Nasz zespół

Naszą firmę tworzą młodzi entuzjastyczni ludzie, miłośnicy dalekich podróży, pasjonaci azjatyckiej tradycji i kultury.

Nasze zamiłowania poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu grup turystycznych, w codziennej współpracy z ludźmi z tamtego regionu świata, znajomością tamtejszych realiów i wschodniej mentalności.

Nasi piloci to profesjonaliści, świetnie znający język, kulturę oraz historię krajów azjatyckich w tym m.in. Japonii, Birmy, Laosu, Kambodży, Tajlandii, Wietnamu, FilipinChin, Indii, Nepalu, Indonezji, Iranu, Turcji, Tybetu, Rosji czy Mongolii.

Dzięki własnym doświadczeniom zarówno z prywatnych jak i zawodowych wycieczek, mogą teraz służyć Państwu radą i pomocą w każdej sytuacji.

Piloci

Andrzej Ziółkowski

Andrzej Ziółkowski (po prawej). Dwadzieścia lat spędził w Singapurze jako menadżer międzynarodowej korporacji. Jego pasją są podróże i wielokrotnie odwiedzał wszystkie kraje Azji Południowo-Wschodniej prywatnie i z turystami, także z grupami pielgrzymów z różnych tradycji religijnych. Jest zapalonym fotografem. Interesuje się sztuką i duchowością Wschodu oraz dialogiem międzykulturowym.

Ewa Szkudelska

Sinolog i psycholog międzykulturowy. Pokochała Chiny od pierwszego wykładu o ich filozofii, a miłość ta przerodziła się w życiową pasję. Pasję do kultury, historii, filozofii, języka i ludzi. Pierwszy raz pojechała do Chin na studia w 2008 roku do jednej z dawnych chińskich stolic ‒  Nankinu, od tamtej pory wraca do Chin kiedy tylko może.
To, co lubi najbardziej, to odkrywanie wielobarwnych Chin współczesnych, od podtybetańskich czterotysięczników, przez malutkie wioski mniejszości narodowych skryte wśród zielonych wzgórz, aż do rozwijających się w szalonym tempie ultranowoczesnych miast i rockowych festiwali muzycznych, takich jak MIDI. Im bliżej poznaje Chińczyków (a także inne narodowości), tym więcej znajduje tego co łączy, niż tego co dzieli. Uważa psychologię międzykulturową za jedną z potrzebniejszych nauk współczesnego świata.

Paweł Szczap

Mongolista, fascynat azjatyckiego spojrzenia na rzeczywistość, miłośnik kultur azjatyckich. Swoje wyprawy zawsze poprzedza kulturowym wywiadem na temat realiów panujących w regionach, które planuje odwiedzić. Wychowany w ściśle miejskim środowisku preferuje wyprawy w dzikie, odludne, nieskażone cywilizacją miejsca, nie boi się majestatu natury, ani niespodziewanych przygód. Propagator odpowiedzialnej turystyki. Zakochany w dźwięku, dokumentuje krajobrazy dźwiękowe odwiedzanych miejsc.

Agnieszka Skarbowska

Podróżuje odkąd pamięta ‒ najpierw autostopem po Europie, potem coraz dalej i dalej na Wschód. Wyznaje zasadę, że to droga jest celem. Spędziła ponad 10 lat non stop w podróży, odwiedziła kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Najbardziej fascynuje ją Azja ‒ od Rosji po Indonezję. Lubi zatrzymać się gdzieś na dłużej, odkrywać niezwykłość z pozoru zwyczajnych miejsc. Jej ulubiony sposób podróżowania to autostop. Najdłuższa podróż ‒ wyprawa drogą lądową z Polski do Australii. W podróży najważniejsi są ludzie, ich kultura, język i zwykłe, codzienne życie, czy to w maleńkich wioskach Syberii, czy wielkich metropoliach Chin.
Wcześniej pracowała jako reporter, potem, podróżując zbierała mango w Australii, róże pod kołem podbiegunowym w Islandii, winogrona w Nowej Zelandii.  Najwięcej czasu spędziła w Turcji, nie tylko podróżując, ale i pracując jako pilot. Ostatnie podróżnicze odkrycie to Kaukaz.

Katarzyna Rodacka

Kiedy tylko może, stara się być w drodze. W poznawaniu świata najbardziej fascynują ją mało znane lokalne historie. Absolwentka iranistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zgłębia język perski, kulturę tego kraju, historię. Ponad wszelką wiedzę teoretyczną ceni jednak spotkania z Irańczykami i rozmowy z nimi. Marzy, żeby irańska gościnność panowała wszędzie na świecie. Prywatnie podróżuje głównie po Europie Wschodniej i Azji, zarówno na rowerze, pieszo przez góry, jak i autostopem. Zaangażowana w podróżniczy projekt Trawers. Mimo chęci przejechania świata wzdłuż i wszerz, największy spokój odnajduje w Beskidach. Iran dla niej to przede wszystkim przyroda i różnorodność etniczna. Najbardziej podobają jej się Turkmeni na północnym wschodzie oraz pola rzepaku w drodze nad Morze Kaspijskie.

