Góry, wioski i rowery

Szanghaj Tangkou Huangshan (Góra Żółta) wioska Hong Starożytny Szlak Hui Huang Szanghaj

Zapraszamy na dziesięciodniowy aktywny wypoczynek wśród pięknej przyrody wschodniochińskich prowincji Anhui i Zhejiang. 
Czeka nas tu podziwianie majestatycznych widoków Żółtej Góry, trekking Starożytnym Szlakiem herbacianych karawan, prace polowe z chińską rodziną oraz wizyty w miejscach stanowiących plener hitów srebrnego ekranu – „Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka” oraz „Domu Latających Sztyletów”. Podczas naszej nietypowej podróży po Państwie Środka będziemy stykać się z tradycyjnymi Chinami, pełnymi tajemniczego starożytnego uroku. Zaś do nowoczesności i poznania, czym jest w Chinach rozmach i pędzący rozwój technologiczny, zbliży nas Szanghaj – metropolia Wschodniego Wybrzeża. Zapraszamy do odkrywania niepoznanych jeszcze twarzy Chin!

 

Zobacz program wycieczki

 gory_wioski_rowery

Cena

2400 PLN + 750 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie II rata: 1.400 PLN + 750 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

Terminy

30.04.2020 - 10.05.2020

11.07.2020 - 21.07.2020


Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65

Cena obejmuje

  • transport autobusem i prywatnym vanem,
  • zakwaterowanie w hotelach 3*, pensjonatach, prywatnych kwaterach,
  • wyżywienie: śniadania, kolacja 5. i 7. dnia, 3 posiłki w dniu 8.,
  • bilety wstępu,
  • wizę chińską,
  • opiekę pilota‒przewodnika,
  • ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie obejmuje

  • przelotów na trasie Warszawa ‒ Szanghaj ‒ Warszawa: od 3.000 PLN,
  • zwyczajowych napiwków: 60 USD,
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego.

Plan wyjazdu

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i przelot do Szanghaju przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Dzień 2

Przylot do Szanghaju i zakwaterowanie w hotelu. Po odświeżeniu się zwiedzanie Świątyni Boga Miasta oraz Ogrodu Yu.

Dzień 3

Przejazd długodystansowym autobusem do miasteczka Tangkou, znajdującego się u podnóży Żółtej Góry. Popołudniowa kąpiel w gorących źródłach.

Dzień 4

Całodzienna, spokojna wspinaczka na Żółtą Górę. Podziwianie jej różnorodnego krajobrazu. Nocleg na szczycie góry.

Dzień 5

Pobudka około 4.00 rano, aby zdążyć na oglądanie wschodu słońca. Następnie do południa spacery na niektóre z wielu szczytów góry i obserwacja znanego ze starożytnych chińskich obrazów „morza chmur”. Około południa zejście z góry i przejazd wynajętym vanem do wioski Hong, znanej z jeziora w kształcie sierpa księżyca, w której kręcono „Przyczajonego Tygrysa, Ukrytego Smoka”. Gotowanie kolacji z chińską rodziną, czyli początek prawdziwego odkrywania Chin od środka.

Dzień 6

Przed południem prace polowe z chińską rodziną – w zależności od pory roku będą to prace na polach ryżowych lub na plantacji herbaty. Po lunchu rowerowa wyprawa do Bambusowego Lasu, znanego z filmu „Dom Latających Sztyletów”, gdzie zatopić się będzie można w szmaragdowym świecie bambusów.

Dzień 7

Przed południem prace polowe, po których odpoczynek i piesza bądź rowerowa eksploracja okolicy bogatej w piękne widoki i malutkie wioski. Około 17.00 nauka lepienia chińskich pierogów z gospodarzami.

Dzień 8

Około 9.00 rano pożegnanie z gospodarzami i przejazd z wioski Hong do Jixi, celem poznania Starożytnego Szlaku Hui-Hang. Szlak ten nazywa się także czasem Szlakiem Jedwabnym Chińskiego Wschodu, z południa na północ transportowano nim bowiem herbatę, którą wymieniano na ziarno i inne dobra. Trekking pierwszą częścią szlaku, znajdującą się na terenie prowincji Anhui.

Dzień 9

Po noclegu u krańca pierwszej części szlaku ponowny trekking częścią szlaku leżącą w prowincji Zhejiang. Około południa zakończenie trekkingu i przejazd do Szanghaju. Zakwaterowanie w pięknym hotelu z lat 20. XX-wieku. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 10

Zwiedzanie Szanghaju (komunikacją miejską), między innymi Kwatery Francuskiej z mnóstwem malutkich sklepików z pamiątkami, kawiarenek i restauracyjek umieszczonych w klimatycznych, wąskich uliczkach, Bundu z zapierającymi dech w piersiach wieżowcami oraz ulicy Nankińskiej – tętniącej życiem głównej ulicy handlowej miasta. Opcjonalnie: masaż chiński w tradycyjnym salonie.

Dzień 11

Przejazd na lotnisko i powrót do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Chcesz się zapisać lub uzyskać więcej informacji? Zadzwoń do nas.

+48 601 87 57 65


Szukasz czegoś konkretnego?