Ałtajska Odyseja

Barnaul przełęcz Cziket–Aman masyw Maaszej rzeka Czulcza jezioro Teleckie Barnaul

Ałtaj jest magicznym miejscem na południu Syberii. To pasmo górskie (porównywalne z Alpami) rozpościera się na styku Rosji, Kazachstanu, Mongolii i Chin. Ałtaj oferuje to, czego w Europie zostało już tak niewiele: możliwość obcowania z dziką przyrodą bez tłumów turystów. Szczyty pokryte lodowcami, piękne doliny z niesamowitą fauną i florą, wysokogórskie jeziora, potężne górskie rzeki można mieć tu tylko dla siebie. Przez wiele dni wędrówki nie spotyka się nikogo, czasami tylko osadę pasterską lub myśliwych na koniach. Miejsce to docenili już nasi przodkowie, czego dowodem są licznie występujące tu ślady osadnictwa. Do dziś Ałtaj pozostaje syberyjską stolicą szamanizmu. Zapraszamy do przeżycia niesamowitej przygody ‒ podczas dziesięciodniowej wycieczki pokonamy (samochodem, pieszo, katamaranem) ponad 800 km, by na zakończenie wrócić do Moskwy koleją transsyberyjską. Zastrzyk adrenaliny i szamańskiej energii gwarantowany!
Zobacz program wycieczki

altajska_odyseja

Cena

2.480 PLN + 1.000 EUR
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.480 PLN + 1.000 EUR + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

25.06.2022 - 08.07.2022

01.08.2022 - 14.08.2022

12.09.2022 - 25.09.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65





Cena obejmuje

  • wszystkie transfery,
  • zakwaterowanie w namiotach i w hotelu w Barnauł
  • wyżywienie: 3 razy dziennie w czasie pobytu w górach (grupie towarzyszy kucharz),
  • wynajęcie sprzętu biwakowego (namiot, śpiwór, karimata) i sprzętu do spływu,
  • opiekę polskiego, rosyjskojęzycznego pilota‒przewodnika,
  • opiekę przewodników górskich,
  • wizę,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR i bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotu na trasie Warszawa ‒ Moskwa ‒ Barnauł – Moskwa ‒ Warszawa: od 2.500 PLN,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego,
  • zwyczajowych napiwków.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot Warszawa-Moskwa-Barnaul.

Dzień 2

Wyjazd w góry Ałtaju. Po przyjeździe do mejcowości Manzherok zakwaterowanie w domkach. Wieczór zapoznawczy, oraz szkolenie z zasad i technik bezpieczeństwa.

Przejazd ok. 300 km.

Dzień 3

Emocjonujący spływ po dolnej części rzeki Katuń. Do pokonania cztery progi pierwszej kategorii oraz próg trzeciej kategorii Manzherok (w zależności od możliwości grupy i stanu wody). Po drodze wizyta na wyspie Patmos – aby dostać się do zbudowanej na niej cerkwi należy przejśc po moście linowym zawieszonym piętnaście metrów nad wodami Katuni.

Spływ po rzece 55 km.

Dzień 4

Początek samochodowej części wycieczki sławnym Traktem Czujskim oferującym niesamowite widoki na cedrową tajgę i górskie łąki. Po drodze przejazd przez dwie przełęcze: Seminskiy (1717 m n.p.m.) i Chike–Taman (1460 m n.p.m.). Nocleg w namiotach.

Przejazd ok. 230 km.

Dzień 5

Kontynuacja podróży samochodem. Po drodze zwiedzanie starożytnej świątyni Kałbak –Tasz z jej starożytnymi petroglifami (trzy tysiące rysunków od neolitu do okresu starotureckiego). Dojazd do miejscowości Czagan-Uzun, zwiedzanie kolorowych gór Kyzyl-Cin – czerwonych skał tworzących niezwykły krajobraz przypominają powierzchnię Marsa.

Nocleg w namiocie.

Przejazd ok. 200 km.