Filip Majkowski

Przez kilka lat był wykładowcą języka tybetańskiego na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie obronił doktorat z tybetologii. Tłumaczy też książki na temat Tybetu i Azji. Interesuje go wszystko, co związane jest z Tybetem, Indiami, Nepalem, Bhutanem, przede wszystkim język tybetański, tradycyjna medycyna, buddyzm oraz historia i polityka. Od wielu lat mieszka w Dharamsali w Indiach, siedzibie Dalajlamy i Tybetańskiego Rządu na Uchodźstwie. Tam uczy języka tybetańskiego w międzynarodowej szkole kształcącej tłumaczy buddyjskich. Dużo podróżował po Indiach i Nepalu, a także do Tybetu. W Indiach odwiedzał miejsca związane z buddyzmem, m.in. Bodhgaję, Waranasi, Kuszinagar oraz osady tybetańskie i miejsca związane z kulturą tybetańską, w tym Sikkim, Ladakh, Bylakuppe i Mundgod na południu Indii. Uwielbia podróże, szczególnie po Azji, ale nie tylko.

Grzegorz Kruk

Magister japonistyki po dwuletnich studiach badawczych z zakresu filmoznawstwa. Z Japonią związany już od przeszło 10 lat. Czteroletni pobyt w Japonii (studia, praca w japońskiej korporacji, praca w teatrze) pozwolił mu zebrać doświadczenia, którymi z pasją dzieli się obecnie podczas oprowadzania po swoim ulubionym zakątku globu.
Znajomość języka japońskiego i długi pobyt na miejscu pozwalają mu pokazać również mniej oczywiste strony kraju. Zapalony podróżnik zakochany również w krajach Azji Południowo-Wschodniej. W wolnych chwilach między podróżami czyta, pisze, uczy, tłumaczy, gotuje, reperuje i uprawia miejską partyzantkę. Chciałby, żeby doba miała 48 godzin.

Jolanta Kossowska

Spędziła kilka lat mieszkając i podróżując po świecie. Od siedmiu lat podróżuje zawodowo jako pilot i przewodnik. Fascynuje ją odkrywanie podobieństw w pozornie odmiennych kulturach i obalanie stereotypów.
U Chińczyków podziwia wytrwałość, opanowanie i nieustającą ciekawość. Do ich głośnego sposobu bycia zdążyła się już przyzwyczaić ;)
Uwielbia poranne ćwiczenia i tańce w chińskich parkach. Poza niezwykłą historią i kulturą Państwa Środka, chętnie wtajemnicza turystów w arkana gry w madżonga, a także sekrety medycyny i kuchni chińskiej.

 

Sebastian Czerniawski

Z wykształcenia politolog, bronił pracę dyplomową na temat „Reform Michaiła Gorbaczowa i ich wpływu na rozpad Związku Radzieckiego”, wielki pasjonat podróży, Rosji i snowboardu. Z tym ostatnim związane jest jego życie. Rosja to druga pochłaniająca go namiętność. Zaczęło się niewinnie od książki Ryszarda Kapuścińskiego pt. „Imperium”. To właśnie ona rozbudziła niekończącą się ciekawość, która z czasem przerodziła się w wielką przygodę. Dziś Rosja dla Sebastiana to przede wszystkim przyjaciele, ale również partnerzy biznesowi i artyści, z którymi współpracuje już kilka lat. W Rosji podziwia najbardziej przestrzenie. Majestatyczność i różnorodność krajobrazu doskonale przekłada się na rosyjską duszę, a to właśnie ją najbardziej chce przybliżyć podczas naszych wypraw.

Michał Czerniawski

Podczas wielu wypraw do Rosji zapałał tak wielką pasją do tego kraju, iż po ukończeniu studiów ekonomicznych w Polsce, wyjechał na studia podyplomowe do Petersburga. Interesuje się carską Rosją, historią powstania Petersburga oraz największym rosyjskim reformatorem Piotrem Wielkim. W ciągu swojego pobytu dokładnie poznał architekturę tego kraju i zakosztował atmosfery wyzwolonej, kulturalnej stolicy Rosji. Uczestniczył w wyprawach po dużej części tego ogromnego państwa, od terytoriów północnych do dalekiej Syberii, z którą związany jest całym sercem. Dzięki licznym rosyjskim przyjaciołom zgłębia rosyjską duszę. Według ich słów sam też jest jedną z nich. Miłośnik  aktywnego wypoczynku, m.in. sportów ekstremalnych, a zwłaszcza narciarstwa poza trasami. Doświadczony podróżnik, większość swojego wolnego czasu spędza w drodze.

