Meksyk, czyli środek księżyca

CANCUN CHICHEN ITZA CENOTE TULUM PUERTO MORELOS RIO LAGARTOS

Masz dość siedzenia w domu? Chcesz znów poczuć smak przygody i egzotycznych wyjazdów? Zapraszamy do Meksyku, gdzie ponownie poczujesz wiatr we włosach i słońce na twarzy.

Zatrzymamy się hotelu w środku spokojnego miasteczka. Puerto Morelos słynie ze swoich kulinariów. Odwiedzający miasto turyści zatrzymują się zazwyczaj w kwaterach prywatnych korzystając z  wyspecjalizowanych w śniadaniach lub kolacjach restauracjach. W czasie pobytu będziemy rozkoszować się bogatą ofertą kuchni meksykańskiej (i nie tylko).

Czeka nas wyjazd pełen atrakcji i niespodzianek. Niezapomniane wakacje nad Karaibskim Morzem na pewno pozwolą naładować akumulatory na kolejne miesiące w tych trudnych czasach.

Organizujemy małe, kameralne grupy, maksymalnie do 12 osób. Śpimy w małym, przytulnym hoteliku położonym blisko plaży. Tam będziemy jadać tylko śniadania, aby codziennie móc spróbować lokalnej kuchni w miejscach przez nas odwiedzanych.

W hotelu jest 29 pokoi, 2- i 3-osobowych (do wyboru) oraz basen do dyspozycji gości. Najbliższa plaża Club de Playa znajduje się w odległości 150 m. Niedaleko jest też do Narodowego Parku Rafy Koralowej a hotel organizuje nurkowania dla zaawansowanych.

Cena

1090 USD
I rata: 300 USD + koszt biletu lotniczego płatne przy zapisie II rata: 790 USD płatne 30 dni przed imprezą

Terminy

05.01.2022 - 13.01.2022

12.03.2022 - 20.03.2022

04.06.2022 - 12.06.2022


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • 7 noclegów w hotelu 3* w konfiguracji 2 lub 3 osoby w pokoju,
  • 7 śniadań w stylu meksykańskim (owoce, jajka na wybrany sposób, kawa),
  • transfery klimatyzowanym minibusem,
  • wycieczki i atrakcje opisane w programie,
  • opiekę miejscowego, polskojęzycznego pilota i przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje

  • przelotu Warszawa - Cancun - Warszawa, ok. 3500 PLN
  • opieki pilota podczas przelotów,
  • lunchy (ok. 5-10 USD/os na dzień) i kolacji (ok. 10-15 USD/os na dzień),
  • zwyczajowych napiwków – ok. 30 USD.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Wylot z Warszawy i przylot do Cancun. Zakwaterowanie w hotelu 3* przy plaży. Nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu poranny wyjazd do Chichen Itza. Wizyta na lokalnym rynku w Valladolid, gdzie opowiemy o tradycyjnych produktach spożywczych, które wykorzystują Majowie w swoim codziennym życiu. W dalszej części dnia wizyta w sławnych ruinach dawnego miasta. Zobaczymy Piramidę Pierzastego Węża i największe w Amerykach boisko do gry w pelotę. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3

Po spokojnym śniadaniu odpoczynek na plaży. Po południu pojedziemy do pobliskiej cenoty, gdzie będziemy mieli lekcję gotowania i trochę popływamy - cenote to grota z wodą. Wieczorem dla chętnych typowa przedkolumbijska ceremonia temazcal z lokalnym szamanem. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Następnie pojedziemy obejrzeć okolice Tulum, obecnie bardzo modny kurort. Wizyta na strefie archeologicznej i na lokalnej plaży. Kilka przystanków w okolicy w malowniczej scenerii. Powrót do hotelu.

Dzień 5

Śniadanie. Snorkeling w Puerto Morelos. Popłyniemy na rafę znajdującą się naprzeciwko hotelu. Dwugodzinne pływanie z rurką i możliwość podglądania morskiego życia. Ciekawe formacje i ławice rybek, czasami przepłynie w pobliżu dostojny żółw morski. Błogi relaks...

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Rio Lagartos. Rejs po lasach namorzynowych w kierunku solanek. Podglądanie flamingów w ich naturalnym środowisku. Kąpiel błotna w "naturalnym spa pod chmurką". Odmłodzeni i zrelaksowani wrócimy do naszej bazy.

Dzień 7

Śniadanie. Odpoczynek i ostatnie zakupy pamiątek.

Dzień 8

Śniadanie. Pakowanie i po popołudniu wylot do kraju.

Dzień 9

Przylot do Warszawy

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?