AMERYKA STOI OTWOREM – od San Francisco do Los Angeles

San Francisco Monterey Sacramento Jezioro Tahoe Park Narodowy Yosemite Dolina Śmierci Las Vegas Park Narodowy Zion Park Narodowy Bryce Canyon Park Narodowy Capitol Reef Park Narodowy Arches Kanion Antylopy Wielki Kanion Kolorado Los Angeles

Z wielką radością zapraszamy Was na nową wyprawę po najciekawszych miejscach Zachodniego Wybrzeża. Zależy nam, abyście poznali całe bogactwo tego regionu. Zobaczycie niesamowite miasta położone  nad Oceanem Spokojnym – m.in. San Francisco i Los Angeles, a także bardzo zróżnicowane przyrodniczo i krajobrazowo, przepiękne parki narodowe – będzie ich teraz aż siedem.

Czeka na Was prawdziwa przygoda – prawdziwy road trip. Wasza podróż będzie kilkukrotnie przecinać słynną Route 66. Przed Wami sceneria z dawnych westernów na terenie należącym do Indian Navaho, malowniczy Kanion Antylop, miasto świateł Las Vegas, wieloryby obserwowane podczas rejsu po oceanie… Miejsca do niedawna znane tylko z hollywoodzkich produkcji będą Wam towarzyszyć teraz na co dzień podczas przemierzanych codziennie wielu mil.

Cena

2750 USD
I rata: 300 USD plus koszty biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 2450 USD płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

15.06.2022 - 30.06.2022

02.10.2022 - 17.10.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 14 noclegów w motelach i hotelach 2* i 3* (pokoje 2-osobowe),
 • śniadania (american breakfast),
 • opiekę lokalnego, polskiego pilota,
 • van do dyspozycji grupy,
 • opłaty drogowe, mostowe oraz parkingi,
 • wstępy do parków narodowych, Monument Valley oraz Kanionu Antylopy,
 • rejs na wieloryby,
 • przejazdy promem i tramwajem w San Francisco,
 • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

 • przelotu na trasie Warszawa ‒ San Francisco, Los Angeles ‒ Warszawa: od ok. 3.000 PLN,
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
 • napiwków w restauracjach.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie i wylot z Warszawy. Przylot do San Francisco i przejazd do nadmorskiego, urokliwego miasteczka-kurortu Monterey. Odwiedzamy tu dawną rybacką przystań Old Fisherman’s Wharf. Na kolację koniecznie owoce morza w jednej z klimatycznych knajpek. Zameldowanie w hotelu i odpoczynek.

Dzień 2

Rano niewielkim statkiem wycieczkowym udajemy się na około 3-godzinny rejs i oglądanie niesamowitych wielorybów. Te największe ssaki świata na długo zapadną w naszej pamięci. Powrót, chwila na lunch i jedziemy w kierunku San Francisco. Zwiedzanie tego niezwykłego miasta rozpoczniemy od Baker Beach, skąd rozpościera się piękny widok na most-ikonę Golden Gate. Wieczór spędzimy w słynnej w latach 60-tych dzielnicy hippisowskiej The Haight Ashubrykko. Na sam koniec czeka nas widok na miasto z wzgórza Twin Peaks. Zameldowanie w hotelu w San Francisco.

