Na wakacje – podróż do Birmy

Wybierz się na wakacje do Birmy, kraju buddyzmu, gdzie panuje medytacyjny spokój, a ludzie wykazują się wyjątkową gościnnością. Zachwycisz się lokalnym jedzeniem i wyjątkową przyrodą, a także perłę azjatyckiej architektury – Bagan. Przekonaj się, dlaczego kraj ten określa się skansenem Azji – podróż do Birmy polecamy głównie poszukiwaczom autentyzmu…

Zdaniem licznych podróżników Birma stanowi jeden z najpiękniejszych krajów tej części Azji. W ostatnich latach znacznie zyskała na popularności, choć długo była raczej niedostępna. Na szczęście teraz możemy podziwiać tutejsze świątynie i odkrywać kraj zachwycający tropikalną przyrodą. Zapraszamy na wakacje do Birmy!

Kulinarna podróż do Birmy
Podróż do Birmy to także prawdziwa kulinarna uczta – a smaki Birmy są niezwykłe! Wynika to z położenia kraju, różnorodności etnicznej oraz sąsiedzkich wpływów. Tradycyjna kuchnia opiera się na sosach i paście rybnej, owocach morza i oczywiście ryżu. Przyrządza się go na różne sposoby, najczęściej w formie smażonej. Tamin kyaw to proste i tradycyjne danie, wyjątkowo smaczne, mimo że tanie.

Wakacje w Birmie to również szansa, aby poznać gościnnych mieszkańców. Birmańczycy chętnie zapraszają na przyrządzane przez siebie potrawy, np. tzw. thoke. Polecamy sałatkę z dojrzałych pomidorów, kremowego awokado, cebuli i pokruszonych orzeszków ziemnych, którą serwuje się z orzeźwiającym sosem na bazie oliwy i limonki. Popularnymi dodatkami są też m.in. sezam, suszone krewetki, sfermentowane ziarna fasoli, kapusta, sos rybny, olej arachidowy, tofu, imbir, kiszona herbata i kefir. Można z tego przyrządzić prawdziwe cuda!

Zapraszamy Państwa serdecznie do zapoznania się z ofertą wycieczek proponowanych przez nasze biuro do Birmy na stronie: Wycieczki do Birmy oraz ważnych informacji podczas planowania podróży informacje wyjazdowe


Szukasz czegoś konkretnego?