Papua Nowa Gwinea to jedno z ostatnich miejsc na ziemi, gdzie możemy znaleźć wiele „dzikich” plemion, żyjących na pograniczu cywilizacji w swoich tradycyjnych strukturach społecznych. Będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwe wioski i przypatrzeć się biegnącemu tam wolno codziennemu życiu, doświadczyć niesamowitej gościnności mieszkańców oraz poznać obyczaje religijne tubylców. Mieszkańcy Papui to prawdopodobnie przedstawiciele społeczności nie występującej w tak tradycyjnej formie w żadnej innej części świata. Dodatkową atrakcją wyjazdu jest festiwal Goroka – coroczne popisy tańców i strojów barwnych Papuasów – a także wizyta na Trobriandach, wyspach, gdzie Bronisław Malinowski zbierał materiały do prac, które później miały się okazać jednymi z najsłynniejszych dzieł współczesnej antropologii.
Zobacz program wycieczki
Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.
Spotkanie na lotnisku, wylot z Warszawy do Singapuru via Dubaj.
Przylot do Singapuru. Transfer do hotelu. Następnie wizyta w dzielnicy chińskiej i rejs po rzece Singapur. Powrót do hotelu na nocleg.
Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszej części miasta: hinduskiej dzielnicy Little India. Spacer po wąskich uliczkach pełnych zgiełku, kolorów i zapachów, wśród tradycyjnych sklepików handlujących wszelkiego rodzaju produktami z Indii. Następnie, celem dopełnienie obrazu etnicznego zróżnicowania Singapuru, wizyta w Kamong Glam, dzielnicy arabsko-malajskiej (tam także lunch). Zwiedzanie Malay Heritage Centre, centrum kulturalnego prezentującego kulturową spuściznę malajskich Singapurczyków. Zwiedzanie Singapuru zakończymy na najsłynniejszej ulicy miasta, Orchard Road. Około 17:00 transfer na lotnisko i o 20:15 przelot do Port Moresby.
Przylot na lotnisko Moresby, następnie przelot do Goroka. Po przylocie spotkanie z lokalnym przewodnikiem, przejazd do hotelu i chwila odpoczynku. Ok. 13:00 wyjazd minibusem na zwiedzanie: wjazd na punkt obserwacyjny, skąd rozciąga się widok na Gorokę i Dolinę Asaro; wizyta w centrum kulturalnym z muzeum McCarthy’ego; wizyta na lokalnych targach i fabryce kawy, zaś na koniec przejazd trasa widokową Bena Bena meandrującą pośród klasów deszczowych, lokalnych wiosek i malowniczo wiszących mostów. Powrót do hotelu, nocleg. (S,K)
Śniadanie kontynentalne w motelu. Ok. 8:00 spotkanie z przewodnikiem i przejazd na Festiwal Goroka, będący niesamowitym pokazem tańca, muzyki i kostiumów ponad 100 rożnych plemion zamieszkujących Papuę. Po przybyciu zajęcie wyznaczonych miejsc siedzących (w pakiecie opieka przewodnika, miejsca z dobrą widocznością i specjalne przepustki turystyczne, dające możliwość podejścia do wykonawców celem zrobienia zdjęcia; dodatkowo specjalne toalety dla turystów oraz banany i butelki z wodą). Ok. 13:00 przejazd do lokalnej wioski na lunch (m.in. kurczak i warzywa owinięte w liście bananowca). Wizyta w wiosce, przyglądanie się codziennym czynnością Papuasów. Późnym popołudniem powrót do motelu, odpoczynek i nocleg. (S,L,K)
Śniadanie kontynentalne w motelu, następnie przejazd na Festiwal Goroka – czas na barwny pokaz tańców i poznawanie kultury Papuasów. Ok. 13:00 przejazd do wsi Asaro, zamieszkałej przez Błotnych Ludzi. Lunch, a następnie przedstawienie odtwarzające tradycyjną walkę papuaską wykonywaną przez błotnych wojowników
Błotni ludzie (ang. mud men) to tradycyjni papuascy wojownicy. Przed walkami pokrywali swoje ciała błotem, a na głowę zakładali wielkie gliniane maski - to pomagało w odstraszeniu przeciwnika. Zyskali opinię silnych i odważnych. Błoto nakładane jest na twarz papuaskich kobiet również na znak żałoby.
Po wizycie u Błotnych Ludzi przejazd krętą, wijącą się wśród mgieł i wodospadów drogą do przełęczy Daulo. Tam krótki spacer po lesie deszczowym pełnym kwitnących drzew, storczyków, imbirowców i paproci. Późnym popołudniem powrót do motelu, odpoczynek, kolacja i nocleg. (S,L,K)
Śniadanie, przejazd na lotnisko. Przelot do Port Moresby, powitanie i transfer do hotelu. Następnie lunch box i wycieczka z przewodnikiem po mieście: Muzeum Narodowe, Parlament (bez wstępu), ogród botaniczny. Czas na zakup pamiątek, pocztówek itp. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg. (S,L,K)
Po śniadaniu wylot na Wyspy Trobrianda – kilkanaście koralowych wysp na morzu Salomona, gdzie słynny polski antropolog Bronisław Malinowski badał „Życie seksualne dzikich”. Przywitanie przez lokalnego przewodnika i transfer do lodży. W hotelu obiad z owoców morza i miejscowych warzyw (m.in. jam). Następnie wycieczka po okolicy z lokalnym przewodnikiem. Nocleg w lodży z klimatyzacją i prywatną łazienką. (S,L,K)
Na śniadanie omlet krabowy – specjalność gospodarzy! Rejs motorówką na wyspę Munuwata, tam powitalna procesja na plaży z tancerzami, którzy odprowadzą grupę do samej wioski! (Nie jest to show dla turystów, ponieważ dla wszystkich gości tubylcy gotują takie powitanie). W centrum wioski społeczność przedstawi swój najciekawszy kulturalny pokaz – taniec tapioka (taniec o zabarwieniu seksualnym, symbolizujący tłuczenie ziaren sago na mąkę), taniec sznurków oraz tańce dzieci. Obiad z lokalnego jadłospisu – owoce morza, świeże owoce i warzywa. Po obiedzie poznawanie życia mieszkańców i uczestniczenie w codziennych czynnościach: poznawanie m.in. budowy i naprawy domów, uprawy roślin, sposobów przygotowywania jedzenia, połowu ryb za pomocą lin, sieci i włóczni. Krótka wycieczka tradycyjną canoe. Powrót motorówką do lodży. (S,L,K)
Po śniadaniu czas wolny aż do wylotu tuż przed południem. Przylot do Port Moresby, transfer do hotelu, lunch box, odpoczynek i nocleg. (S,L)
Po śniadaniu czas na ostatnie zakupy. Transfer na lotnisko i wylot do Polski via Manila i Dubaj. (S)
Przylot do Polski, zakończenie imprezy.
Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.