Dzień 3

Przed Wami pełny wrażeń dzień! Na początek wsiadamy w słynny cable car, tramwaj, którym docieramy do Union Square. Stąd przemieszczamy się spacerem przez klimatyczne China Town, dzielnicę chińską, dalej dzielnica włoska – gdzie obowiązkowa kawa. Na koniec podziwiać będziemy FiDi – dzielnicę finansową z najwyższym 48-piętrowym Transamerica Pyramid. Czeka na nas także miejsce związane z literaturą amerykańską: Allen Ginsberg i jego „Skowyt” czy Jack Kerouac i jego książka ‚,W drodze” to klasyka amerykańskiej literatury, tzw. ruchu Beat Generation, który miał początek właśnie w San Francisco. Godne polecenia są filmy które przybliżają lata 50-te w SF : „W drodze”, reż. Walter Salles (2012), „Skowyt”, reż. Rob Epstein i Jefferey Friedman (2010) oraz Big Sur z 2013 roku. Z Telegraph Hill rozpościera się widok na miasto, a kto poczuje niedosyt może wejść na 63-metrową Coit Tower.
Po południu dotrzemy do wybrzeża portowego – Fisherman's Wharf, stąd rozpościera się widok na słynne więzienie Alcatraz i most Golden Gate – symbol miasta. Czeka tu na nas także przesympatyczna kolonia lwów morskich. Dla głodnych stoją otworem liczne restauracje, dla mniej głodnych warta jest polecenia zupa z krabów (clam chowder). Krótki czas wolny.
Następnie wypożyczonymi rowerami zdobywamy Golden Gate! Czeka na nas 12-kilometrowa przejażdżka przez ten słynny most do miasteczka Suasalito, skąd wracamy promem. Oddajemy rowery i jeszcze jedna atrakcja: najbardziej stroma ulica SF, Lombard Street.
Powrót do hotelu – a tym, którzy czują niedosyt i chcą poczuć smak wolności z jakiego słynie San Francisco, proponujemy spacer po tęczowej dzielnicy Castro. Warto tu przytoczyć postać Herveya Milka – polityka i działacza LGBT. Jedna z tutejszych restauracji poświęcona jest jego pamięci. Warty uwagi jest oscarowy film Obywatel Milk z 2008 roku. Powrót na nocleg do hotelu.

Dzień 4

Rano odwiedzamy Golden Gate Park – tutaj do wyboru niezwykle ciekawe de Yang Museum z kolekcją sztuki współczesnej, a także etnograficznej z terenów Oceanii, lub najstarszy w USA Japoński Ogród Herbaciany.
Po południu ruszamy w kierunku stolicy Kalifornii, miasta Sacramento. Zatrzymujemy się w urokliwym starym mieście, oglądamy budynek City Hall, gdzie zasiadają gubernatorzy stanu, jeszcze do niedawna Arnold Schwarzenegger. Krętą i malowniczą autostradą docieramy do gór Sierra Nevada i miasteczka Reno, w którym jedną z rozrywek są kasyna (Reno dekady temu konkurowało z Las Vegas). Nocleg lub zabawa do białego rana.

Dzień 5

Rano czeka na nas otoczone majestatycznymi górami Sierra Nevada, kryształowe jezioro Tahoe, położone na wysokości 1897 m n.p.m. na granicy Kalifornii i stanu Nevada. Widokowy przejazd z licznymi punktami obserwacyjnymi: Angora Lake, Fallen Leaf Lake czy wioska Olimpijska Squaw Valley. Przejazd w kierunku Parku Narodowego Yosemite, nocleg na trasie.

Dzień 6

Park Narodowy Yosemite jest niezwykle malowniczy – wieczne zielone lasy oraz niezwykłe formacje skalne wyrzeźbione 15000 lat temu przez lodowiec tworzą wręcz pocztówkowe krajobrazy. Z prawie pionowych granitowych skał spływają liczne wodospady, w tym najwyższy na kontynencie wodospad o wysokości 740 m, Yosemite Falls. Zobaczymy tu także kopułę skalną Half Dome oraz majestatyczną El Capitan. Z dzikich zwierząt mamy szansę zobaczyć niedźwiedzie i kojoty. Po zakończeniu spaceru po parku przejazd na nocleg.

Dzień 7

Tego dnia zstępujemy do piekła na ziemi… Ruszamy w kierunku słynnej Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Czekaja na nas liczne punkty widokowe, niezwykłe formacje skalne: Artist Drive czy Dante’s View, z przepięknym widokiem. Musimy koniecznie dotrzeć do Badwater – najniżej położonego miejsce na kontynencie z najwyższą zanotowaną temperaturą, 56 stopni C. Na koniec Zabriskie Point z widokiem na całą dolinę. Wieczorem docieramy do rozświetlonego feerią barw Las Vegas – tego miejsca przedstawiać nie trzeba. To miasto nigdy nie śpi!