Dzień 6

Podróż samochodem przez step Kurajski z piękną panoramą całego północnego grzbietu Czujskiego. Dojazd do tzw. „perewalki” (1800 m n.p.m.), następnie przejście do obozu alpinistycznego w dolinie rzeki Aktru (2150 m n.p.m.). Po drodze oglądanie lodowców i zboczy formujących dolinę. Nocleg w namiotach.

Przejazd ok. 120 km, przejście 8 km.

Dzień 7

Zwiedzanie doliny Aktru. Wycieczka na język lodowca Duży Aktru (2455 m n.p.m.), aby z bliska móc zobaczyć, jak z lodowca rodzi się rzeka. Obiad przy lodowcu. W zależności od pogody i możliwości grupy wyjście do górskiego jeziora Niebieskiego (2840 m n.p.m.) lub do przełęczy Jubileiny (3403m n.p.m.). Po powrocie do bazy kąpiel w ruskiej bani. Nocleg w namiotach.

Przejścia: ok. 10 km do Dużego Aktru, 12 km do jeziora Niebieskiego lub 18 km do przełęczy Jubileiny.

Dzień 8

Powrót do „perewalki” z doliny Aktru, następnie przejazd w stronę przełęczy Ulagańskiej ( 2080 m n.p.m.). Dzień obfitujący we wrażenia: tzw. Czerwona Brama (ogromne, czerwone skały), przełęcz Ulagańską z widokami na ałtajską tajgę z „martwym jeziorem” oraz ogromną liczbą mniejszych jezior, dolina z Pazyrskimi Kurhanami. Nocleg w namiotach.

Przejazd ok. 130 km, przejście 8 km.

Dzień 9

Wizyta w Aile, tradycyjnej jurcie. Poczęstunek produktami miejscowej kuchni. Kontynuacja podróży samochodem przez przełęcz Katujaryk (1200 m n.p.m.), następnie do doliny rzeki Czułyszman, która stanowi pomnik przyrody i przypomina głęboki kanion tworzący niesamowite widoki. Przejazd wzdłuż brzegu, do ujścia rzeki Czulcza. Wieczorem wyjście na lewe zbocze kanionu w celu obejrzenia zachodu słońca z panoramą na dolinę. Nocleg w namiotach.

Przejazd ok. 45 km.

Dzień 10

Przeprawa przez rzekę do Ałtajskiego Rezerwatu Przyrody. Całodzienny trekking wzdłuż rzeki Czulcza do największego kaskadowego wodospadu Syberii - Uczar (160 m). Piknik przy wodospadzie. Po powrocie kąpiel w ruskiej bani.

Przejście ok. 16 km.

Dzień 11

Kontynuacja podróży po dolinie Czułyszmanu. Po drodze przeprawa przez rzekę i zwidzanie pomnika przyrody, tzw. Kamiennych Grzybów. Przyjazd do południowego krańca jeziora Teleckiego. Jezioro Teleckie jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a wzdłuż jego brzegów rozciąga się Ałtajski Rezerwat Przyrody.

Przejazd ok. 45 km, przejście ok. 4,5 km.

Dzień 12

Podróż po jeziorze na małym stateczku. Nie na darmo jezioro to nazywane jest młodszym bratem Bajkału. Jego powierzchnia to 230 km kwadratowych, a głębokość wynosi 325 metrów. Zasila je około 70 rzek, natomiast wypływa z niego tylko jedna – Bija. Przepłynięcie 80 kilometrów do północnego krańca jeziora. Niedługi przejazd do miejsca noclegu nad brzegiem rzeki Bija. Pożegnalny wieczór wraz z wizytą w ruskiej bani i ostatni nocleg w namiocie.

Podróż stateczkiem 80 km, przejazd ok. 50 km.

Dzień 13

Zwiedzanie Narodowego Muzeum Republiki Ałtaj w Górnoałtajsku. Znajdują się tam liczne eksponaty materialnej i duchowej kultury Ałtaju. Przejazd do Barnauł, zakwaterowanie w hotelu.

Przejazd ok. 345 km.

Dzień 14

Wylot do Polski we wczesnych godzinach porannych. Przylot do Warszawy.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test