoc w spełnieniu mojego marzenia. Czułem lekki stres przed wyjazdem, gdyż obawiałem się, iż kraj o którym tyle czytam (a nawet studiuje na uczelni) może mnie zawieść. Absolutnie nie doszło do takiej sytuacji, wręcz odwrotnie. Czuję jeszcze większe zamiłowanie do Japonii.

Pozdrawiam serdecznie

Maciej

Powiązane kierunki

Informacje wyjazdowe i porady związane z kierunkiem: Japonia

Sprawdź

Szukasz czegoś konkretnego?

test