Zanzibar – czarna wyspa białych piasków

Plantacja przypraw Stone Town Prison Island plażowanie Rock Cafe zachód słońca nad zatoką Chwaka Safari Blue rezerwat Jozani lekcja gotowania wspólne wyrabianie biżuterii wieczór masajski delfiny i baobaby

Zapraszamy Cię na niezwykłą przygodę z afrykańską wyspą, gdzie życie toczy się w rytmie przypływów i odpływów oceanów, zgodnie z hasłem Hakuna Matata.

Organizujemy małe, kameralne grupy, maksymalnie do 12 osób. Śpimy w tradycyjnym zanzibarskim domu zbudowanym przez Polkę – Dorotę Katende – Vanilla House. Cały dom, położony nad brzegiem oceanu, będzie do naszej dyspozycji. W domu znajduje się 5 pokoi, 3 na dole i 2 na górze. Wszystkie pokoje oprócz jednego na dole, mają jedno duże łózko typu king size oraz 1 małe. Jeden pokój na dole ma tylko jedno podwójne łóżko, ale za to ma łazienkę w pokoju. Pozostałe pokoje mają dostęp do łazienek na korytarzach. Do dyspozycji będziemy mieli 2 tarasy: na dole i na górze. Na dole oprócz jadalni są 2 leżaki oraz wygodna kanapa. Na górze materac i 3 kanapy. Posiłki: śniadania, lunche i kolacje będziemy jadać na dolnym tarasie z widokiem na ocean. A kucharz Miro będzie nam gotował tradycyjne zanzibarskie potrawy. Codziennie na obiad będziemy jadać to co złowi danego dnia Jahu – ryby lub owoce morza. Na śniadanie zawsze będą owoce, sok, kawa i herbata oraz jajka przygotowane dla każdego według życzenia. Czasem podawane są naleśniki lub owsianka. Na lunche będziemy jadać zupy lub lekkie dania tamtejszej kuchni. Do lunchów podawana jest woda a na kolację przepyszna ziołowa herbata.

Wspaniała, domowa atmosfera, tworzona przez Dorotę i jej pracowników sprawi, że będziesz się czuć jak u siebie, a nie jak w hotelu😊

 

Cena

980 USD
WYCIECZKA REALIZOWANA W MAŁYCH GRUPACH, DOM DO DYSPOZYCJI!
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 680 USD płatne na 30 dni przed imprezą

Terminy

10.01.2022 - 18.01.2022

02.04.2022 - 10.04.2022

11.06.2022 - 19.06.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

 • 6 noclegów w Vanilla House (w konfiguracji 2 lub 3 osoby w pokoju)
 • 6 śniadań – owoce, świeży sok, danie z jajek lub z avocado lub płatki owsiane na mleku kawa, herbata, dżem,
 • 7 lunchów – lekkie dania, przekąski np. sałatka, zupa, talerz owoców, chapati z dipem, do picia woda,
 • 6 kolacji – danie główne, najczęściej owoce morza: ryby, ośmiornice lub kalmary, herbata z przyprawami,
 • transfery klimatyzowanym minibusem,
 • wycieczki i atrakcje opisane w programie,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje

 • przelotu Warszawa – Zanzibar – Warszawa, ok. 3500 PLN,
 • opieki pilota podczas przelotów,
 • wizy – 50 USD, płatne na lotnisku gotówką lub kartą,
 • zwyczajowych napiwków – ok. 40 USD,
 • wycieczek fakultatywnych (pływanie z delfinami – 35 USD/os, jaskinia Kuza – 10 USD/os).

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot i przelot na Zanzibar.

Dzień 2

Ten dzień wykorzystamy na wypoczynek i spotkanie informacyjne.

Dzień 3

Całodzienna wycieczka na plantację przypraw, gdzie dowiemy się jak rośnie pieprz, wanilia, gałka muszkatołowa oraz egzotyczne owoce takie jak durian, jackfruit (chlebowiec), szminkowiec czy ananas. Będziemy też próbować tych owoców oraz zjemy na plantacji lunch. Następnie udamy się do „kamiennego miasta”, czyli do Stone Town, gdzie urodził się Freddie Mercury. Miasto przez wieki było bramą handlową do Afryki wschodniej i centralnej, dziś jest na liście UNESCO. Pochodzimy po zabytkowych uliczkach, gdzie będzie czas wolny na zakup pamiątek. Z przystani popłyniemy na wyspę Prison Island, gdzie zadomowiły się żółwie giganty. Zwierzęta są tak przyzwyczajone do ludzi, że można je obserwować z bardzo bliskiej odległości.

Dzień 4

Tego dnia do popołudnia będziemy wypoczywać na plaży, a chętni mogą skorzystać z masaży lub henny. Proponujemy też niezwykły spacer w czasie odpływu po dnie oceanu do plantacji wodorostów. Po południu pojedziemy do słynnej Rock Cafe, gdzie można zrobić spektakularne zdjęcia, a zainteresowani mogą podpłynąć do kawiarni na kawę lub tiramisu. Następnie udamy się do zatoki Chwaka, która słynie z najpiękniejszych zachodów słońca oraz dyskoteki na świeżym powietrzu.

Dzień 5

Całodzienny wyjazd na Safari Blue. Popłyniemy łodzią na bezludną wyspę, gdzie zjemy lunch z owoców morza. Będziemy pływać z rybkami i się opalać. Dla chętnych snorkelling (sprzęt zapewniony, ale polecamy zabrać swój).

Dzień 6

Do południa będziemy chodzić po jedynym na wyspie Rezerwacie Jozani, gdzie można podglądać endemiczne małpy: gerezy trójbarwne. Przewodnik poprowadzi nas przez afrykańską dżunglę ze stanowiskami cennych drzew hebanowych oraz do lasu namorzynowego z mangrowcami. Po południu dla chętnych dodatkowo płatne masaże i henna. Ciekawym lokalnych klimatów proponujemy spacer po autentycznej wiosce zanzibarskiej.

Dzień 7

Tego dnia rano poleniuchujemy na plaży. Po południu będziemy gotować zanzibarskie potrawy, które zjemy na kolację. Nauczymy się również wyrabiać tradycyjną, masajską biżuterię. W między czasie dla chętnych masaże lub henna. Dla chętnych pływanie w oddalonej o 1 km jaskini Kuza (wstęp 10 USD/os). Wieczorem weźmiemy udział w tradycyjnych tańcach masajskich.

Dzień 8

Tego dnia rano chętni będą mogli pojechać na pływanie z delfinami (wyjazd o 6:00, powrót ok. 10:00, cena 35 USD/os). Potem trochę poleniuchujemy albo pójdziemy poprzytulać się do baobabów, co ma znaczenie zdrowotne. Reszta dnia upłynie na błogim leniuchowaniu i pływaniu w oceanie. Późnym wieczorem wylot.

Dzień 9

Przylot do Polski.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?