Dzień 8

Rano opuszczamy Las Vegas i kierujemy się w kierunku Parku Narodowego Zion. Mormońscy osadnicy nazwali to miejsce Syjonem – miejscem idealnym. Park ten uznany jest także za najpiękniejszy w stanie Utah. Zbudowany ze skał piaskowych, tworzących wzdłuż Virgin River (Rzeki Dziewiczej) niesamowite skalne figury. Ściany nad kanionem wznoszą się na 600 m. Proponujemy krótki trekking jednym z wybranych szlaków. Przejazd na nocleg na trasie do Parku Narodowego Bryce Canyon.

Dzień 9

Rano udajemy się do Parku Narodowego Bryce Canyon. Wapienne skały tworzą tu skalny amfiteatr niesamowitych kształtów, powstałych na skutek działania wody oraz ujemnych i dodatnich temperatur. Czeka nas krótki spacer, tak aby w pełni móc podziwiać te niezwykłe formacje. Różowe, czerwone czy pomarańczowe iglice tworzą niezwykły krajobraz. Warto pamiętać, że w Utach jest także najwięcej wiosek mormońskich w całym USA.
Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef – pośrodku pustyni Utah, ze skalnymi ścianami w kolorze ceglanym. Nocleg na trasie do Parku Narodowego Arches.

Dzień 10

Niesamowity Park Narodowy Arches – odwiedzimy tutaj liczne punkty widokowe, by przekonać się o jego pięknie. Lunch tego dnia zjemy w formie pikniku pośród uroczych formacji skalnych. Podobno na całym parku znajduje się 80 naturalnie utworzonych łuków. Krótki trekking zabierze nas do Delicate Arch, który jest symbolem stanu. Zaglądniemy także do Devil Garden – diabelskiego ogrodu.
Już poza parkiem czeka na nas w zakolu rzeki Colorado punkt widokowy Dead Horse Point. Krótki postój w dawnej górskiej osadzie mormonów Moab; w latach 50-tych odkryto tu uran. Dziś jest to turystyczna miejscowość. Następnie przejazd na nocleg.

Dzień 11

Przejazd do rozsławionej wieloma westernami Monument Valley, doliny leżącej na terenie Indian Navaho. Przed nami szlak turystyczny o długości 17 mil, który pokonamy naszym vanem. W latach 30-tych reżyser niezliczonych westernów John Ford upodobał sobie to miejsce do swoich filmów, realizując tu m.in. „Dyliżans”, „Poszukiwaczy”, „Jak zdobywano dziki zachód”. Przejazd w kierunku miasteczka Page. Nocleg.

Dzień 12

Z samego rana wraz z indiańskim przewodnikiem, samochodem 4x4, docieramy do Kanionu Antylopy, gdzie piaskowe skały i woda utworzyły cud natury – szczelinowy, głęboki kanion, w którym gra światła i kolorów wzbudzają zachwyt u każdego. Czeka nas niesamowity spacer dnem kanionu.
Powrót do vana i przejazd ponownie nad rzekę Kolorado. Spacer do punktu widokowego, gdzie rzeka zakręca pod kątem 270 stopni tworząc podkowę, Horseshoe Bend. Następnie udajemy się w stronę Wielkiego Kanionu. Nocleg w okolicach Wielkiego Kanonu.

Dzień 13

Wielki Kanion Kolorado to jeden z największych cudów natury na świecie. Rzeka Kolorado utworzyła na długości 349 km drogę przez wyżynę o tej samej nazwie. Mamy tu punkty widokowe na górnej krawędzi Wielkiego Kanionu oraz na Desert View Drive, skąd rozpościerają się jedne z najpiękniejszych widoków. Po południu przejeżdżamy do Las Vegas, gdzie są do wyboru: nocleg lub noc w kasynach...

Dzień 14

Dojazd do Los Angeles i zwiedzanie: Observatory – obserwatorium astronomiczne, czyli punkt widokowy znany z filmu „Buntownik bez Powodu” z James Deanem; Hollywood i Aleja Gwiazd w pobliżu Chinese Theatre – tutaj też szansa na zdjęcie z widokiem na napis Hollywood; krótki postój w Bevery Hills; Santa Monica i słynne molo oraz ratownicy; wreszcie czas wolny. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 15

Wylot do Polski.

Dzień 16

Powrót do kraju, lądowanie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test