Wojciech Blumhoff

Z wykształcenia iranista. W 1986 roku uzyskał uprawnienia pilota wycieczek zagranicznych. Na początku pracował prowadząc wycieczki przyjazdowe z byłego ZSRR, Czechosłowacji, Bułgarii, następnie prowadził rejsy po Dnieprze. Od 1989 do 1994 roku pracował jako tłumacz na budowie elektrowni Ramin w Ahwazie. Wtedy również organizował i prowadził wycieczki po Iranie dla polskich specjalistów. W latach 90. wykładał język perski i poetykę perską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2003 i 2007 zorganizował i poprowadził dwie misje handlowe do Iranu dla firm zainteresowanych współpracą z tym krajem. Od czasu ukończenia studiów do dziś jest aktywny jako tłumacz symultaniczny, kabinowy oraz tłumacz tekstów handlowych, technicznych i prawniczych. Pracował dla różnych firm  oraz sądów i prokuratury wojskowej. Obecnie z wielką pasją prowadzi wycieczki po Iranie oraz Zakaukaziu.

Zagraniczni współpracownicy

Olena Zielińska

Absolwentka Wydziału Socjologii i Zarządzania na Charkowskim Uniwersytecie Narodowym. Ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach.

Miłośniczka podróży, siedem lat temu wyjechała do Azji, szukając swojego miejsca na Ziemi. Zamieszkała na Filipinach, które uważa za swój drugi dom.

Od dziecka uwielbiała przygody i morze oraz poznawanie wszystkiego co nowe. Teraz w otoczeniu 7107 wysp rozsianych na Pacyfiku naprawdę ma dużo do odkrycia, a prowadząc swoją firmę turystyczną zaraża swą pasją wszystkich przyjeżdżających do tego dalekiego słonecznego kraju. Przyjedź i przekonaj się i Ty.. :-)

Jagna Nieuważny

Jagna jako kobieta czynu podejmowała się już tak ekscentrycznych zadań jak praca w kopalni złota w Burkina Faso, czy tłumaczenie polskich modelek prezentujących skąpą bieliznę na japońskich wybiegach.
Obecnie wykłada na poznańskiej japonistyce i kończy przygotowywanie doktoratu. W najbliższym czasie planuje przeprowadzkę do Japonii. Jak przystało na naukowca specjalizującego się w buddyzmie japońskim, od lat najlepiej czuje się odwiedzając rozsiane po Kraju Kwitnącej Wiśni świątynie i co rusz odkrywając kolejną 'niepowtarzalną’ perełkę.
Nie samym buddyzmem człowiek żyje, więc po godzinach chętnie krąży po japońskich ulicach w poszukiwaniu czegoś pysznego do zjedzenia. Nie cofnie się przed żadnym spożywczym wyzwaniem i największą radość sprawia jej, gdy ktoś pokusi się wspólnie z nią na poszerzanie swoich kulinarnych horyzontów.

Włodzimierz Madziar

Mieszka w Indiach, a konkretnie w New Delhi od ośmiu lat. Był dyplomatą, poza turystyką zajmuje się też consultingiem.
Przez te wszystkie lata poznał Indie (zjeździł je od Ladakhu po Przylądek Komoryn, od Gujaratu do Mizoram) i do jakiegoś stopnia je zrozumiał, choć jak twierdzi pewnie nigdy nie zrozumie tak do końca.
Czasami kraj ten wydaje się być nam bardzo bliski, czasami tak odległy, że nieosiągalny. Chyba to właśnie jest w Indiach najciekawsze.
Najbardziej lubi jeździć po kraju na rowerze, mimo pewnych trudności, jakie może to sprawiać.

Agata Fijałkowska

Po co wybierać, gdy można mieć wszystko? To hasło przyświeca Agacie ‒jednocześnie japonistce i sinolożce z uniwersyteckimi dyplomami. Agata żadnej pracy się nie boi i do CV może wpisać także pobyty na japońskiej wsi i uczestnictwo w zbiorach kapusty ramię w ramię z japońskimi i chińskimi rolnikami.  Obecnie Agata odbywa studia doktorancie na Tajwanie, jednocześnie współpracując z profesorami z  uniwersytetów japońskich – w Japonii przebywa kilka miesięcy w roku, gdzie także oprowadza grupy. Jako doświadczony podróżnik i zapalony politolog ma ‒ jak mało kto ‒ cierpliwość do wyjaśniania zawiłości azjatyckiej polityki. Mimo swojej skromnej postury to twardy zawodnik, który gotów jest wiele odczekać i przetrzymać, by dotrzeć tam, gdzie nie docierają inni.

 


Szukasz czegoś konkretnego?

test