Zen & SPA

Kioto Uji Nara Ise Hongu Nachi Shirahama Koyasan Osaka

Niniejsza wyprawa do Japonii daje możliwość poznania różnych aspektów kultury japońskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tradycji religijnych (shintoizm, rozmaite odłamy buddyzmu ze szczególnym uwzględnieniem zen). Prowadzona jest w spokojnym tempie, pomija nowoczesne, rozreklamowane atrakcje turystyczne, pozwalając skupić się na zabytkach architektury, ogrodach, miejscach kultu, wreszcie – na własnym doświadczeniu duchowym.

Zobacz program wycieczki

 Zen-&-SPA

Cena

4.700 PLN + 330.000 jenów
I rata: 1.000 PLN + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 3.700 PLN + 330.000 jenów płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

26.03.2025 - 06.04.2025

10.09.2025 - 21.09.2025

22.10.2025 - 02.11.2025


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65





Cena obejmuje

  • przejazdy pociągami ekspresowymi, autobusami i metrem,
  • przejazdy prywatnym vanem w dniach 6 - 11,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, 2 noclegi w świątyniach (tzw. shukubo) - wszędzie pokoje 2-osobowe
  • wyżywienie: śniadania,
  • bilety wstępu,
  • opiekę pilota‒przewodnika japonisty,
  • ubezpieczenie: KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Osaka ‒ Warszawa: od ok. 6.000 PLN,
  • dopłata do pokoju jednoosobowego: 120.000 JPY,
  • biletów wstępu na atrakcje fakultatywne.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie, rozpoczęcie wycieczki. Wylot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Osaki. Przejazd do Kioto i zakwaterowanie w Kioto (od godz. 15:00). Popołudniowa wycieczka do dzielnicy Higashiyama: zwiedzanie jednej z najciekawszych architektonicznie świątyń miasta, Kiyomizu-dera. Spacer wąskimi uliczkami, pomiędzy tradycyjnymi warsztatami ceramiki, przystanek przy największym w Japonii posągu japońskiej bogini Kannon, wizyta w świątyni Kodai-ji. Wreszcie, po chwili odpoczynku w parku Maruyama, zgłębianie tajników japońskiego buddyzmu w świątyni Chion-in, siedzibie szkoły Czystej Ziemi, jodo-shu. Nocleg.

Dzień 3

Wycieczka do pięknej, nastrojowej dzielnicy Arashiyama, która zachowała charakter dawnego Kioto i pozwala poczuć atmosferę tradycyjnej Japonii. Wizyta w jednej z najważniejszych świątyń zen rinzai, Tenryu-ji, połączona ze spacerem po XIV-wiecznych ogrodach krajobrazowych. Kontynuowanie zwiedzania w willi aktora Okochi Denjiro, odtwórcy wielu pamiętnych ról w filmach o samurajach. Po drodze podziwianie gajów bambusowych, jesienią także czerwieniejących klonów. Nocleg w Kioto.

Dzień 4

Spacer trasą Tetsugaku-no michi, Ścieżką Filozofii – szlak ten był ulubionym miejscem przechadzek jednego z najważniejszych japońskich filozofów, Nishidy Kitaro, łączącego w swych pracach wątki filozofii europejskiej z rodzimym buddyzmem. Ścieżka biegnie pomiędzy dwiema świątyniami zen: Nanzen-ji, gdzie zobaczymy charakterystyczny ogród Skaczącego Tygrysa oraz Ginkaku-ji, tzw. Srebrnym Pawilonem, gdzie oddamy się rozważaniom na temat japońskiej estetyki i poznamy modelowe pawilony do ceremonii herbaty. Nocleg w Kioto.

Dzień 5

Wycieczka do miejscowości Uji, gdzie poznamy jeden z najcenniejszych japońskich zabytków – świątynię Byodo-in, której Pawilon Feniksa pochodzi z XI w. i, co zupełnie wyjątkowe, oparłszy się tajfunom, gromom i niejednej wojennej pożodze, niezniszczony przetrwał do dziś. Zwiedzanie niebiańskiego pałacu Buddy Amidy w Raju Czystej Ziemi. W drodze powrotnej wizyta w shintoistycznej świątyni Fushimi Inari Taisha, słynącej z tysięcy bram wotywnych, malowniczo ciągnących się wzdłuż tras wiodących na szczyt góry Inari. Nocleg w Kioto.

Dzień 6

Po śniadaniu początek kilkudniowej wyprawy w stronę malowniczego półwyspu Kii. Na początek wycieczka do Nary, pierwszej stolicy Japonii. Spacer po historycznej części miasta obejmujący słynącą z posągu Wielkiego Buddy świątynię Todai-ji i interakcje ze swobodnie przechadzającymi się jeleniami w Parku Nara. Następnie przejazd do świątyni Horyuji – gdzie znajdują się spektakularne VII-wieczne budynki, uznawane za najstarsze drewniane konstrukcje na świecie. Późnym popołudniem przejazd na nocleg do Ise, miejscowości położonej po wschodniej stronie półwyspu Kii. Tam druga część wycieczki – peregrynacje po gorących źródłach.

Dzień 7

Rano zwiedzanie najświętszego sanktuarium shinto, Ise-jingu. Wizyta przy pochodzącej z III w. Świątyni Wewnętrznej, poświęconej Amaterasu, patronce dynastii cesarskiej i opiekunce narodu japońskiego. Następnie przejazd do Futami - tam zwiedzanie tzw. Zaślubionych Kamieni. W Toba natomiast, na Wyspie Perłowej można będzie poznać proces produkcji słynnych japońskich pereł Mikimoto. Atrakcją przejazdu do Hongu będzie wybrzeże, pełne malowniczych zatoczek i wysepek. Nocleg w okolicach Shingu w hotelu z gorącymi źródłami.

Dzień 8

Po śniadaniu długi, ekscytujący spływ najpiękniejszym japońskim kanionem Doro-kyo. Następnie wizyta w niewielkiej, położonej w górach mieścinie Yunomine, gdzie na obiad istnieje możliwość skosztowania jajek i warzyw wprost z wrzących onsenów! Po południu podziwianie Nachi-no taki, najwyższego wodospadu Japonii, stanowiącego odrębne miejsce kultu i świątyni Kumano Nachi Taisha, będącej jednym z najważniejszych punktów na szlaku pielgrzymkowym Kumano Kodo. Wieczorem przejazd do Shirahamy, podziwianie klifowego wybrzeża i nocleg w hotelu z gorącymi źródłami.

Dzień 9

Po śniadaniu wizyta na białej plaży Shirahama i kąpiele w Ocenie Spokojnym (latem). Wizyta przy urzekających swym pięknem formacjach skalnych, którym nadano nazwy wiernie odzwierciedlające ich charakter: Cypel Tysiąca Mat, Wyspa Pełni Księżyca, Trzystopniowy Klif. Następnie przejazd do Koya-san, zespołu monastycznego 117 świątyń, siedziby jednego z najważniejszych japońskich odłamów buddyzmu, zarazem jednego z najważniejszych japońskich ośrodków duchowych o ponadtysiącletniej historii. Wizyta w rezydencji opata Kongobu-ji i zespole świątyń Garan. Nocleg w klasztorze w Koya-san.

Dzień 10

Kolejny dzień poznawania tajemnic zespołu świątynnego Koya-san. Po porannej lekturze sutr i tradycyjnym, świątynnym śniadaniu, lekcja kaligrafii, czyli kopiowanie sutr. Następnie wizyta na przepięknie położonym wśród wielosetletnich drzew, największym cmentarzu Japonii Okuno-in. Stamtąd wycieczka szlakiem pielgrzymkowym pątniczek, które przez setki lat nie były dopuszczane do centralnych obiektów kultu na górze Koya. Wizyta w Nyonindo, świątyni kobiet, podziwianie potężnej bramy Dai-mon, dalej piesza wycieczka krętą ścieżką Kumano, wijącą się pośród omszałych stup przez leśne ostępy i bambusowe gaje. Po całodziennym syceniu się bujną, japońską przyrodą powrót na nocleg do świątyni. Nocleg w klasztorze.

Dzień 11

Rano po świątynnym śniadaniu wyjazd z leśnej głuszy do najbardziej barwnego miasta Japonii i jednej z największych światowych metropolii – Osaki. Tam wizyta w dzielnicy Namba, będącej wizytówką miasta, słynącej ze świetnej, różnorodnej kuchni, szerokiej oferty sklepowej i okazji do spędzenia szalonego wieczoru. Zanurzeni w neonowej poświacie pożegnamy Japonię.

Dzień 12

Rano przejazd na lotnisko Kansai w Osace, wylot do Europy i przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?

test